Opel

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Opel Astra ) Gaśnie silnik Astra II 1.6 16V



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum OPEL Forum Strona Główna -> ( Opel Astra ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
cosmo

Czytelnik



Dołączył: 13 Cze 2007
Posty: 1


Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 13 Cze 2007, 22:10
Temat postu:

Gaśnie silnik Astra II 1.6 16V


Witam !
Po przejechaniu kilkudziesieciu kilometrów w trasie zaczyna szarpać samochodem i po wrzuceniu na luz silnik gaśnie. Ponownie daje sie uruchomić silnik, tylko że raz "odpala" bez problemu a raz uruchamia sie tylko z gazem i to kolejnym razem, nadmieniam że jedzę wyłącznie na benzynie. Samochód zachowuje sie tak po przejechaniu ok. 30 km. - 40 km. ciagłej jazdy. Na krótkich odcinkach jazdy w mieście takie objawy nie wystepują. Byłem w Serwisie po opisaniu problemu mechanik zdecydował że wymagana jest konsewacja przepustnicy, wcześniej oczywiście podłączył komputer do samochodu i wyjechaliśmy na krótką przejażdzkę i wtedy po wrzuceniu na luz silnik zgasł, komputer nie wykazał żadnego błędu. Niestety po wyjeżdzie w trasę silnik zgasł po wrzuceniu na luz i tak sie niestety zdarza coraz częściej.
Zwracam sie z prosbą o poradę do Szanownych Klubowiczów lub czy ktoś miał podobny problem i jak to rozwiązać.
Pozdrawiam.
Powrót do góry
Robert 100

Debiutant



Dołączył: 31 Maj 2007
Posty: 47


Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 14 Cze 2007, 21:03
Temat postu:

Re: ( Opel Astra ) Gaśnie silnik Astra II 1.6 16V


-Filtra paliwa sprawdzałeś ?
-Może być tak że na dnie zbiornika paliwa masz jakieś brudy i po ich ruszenu zaczyna przytykać Ci cały układ paliwowy
_________________
Ja
Powrót do góry
tchayan

Czytelnik



Dołączył: 14 Cze 2007
Posty: 2


Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 14 Cze 2007, 21:10
Temat postu:

Re: ( Opel Astra ) Gaśnie silnik Astra II 1.6 16V


Witam,
Nie wiem czy to jakas przypadlosc Astry ale mam tak taki sam model i podobna przypadlosc. Po pewnym czasie jak jade samochodem zaczyna szarpac, silnik przyrywa i gasnie, pozniej mam problemy z odpaleniem - nie bede wspominal, ze juz 2 razy utknalem na skrzyzowaniu w Gdansku i musialem prosic o sholowanie auta!!!. Oczywiscie samochod jest juz kolejny raz na warsztacie i poki co komputery nie wykazuja zadnych bledow. Wymiana kazdej czesci nie bardzo mi odpowiada, wiec moze ktos spotkal sie z podobnym problemem i ma jakies sensowne rozwiazanie. Pozdrawiam i czekam na jakas informacje
tchayan
Powrót do góry
tchayan

Czytelnik



Dołączył: 14 Cze 2007
Posty: 2


Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 14 Cze 2007, 21:14
Temat postu:

Re: ( Opel Astra ) Gaśnie silnik Astra II 1.6 16V


A jesli chodzi o filtry to zostaly wymienione, zbiornik i pompa paliwowa zostaly sprwdzone a uklad przedmuchany - problem nie znikl Sad
Powrót do góry
Brander

Czytelnik



Dołączył: 21 Cze 2007
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa

Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 21 Cze 2007, 09:47
Temat postu:

Gaśnie silnik Astra II 1.6 16V


Witam wszystkich posiadaczy Astra II 1.6 16V

Jak widze nie tylko ja mam taki problem ze swoim samochodem. W moim aucie objawy są identyczne, czyli: kiedy jeżdże po mieście z mniejszymi prędkościami nic złego się nie dzieje, natomiast jak tylko wyjade za miasto i samochód przejedzie ponad 20-30 km z prędkością ponad 100 - 110 km/h silnik potrafi zgasnąć np. przy zatrzymywaniu się na skrzyżowaniu. Z regóły daje się uruchomić, ale czasem bywają z tym małe kłopoty. Wychodzi na to, że to jakiś słaby punkt tego silnika, bo czytając widomości innych użytkowników tutaj na forum widze, że nie tylko mi się to przytrafia. Jeśli komuś udało się zdiagnozować i skutecznie usunąć tą usterkę proszę o cenne informacje co trzeba zrobić by znów cieszyć się z jazdy bez stresu, że silknik może zgasnąć. P. S. Dodam tylko, że jeżdze wyłącznie na benzynie, nie mam w aucie zamontowanej instalacji gazowej. Pozdrawiam
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Czw 21 Cze 2007, 09:47
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
damiiano76

Debiutant



Dołączył: 10 Maj 2007
Posty: 19
Skąd jesteś (miejscowość / region): manchester
Posiadane auto: clio II 1.5dci 2002
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 08 Lip 2007, 12:21
Temat postu:

Re: ( Opel Astra ) Gaśnie silnik Astra II 1.6 16V


czesc
mialem podobny problem w 1.6 8v. jak silnik byl cieply ni z tad ni z owad nagle gasla i dawala sie odpalic dopiero po jakims czasie.jak bylo chlodniej to czasem kilka dni bylo ok.okazalo sie ze przegrzewala sie cewka w aparacie zaplonowym.wiem ze to nie 16v,ale moze warto spojrzec na problem przez analogie.
pozdro
Powrót do góry
Daniello

Czytelnik



Dołączył: 27 Sie 2007
Posty: 3


Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 27 Sie 2007, 21:57
Temat postu:

gaśnie astra 1,6 16V


Witam!
Szukając pomocy na mój problem z gaśnięciem silnika widzę że jest to temat
w Astrze dosyć częsty i jak na razie nie rozwiązany.Mam ASTRE 1,6 16V druga polowa 2000 (to ponoć ważne bo wtedy wyszedł jakiś nowy typ silnika) Problemy pojawiły się u mnie w momencie tankowania. Już podczas pierwszych kilometrów jazdy autko nie pracowało jak należy a w momencie gdy dałem na luz zdechło połączyłem to zaraz z marnym paliwem. Na cały bak autko zdechło mi na drodze trzy razy a gdy zapaliła sie rezerwa to już samochodem szarpało nawet podczas jazdy na dwójce. Zatankowałem na innej stacji i na razie jest
OK. Mam nadzieję ze te problemy to tylko wina paliwa. Jeżdżę tą astrą od ponad roku i to jest pierwszy problem. Dodam że podczas całej sytuacji ani po niej nie pali się żadna kontrolką błędu, więc raczej trudno to sprawdzić na
kompie.Filtr paliwa po wymianie. Mam nadzieję że ten problem zostanie szybko rozwiązany. POZDRAWIAM
Powrót do góry
gadu-gadu
Daniello

Czytelnik



Dołączył: 27 Sie 2007
Posty: 3


Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 27 Wrz 2007, 00:02
Temat postu:

Re: ( Opel Astra ) Gaśnie silnik Astra II 1.6 16V


Witam

Problem z samochodem rozwiązany. Za trzecim razem u mechanika wyskoczyło na kompie w czasie jazdy gdzie tkwi byk. Ale najpierw to wyczyścili mi przepustnice ( wizyta druga). Sto kilometrów i nic - już mi się buźka śmiała aż tu nagle autko zdechło. Załamka. Ale zapamiętałem moment gdy zdechło i co w tym momencie zrobiłem. Powtórka - czyli do sety - noga z gazu i luz - zdechło. Prób 10 i 8 trafionych. Faktem jest, że przed czyszczeniem przepustnicy objawy były inne - auto zdychało niespodziewanie i bardziej sporadycznie . Wyczyszczenie przepustnicy utorowało drogę do wykrycia usterki - wizyta trzecia - zawór recyrkulacji spalin. 450 z robotą i auto śmiga. Dziwne tylko że usterka nie pojawiała się w czasie jazdy. Mechanik z Opla powiedział mojemu mechanikowi już podczas pierwszej wizyty że ten zawór tak może świrować że nie wywala usterki. A może usterka jest a komp nie puszcza błędu - sam już nie wiem. Najważniejsze że
autko jest Ok

Pozdrawiam
Powrót do góry
gadu-gadu
maysterkovitz

Czytelnik



Dołączył: 21 Kwi 2018
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Opel Astra G 1.6 16V 2001
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 14 Paź 2019, 13:31
Temat postu:

Re: ( Opel Astra ) Gaśnie silnik Astra II 1.6 16V


Mam to samo. Też Astra G II z 2001 roku, hatchback, model Elegance z kompem.
Najpierw zaczęło mi się to dziać w zimie. Myślałem, że to od anemicznego stylu jazdy (2000-2500 obrotów) zebrał się nagar i auto gaśnie. Przyjechał kumpel, przegonił ją z godzinę na 3500-4000 obrotów oraz do odciny i problem zniknął.
Ale usterka znów wróciła za rok, czyli tej wiosny. I wtedy machanik zrobił trzy rzeczy naraz: wyczyścił przepustnicę i EGR oraz zresetował kompa (odłączył od akumulatora). Problem znów ustąpił, choć nie wiadomo które z czynności pomogły.
Teraz, po kilku miesiącach znów problem wrócił i trochę jestem podłamany, że inżynierowie Opla takie gówno ludziom oddali do użytku. Strach tym dalej gdzieś jechać, bo nie wiesz kiedy zgaśnie. A jak nawet zgaśnie i z rozpędu wrzucisz bieg, żeby ją wyratować i żeby się nie zatrzymać i płynnie pojechać dalej , to znów obawa, że rozrząd przestawisz. Zobaczymy co tym razem zrobi mechanik. Jeśli to naprawdę gówniany EGR, to z chęcią bym to zaślepił i miał w [cenzura] eko-bzdety. Teraz już wiem, czemu Szkop sie chętnie wozu pozbył.
Cytat:
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum OPEL Forum Strona Główna -> ( Opel Astra ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Opel Astra »

Opinie o samochodach Opel Astra - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Opel Astra ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.


OpelMokka

40 990

2013r.

179 000 km

wielkopolskie

OpelAstra

15 700

2008r.

213 379 km

śląskie

OpelAstra

39 900

2018r.

122 000 km

mazowieckie

OpelVivaro

119 900

2020r.

69 000 km

mazowieckie

OpelAstra

21 990

2011r.

234 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Corsa    Vectra Klub Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System