Opel

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Opel Astra ) Elektrozawór kąta wtrysku brzęczy-tyka po włączeniu zapłonu



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum OPEL Forum Strona Główna -> ( Opel Astra ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia -układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mlodyas23

Czytelnik



Dołączył: 17 Lut 2013
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kościan
Posiadane auto: Touareg 3,2
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 26 Maj 2013, 19:50
Temat postu:

Elektrozawór kąta wtrysku brzęczy-tyka po włączeniu zapłonu


Witam, moja astra 2.0dtl nie chcę odpalić. Po podłączenie pod komputer wyskakuje błąd 1631. Po włączeniu zapłonu słychać głośne bzyczenie (tykanie) elektrozaworu kąta wtrysku, który jest podłączony przewodem dwużyłowym do sterwonika pompy wtryskowej.

Proszę o pomoc co może być przyczyną tego bzyczenia.

Z góry dziękuje.
Powrót do góry
krzysztof.komorowski1

Auto Maniak



Dołączył: 12 Paź 2008
Posty: 2814
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świdnik/Mulheim an der Ruhr
Posiadane auto: scenic 1,9dci\\\'02 102KM/scenic 1,9dci\\\'07 131KM, Megane 1.6 16v \'04
Piwa: 142/20
Wysłany: Pon 27 Maj 2013, 23:44
Temat postu:

Re: ( Opel Astra ) Elektrozawór kąta wtrysku brzęczy-tyka po włączeniu zapłonu


Obawiam się że sterownik pompy padł lub pompa.

Pompy wtryskowe VP44 i PSG16 wadliwe elektronicznie oraz wrażliwe na złą jakość paliwa-kompleksowa naprawa układu paliwowego ok 2500, a sposób na wymianę tranzystora mało skuteczny i krótkotrwały.Auto potrafi zgasnąć bez żadnych oznak niedomagania, a w komputerze mogą pojawić się następujące kody usterek:
- P1630 ZAWÓR DAWKI (OPEL, SAAB)
- P1631 STEROWNIK POMPY (OPEL, SAAB)
- P1650 , P1651 SZEREGOWA SZYNA CAN (OPEL, SAAB)
- 01318 (J-399), 0526 (AUDI, VOLKSWAGEN, SKODA)
- P1664, P1564 (FORD)
- P1690, P1600 (NISSAN)
- 73 (BMW)
- P1688 (DODGE)
_________________
__________________________
Pozdrawiam.
Powrót do góry
puhomega.pl

Czytelnik



Dołączył: 23 Mar 2015
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): sandomierz
Posiadane auto: brak
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 23 Mar 2015, 22:01
Temat postu:

Re: ( Opel Astra ) Elektrozawór kąta wtrysku brzęczy-tyka po włączeniu zapłonu


Dla potomnych. W oplu jedyny błąd który może świadczyć o mechanicznym uszkodzeniu pompy to błąd P1220 - kąt wtrysku, pod warunkiem że ten błąd będzie występował sam, bez innych błędów i pod warunkiem że wcześniej nie potraktowaliśmy naszego silnika jakimś samostartem. Generalnie samochód z tym błędem powinien nam odpalać, lecz głośno metalicznie pracować, więcej palić. Wszystkie inne błędy oprócz p1220 to zawsze elektronika czyli sterownik. Nie dajcie się naciągnąć " pompiarzom " na regenerację mechaniczną bo to zawsze skończy się dużą kasą, a można te pieniądze wydać chyba inaczej. Nigdy nikt wam przecież nie powie : słuchaj Panie miałeś szczęście, uszkodzony został tylko sterownik, tylko dostaniecie informację że oczywiście cała pompa jest uszkodzona mechanicznie wraz ze sterownikiem i do zapłaty gruba kasa. Zostanie zrobiona regeneracja mechaniczna czy to potrzebnie czy nie, bądź pomalowane śrubki na żółto co ma świadczyć o mechanicznej regeneracji i gwarancja na rok czasu. Ja też daje gwarancję na rok czasu po naprawie samej elektroniki. Moim skromnym zdaniem jeżeli ktoś naprawdę regeneruję pompę mechanicznie powinien dawać gwarancję co najmniej na 5 lat, skoro dzisiaj tj 23.03.2015 dostałem sterownik do naprawy od opla z 97 r. Jakimś cudem pompa wytrzymała 18 lat i był uszkodzony sam sterownik. Aby sprawdzić czy mamy uszkodzony sterownik należy przygotować żarówkę koniecznie 12V 55W z przedłużonymi kablami, następnie odciąć dwa górne grubsze przewody od sterownika do zaworu dawki paliwa, tego między przewodami wysokiego ciśnienia. Żarówkę podłączyć do tych odciętych przewodów zamiast zaworu dawki paliwa. Jeśli podczas kręcenia rozrusznikiem żarówka nie będzie nam błyskała wyraźnym światłem to mamy na 100 % uszkodzony sterownik i kupę zaoszczędzonej kasy. Zapraszam do dalszych dyskusji.
_________________
PKT.22
Powrót do góry
Transit 2

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sty 2015
Posty: 2118
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podlaskie
Posiadane auto: Peugeot 106, Ford mondeo, Transit, Mercedes sprinter, Opel Vectra 2.0 tdi. Obecnie posiadam Forda Transit 2.0 tdi 300 rok 2003., Peugeot 206 1.1 2002 rok, Citroen c5 2.0 hdi 2002 rok.
Piwa: 102/6
Wysłany: Pon 23 Mar 2015, 23:03
Temat postu:

Re: ( Opel Astra ) Elektrozawór kąta wtrysku brzęczy-tyka po włączeniu zapłonu


Witam.
Cytat:
Elektrozawór kąta wtrysku brzęczy-tyka po włączeniu zapłonu

Koledzy czytać opis, skoro tyka po włączeniu to tak musi i wcale nie oznacza uszkodzenia pompy ani sterownika.

Po co ma sprawdzać żarówką skoro słychać że tyka?
Druga sprawa sprawdziłbym dobrze instalacje idące do sterownika być może coś nie łączy.
Również należy dobrze odpowietrzyć paliwa, bo brak w czujniku paliwa też błąd wyskoczy.
Tak jak kolega pisze nie dawać się w balona na regeneracji pompy, bo możliwe tylko sterownik pompy:
Ale nie z powodu złej jakości paliwa bo to jest błędne koło, tak się składa że jeździmy aż do rezerwy a ewentualnie jej braku paliwa. To powtarzam (NIE WOLNO POD ŻADNYM POZOREM DOPUŚCIĆ BRAKU PALIWA) bo po kilku razy uszkodzimy sterownik pompy. Ponieważ przegrzewamy tranzystor w sterowniku poprzez środkowy czujnik elektromagnesu w pompie paliwa. Tak się składa że mam również Opla vectrę 2.0 tdi .
Dla kolegi krzysztof.komorowski1 co mi wytłumaczysz na temat silników 2.0 tdi również pompy z fordów.
Dlaczego są szybko są wykupywane pompy wtryskowej, zaznaczam ja wiem po co ale chciałbym żebyś teraz to opisał
Rolling Eyes
_________________
Każda rada jest dobra, ale odpisanie jak zostało naprawione to też dobra rada.
Szczęśliwego Nowego Jorku.
Powrót do góry
puhomega.pl

Czytelnik



Dołączył: 23 Mar 2015
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): sandomierz
Posiadane auto: brak
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 23 Mar 2015, 23:11
Temat postu:

Re: ( Opel Astra ) Elektrozawór kąta wtrysku brzęczy-tyka po włączeniu zapłonu


Żarówką ale górny zawór od dawki paliwa a nie dolny od kąta wtrysku. To nie są też żadne czujniki, tam jest tylko trochę nawiniętego miedzianego drutu. Jak dolny zawór brzęczy to sterownik może być uszkodzony nieodwracalnie. To nie wina tranzystora, on steruje górnym zaworem. Dolny ten akurat w tym przypadku " brzęczący " jest sterowany przez siedmio nóżkowy układ bezposrednio z płyty głównej i nic tym nie poradzimy.
_________________
PKT.22
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 23 Mar 2015, 23:11
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Transit 2

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sty 2015
Posty: 2118
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podlaskie
Posiadane auto: Peugeot 106, Ford mondeo, Transit, Mercedes sprinter, Opel Vectra 2.0 tdi. Obecnie posiadam Forda Transit 2.0 tdi 300 rok 2003., Peugeot 206 1.1 2002 rok, Citroen c5 2.0 hdi 2002 rok.
Piwa: 102/6
Wysłany: Pon 23 Mar 2015, 23:38
Temat postu:

Re: ( Opel Astra ) Elektrozawór kąta wtrysku brzęczy-tyka po włączeniu zapłonu


Cytat:
To nie wina tranzystora,

Większość przypadków jest wina tranzystora z powodu przegrzania się zaworu górnego i on jest elektromagnesem, z kolei ten dolny zawór ma w sobie mały filtr tak zwane małe sitko i jego zadaniem jest otwarcie i zamykanie paliwa.
Cytat:
Dolny ten akurat w tym przypadku " brzęczący " jest sterowany przez siedmio nóżkowy układ bezposrednio z płyty głównej i nic tym nie poradzimy.

Jeśli piszesz o dolnym zaworze to jesteś w błędzie.
_________________
Każda rada jest dobra, ale odpisanie jak zostało naprawione to też dobra rada.
Szczęśliwego Nowego Jorku.
Powrót do góry
puhomega.pl

Czytelnik



Dołączył: 23 Mar 2015
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): sandomierz
Posiadane auto: brak
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 23 Mar 2015, 23:57
Temat postu:

Re: ( Opel Astra ) Elektrozawór kąta wtrysku brzęczy-tyka po włączeniu zapłonu


Nie jestem w błędzie. Jak tylko obrobię filmy to wrzucę ich na moją stronę. Pokazuje na nich między innymi co steruje dolnym a co górnym zaworem. Nie chcę się kłócić z tobą. Sam zobaczysz na filmie. Zamiast zaworów dwie żarówki. Zwierając tranzystor zapala się górna od dawki paliwa, zwierając element siedmio nóżkowy na ceramicznej płycie głównej zapala się dolna żarówka czyli kąt wtrysku. Naprawiam te sterowniki codziennie od 2009 roku także wiem co robię. Cool
_________________
PKT.22
Powrót do góry
Transit 2

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sty 2015
Posty: 2118
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podlaskie
Posiadane auto: Peugeot 106, Ford mondeo, Transit, Mercedes sprinter, Opel Vectra 2.0 tdi. Obecnie posiadam Forda Transit 2.0 tdi 300 rok 2003., Peugeot 206 1.1 2002 rok, Citroen c5 2.0 hdi 2002 rok.
Piwa: 102/6
Wysłany: Wto 24 Mar 2015, 00:08
Temat postu:

Re: ( Opel Astra ) Elektrozawór kąta wtrysku brzęczy-tyka po włączeniu zapłonu


Mnie nie chodziło co jest w sterowniku lecz o zawór, bo sterownik wiem jak wygląda a sam naprawiam również, także również z tobą nie będę się sprzeczać Cool











A tak mam prośbę zdejmij numer tel. z podpisu. Ponieważ jest to łamanie regulaminu punkt 22.
_________________
Każda rada jest dobra, ale odpisanie jak zostało naprawione to też dobra rada.
Szczęśliwego Nowego Jorku.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum OPEL Forum Strona Główna -> ( Opel Astra ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia -układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Opel Astra »

Opinie o samochodach Opel Astra - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Opel Astra ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia -układ zasilania-układ napędowy.


OpelAstra

29 900

2015r.

159 000 km

mazowieckie

OpelInsignia

27 900

2012r.

246 189 km

mazowieckie

OpelCrossland X

51 900

2018r.

109 000 km

mazowieckie

OpelAstra

45 900

2015r.

163 290 km

warmińsko-mazurskie

OpelInsignia

39 999

2015r.

150 000 km

łódzkie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Corsa    Vectra Klub Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System