Opel

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Opel Astra ) Problem z silnikiem 1,7 DTI



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum OPEL Forum Strona Główna -> ( Opel Astra ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia -układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
adasko811

Czytelnik



Dołączył: 05 Lip 2014
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Chorzele
Posiadane auto: Opel, Astra II 1,7 DTI
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 05 Lip 2014, 20:34
Temat postu:

Problem z silnikiem 1,7 DTI


Mam problem z silnikiem 1,7 DTI isuzu. zaczeło się od oleju w płynie chłodniczym więc wymieniłem uszczelkie pod głowicą, pompe wody, pełen rozrząd. Głowica była planowana i sprawdzane ciśnienie bo mechanik stwierdził że były opiłki metalu wymieniono także miedziane podkładki pod wtryski. Wydałem kupe kasy a auto chodzi gorzej niż wczesniej. Problem jest taki że jak sie załacza turbina tak około 2000 obrotów do końca słychać dość głośny gwizd. Poza tym ciągle wyskakują błędy czujnika położenia wału i jakiegoś regulatora cisnienia turbiny czy coś takiego wymiana nic nie dałą nadal wyskakują oba błędy. Objawy są takie że przy około 130 km/h auto traci moc dusi sie i tak jak by sie wyłączyła turbina i potem już nie ma mocy i w ogóle turbina sie nie załacza. Zakupiłem obsady wtrysków razem z pełnym zestawem oringów w serwisie i bedą wymieniane w poniedziałek ale nie wiem czy to coś da. Macie jakieś pomysły co to może być ?
Powrót do góry
GRZĘDA

Auto Maniak



Dołączył: 02 Mar 2009
Posty: 791
Skąd jesteś (miejscowość / region): GOŁDAP
Posiadane auto: OPEL ASTRA G KOMBI 1,7 DTI
Piwa: 28/0
Wysłany: Nie 14 Gru 2014, 20:53
Temat postu:

Re: ( Opel Astra ) Problem z silnikiem 1,7 DTI


Kolego skoro pokazuje bła czujnika polożenia wału to go wymień i potem sprawdz co się dzieje. Mi ten czujnik szwankował właśnie przy dłuższej jeżdzie z predkością 120 km/h lub więcej. Co do płynu w układzie chłodzenia to myślę że wydałeś sporo kasy na darmo no chyba ze faktycznie była padnięta uszczelka w co watpię. Powodem jest chłodnica oleju w tym silniku.
Powrót do góry
gadu-gadu
Transit 2

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sty 2015
Posty: 2118
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podlaskie
Posiadane auto: Peugeot 106, Ford mondeo, Transit, Mercedes sprinter, Opel Vectra 2.0 tdi. Obecnie posiadam Forda Transit 2.0 tdi 300 rok 2003., Peugeot 206 1.1 2002 rok, Citroen c5 2.0 hdi 2002 rok.
Piwa: 102/6
Wysłany: Pon 23 Lut 2015, 18:28
Temat postu:

Re: ( Opel Astra ) Problem z silnikiem 1,7 DTI


Witam, na wstępnej diagnozie jest pytanie, jak zostało sprawdzone głowica oprócz planowanie i gdzie te pyłki były? może po szlifie pyłki były co należało pierwsze je wyczyścić przed montowaniem.

Te części należy nowe kupić:
czujnika położenia wału i czujnik ciśnienia turbiny
Chyba nie dziwne że turbina świszczy skoro czujnik ciśnienia turbiny uszkodzony lub zapchany olejem. (Sprawdź przewody podciśnieniowe turbiny)

Skoro po złożeniu jeszcze gorzej pracuje widocznie amatorsko zostało zrobione i nie wszystko sprawdzone lub wymienione.
Jakie sprężanie ma na tłokach?
Czy rozrząd prawidłowo ustawiony?
Czy głowica sprawdzana na szczelność (nie którzy myślą że same planowanie rozwiąże sprawę).
Czy gruszka turbiny nie zacina się może słabe podciśnienie?
Na te wszystkie odpowiedzi trzeba się zastanowić co zostało zrobione a czego nie.

A ogólnie, nie taniej wyszłoby kupić drugi silnik?
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum OPEL Forum Strona Główna -> ( Opel Astra ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia -układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Opel Astra »

Opinie o samochodach Opel Astra - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Opel Astra ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia -układ zasilania-układ napędowy.


OpelAstra

38 900

2018r.

122 000 km

mazowieckie

OpelAstra

28 900

2014r.

207 521 km

mazowieckie

OpelMokka

37 900

2013r.

215 217 km

mazowieckie

OpelCrossland X

51 900

2018r.

109 000 km

mazowieckie

OpelInsignia

33 999

2011r.

129 000 km

warmińsko-mazurskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Corsa    Vectra Klub Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System