Opel

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Opel Vectra ) Zapalajaca sie kontrolka check engine



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum OPEL Forum Strona Główna -> ( Opel Vectra ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
robciu3

Debiutant



Dołączył: 20 Sty 2010
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śrem
Posiadane auto: Opel Astra F hatchbac 1.6 93r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 06 Sty 2016, 18:00
Temat postu:

Zapalajaca sie kontrolka check engine


Witam, od kilku miesięcy jestem posiadaczem Vectry B 2.0 16v 136kM (X20XEV) problem polega na tym że często zapala się kontrolka check engine. Po odpaleniu silnik pracuje równo nie falują obroty, niedawno w trakcie jazdy w momencie wyprzedzania na trasie (prędkość ok 90-100km) silnik zgasł , zapaliły się wszystkie kontrolki na desce (tak jakby zostało odcięte napięcie) zatrzymałem auto i po odczekaniu około minuty ponownie uruchomiłem silnik . Auto zapaliło ale już ze świecącą się wcześniej wspomnianą kontrolką check , i mogłem dalej kontynuować jazdę bez przykrych następstw, czyli bez gaśnięcia silnika, ale silnik nie miał już takiej mocy jak przed awarią wiadomo wszedł w tryb awaryjny. Jaka może być usterka, gdzie szukać przyczyny i jak rozwiązać problem. Proszę o pomoc i podpowiedź.
Powrót do góry
maniu1

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 19 Kwi 2008
Posty: 442
Skąd jesteś (miejscowość / region): kiekrz/poznań
Posiadane auto: opel astra h 1,8 elegance 04' z18xe + LPG;ford fusion 1.4 16v '07
Piwa: 27/0
Wysłany: Czw 07 Sty 2016, 19:19
Temat postu:

Re: ( Opel Vectra ) Zapalajaca sie kontrolka check engine


Na komputerze odczytaj błędy i podaj ich numery. Wtedy coś więcej będzie wiadomo. Inaczej to wróżenie.
_________________
rzeczy niemożliwe robię "od ręki", na cuda potrzebuję 7 dni
Powrót do góry
robciu3

Debiutant



Dołączył: 20 Sty 2010
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śrem
Posiadane auto: Opel Astra F hatchbac 1.6 93r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 21 Sty 2016, 11:41
Temat postu:

Re: ( Opel Vectra ) Zapalajaca sie kontrolka check engine


Witam, po dłuższym czasie udało mi się odczytać kody błędów a mianowicie jest to kod
P0340 - przerwa w obwodzie wałka rozrządu. Co dalej z tym zrobić ?? Z tego co mi wiadomo poprzedni właściciel nic nie wspominał ale było coś robione z wiązką czujnika wałka rozrządu,byłem u zaufanego elektryka który ogarnął mi te przewody odpowiednio połączył i polutował oraz zaizolował w koszulkach silikonowych. Czy to będzie wina czujnika?Czy jeszcze raz dokładnie przepatrzyć całą wiązkę?
Powrót do góry
Transit 2

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sty 2015
Posty: 2118
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podlaskie
Posiadane auto: Peugeot 106, Ford mondeo, Transit, Mercedes sprinter, Opel Vectra 2.0 tdi. Obecnie posiadam Forda Transit 2.0 tdi 300 rok 2003., Peugeot 206 1.1 2002 rok, Citroen c5 2.0 hdi 2002 rok.
Piwa: 102/6
Wysłany: Czw 10 Mar 2016, 18:37
Temat postu:

Re: ( Opel Vectra ) Zapalajaca sie kontrolka check engine


Witam.
Aby się nie bawić, jak kto się mówi, w kotka-myszkę, proponuję zajrzeć do ustawień rozrządu oraz wymianę paska rozrządu. Jako nabywca auta, powinieneś od razu przystąpić do wymiany komplet rozrządu, ponieważ nie wiadomo kiedy był zmieniany i czy w ogóle był wymieniany?.

Cytat:
byłem u zaufanego elektryka który ogarnął mi te przewody odpowiednio połączył i polutował oraz zaizolował w koszulkach silikonowych.

Jeśli elektryk ogarnął wiązkę elektryczną, to czy sprawdzono synchronizację wałka rozrządu komputerem diagnostycznym?.
Jeżeli wraz z obrotem silnika, nie pokaże synchronizację wałka rozrządu, to uszkodzony czujnik wałka rozrządu bądź dalsze problemy z wiązką instalacji lub wyregulować czujnik (nie wiem, jaki masz czujnik i łatwiej sprawdzić w numerze vin.). A jeśli pokaże synchronizację, to pozostaje sprawdzenie ustawień rozrządu, czy znaki dobrze pokrywają się na znakach.
Pozdrawiam.
_________________
Każda rada jest dobra, ale odpisanie jak zostało naprawione to też dobra rada.
Szczęśliwego Nowego Jorku.
Powrót do góry
robciu3

Debiutant



Dołączył: 20 Sty 2010
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śrem
Posiadane auto: Opel Astra F hatchbac 1.6 93r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 14 Mar 2016, 21:51
Temat postu:

Re: ( Opel Vectra ) Zapalajaca sie kontrolka check engine


Witam , w odpowiedzi na pytanie rozrząd wymieniałem zaraz po kupnie auta (podstawowa rzec z którą robię po każdorazowym kupnie auta), i zmieniał mi go mechanik który tylko i wyłącznie robi Ople, więc w tym temacie to wszystko jest ok. Podobno w tych modelach , bolączką jest właśnie zaśniedziała wiązka lub instalacja silnika. Postaram się zdobyć taką wiązkę przełożyć i sprawdzić zachowanie silnika podczas jazdy jak i na komputerze.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 14 Mar 2016, 21:51
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum OPEL Forum Strona Główna -> ( Opel Vectra ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Opel Vectra »

Opinie o samochodach Opel Vectra - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Opel Vectra ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.


OpelCorsa

18 900

2011r.

89 000 km

śląskie

OpelVectra

23 000

2008r.

160 000 km

śląskie

OpelAstra

55 555

2020r.

115 000 km

kujawsko-pomorskie

OpelMokka

44 990

2014r.

237 244 km

pomorskie

OpelCorsa

47 900

2020r.

79 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Corsa    Vectra Klub Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System