Opel

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Opel Astra ) Drgająca kierownica przy 110km/h



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum OPEL Forum Strona Główna -> ( Opel Astra ) Zawieszenie-układ jezdny-układ kierowniczy-układ hamulcowy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
astra h 1,9 cdti

Czytelnik



Dołączył: 04 Lip 2016
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Koszalin

Piwa: 0/1
Wysłany: Pon 04 Lip 2016, 10:40
Temat postu:

Drgająca kierownica przy 110km/h


Witam serdecznie!potrzebuję pomocy mianowicie wyczerpały mi się pomysły!podczas mojej kilkudniowej nieobecności kiedy wróciłem a auto użytkowała moja żona zauważyłem drganie kierownicy przy prędkości powyżej 110 km/h (nadmieniam że nigdy wcześniej tego nie było) Pojechałem do wulkanizacji wyważyć koła ale okazało sie ze wróciłem tam na drugi dzień ponieważ nic się nie zmieniło .Wyważyłem kolejny raz i to samo.Pojechałem do mechanika przetoczył mi tarcze z przodu i wymienił klocki...bez zmian.Pojechałem wyważyć trzeci raz(u innego Pana) i to samo,wulkanizator zmienił maszynę i znów wyważył do "0" powiedział że nie ma pomysłu wiec pojechałem na przegląd....tam diagnosta powiedział ze nie ma się do czego przyczepić -zęro luzów!wiec pojechałem wyważyć do jeszcze innego wulkanizatora.DALEJ TO SAMO.Macie może jakiś pomysł???pozdrawiam OPEL ASTRA H KOMBI 1,9 cdti 2007 r
Powrót do góry
gorzki1967

Auto Maniak



Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 805
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Opel Corsa C 1.2
Piwa: 24/1
Wysłany: Pon 04 Lip 2016, 18:24
Temat postu:

Re: ( Opel Astra ) Drgająca kierownica przy 110km/h


Witam. A tak dla ciekawości spróbuj zmienić opony . Wystarczy na przedniej osi . Pomysł może dziwny , ale czasami warto spróbować i jeszcze sprawdziłbym amortyzatory . Może w tym szaleństwie jest metoda ?? Pozdrawiam.
Powrót do góry
astra h 1,9 cdti

Czytelnik



Dołączył: 04 Lip 2016
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Koszalin

Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 05 Lip 2016, 09:20
Temat postu:

Re: ( Opel Astra ) Drgająca kierownica przy 110km/h


Witam!zapomniałem dopisać,że zakładałem koła od kolegi 17 cali i to samo było więc sam już nie wiem czy jest sens samych opon???amortyzatory 83 % z tego co wyszło na przeglądzie :/ chyba,że same łożyska w mcpersonach???zgłupiałem już.jeszcze zastanawiam się nad piastami albo półosiami może tam tkwi problem???pozdrawiam
Powrót do góry
gorzki1967

Auto Maniak



Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 805
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Opel Corsa C 1.2
Piwa: 24/1
Wysłany: Wto 05 Lip 2016, 17:00
Temat postu:

Re: ( Opel Astra ) Drgająca kierownica przy 110km/h


Witam. Łożyska w mcpersonach raczej mało prawdopodobne bo one nie dostają bicia , masa auta spoczywa na nich. Ale półosie a zwłaszcza przeguby i łożyska półosi to może być właściwy trop. Półoś wraz z przegubem jest elementem wirującym podczas jazdy i ewentualne bicie może przenosić się na układ kierowniczy. Warto sprawdzić. Pozdrawiam.
Powrót do góry
astra h 1,9 cdti

Czytelnik



Dołączył: 04 Lip 2016
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Koszalin

Piwa: 0/1
Wysłany: Sro 06 Lip 2016, 08:26
Temat postu:

Re: ( Opel Astra ) Drgająca kierownica przy 110km/h


Dzisiaj jestem umówiony na wulkanizacji po raz ostatni.Jest to niby najlepszy fachowiec w mieście który z tego co słyszałem potrafi nawet przesuwać samą oponę aby znaleźć odpowiedni punkt nie wspominając już o sprawdzeniu samych felg bez opon.Wydaje mi się,że to i tak nic już nie da ale jeśli po tym będzie to samo zostają półosie.Najgorsze jest to,że w weekend mam wyjazd na wakacje a tu taka lipa :/ Dam znać,mam cichą nadzieję Smile pozdrawiam i dziękuję za odp.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 06 Lip 2016, 08:26
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
gorzki1967

Auto Maniak



Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 805
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Opel Corsa C 1.2
Piwa: 24/1
Wysłany: Sro 06 Lip 2016, 17:28
Temat postu:

Re: ( Opel Astra ) Drgająca kierownica przy 110km/h


Witam. Tak zastanawiałem się nad Twoim problemem i możliwe jest że Twoja żona gdy jeździła , mogła gdzieś uderzyć w krawężnik. A to mogło spowodować skrzywienie którejś piasty . Dlatego zanim zaczniesz sprawdzać półosie , sprawdź piasty czy któraś nie ma bicia. Pozdrawiam .
Powrót do góry
astra h 1,9 cdti

Czytelnik



Dołączył: 04 Lip 2016
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Koszalin

Piwa: 0/1
Wysłany: Sro 06 Lip 2016, 20:50
Temat postu:

Re: ( Opel Astra ) Drgająca kierownica przy 110km/h


Witam! "Magik który wyważał mi dziś opony po raz piąty(ale zupełnie inny) stwierdził,że prawdopodobnie coś jest z moją oponą i niby delikatnie faluje góra /dół wyważył kolejny raz i było 10 g za dużo ale dziwne bo ostatnio były wyważone do zera a w dodatku brałem koła od kolegi i było podobnie a nie wierzę, że jego koła też były źle wyważone Zona twierdzi ,ze nigdzie nie przydzwoniła ale ona przecież zawsze ma racje Laughing zastanawiam sie czy zamawiac opony???zobacze jeszcze te piasty....siły opadają...pozdrawiam
Powrót do góry
gorzki1967

Auto Maniak



Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 805
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Opel Corsa C 1.2
Piwa: 24/1
Wysłany: Czw 07 Lip 2016, 20:36
Temat postu:

Re: ( Opel Astra ) Drgająca kierownica przy 110km/h


Witam. Piszesz że ostatnio miałeś wyważone koła do zera , a jednak było 10 g za dużo. Tak też kolega mógł mieć dobrze wyważone koła. Maszyna , maszynie nie równa. A czy ten magik co ostatnio wyważał Tobie koła nie ma w sprzedaży opon ? Jeśli ma to niech dobierze Tobie opony. Gdzieś przecież musi być przyczyna. Daj znać co wyszło. Pozdrawiam.
Powrót do góry
Transit 2

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sty 2015
Posty: 2118
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podlaskie
Posiadane auto: Peugeot 106, Ford mondeo, Transit, Mercedes sprinter, Opel Vectra 2.0 tdi. Obecnie posiadam Forda Transit 2.0 tdi 300 rok 2003., Peugeot 206 1.1 2002 rok, Citroen c5 2.0 hdi 2002 rok.
Piwa: 102/6
Wysłany: Pią 08 Lip 2016, 07:54
Temat postu:

Re: ( Opel Astra ) Drgająca kierownica przy 110km/h


Witam.
Objawy drgania kierownicy powyżej 110 km, o ile przy mniejszej prędkości nie następuje drgania, to przyczyny są opony, które należy wymienić opony aniżeli ciągłość wyważanie, bo od tego opona się nie naprawi. Natomiast, przy mniejszej, jak większej prędkości następuje drgania kierownicy, to przyczyna jest już w układzie zawieszenia i są różne, zaczynając, od tulei na wahaczy kończąc na kół, również nie wiadomo jak zbieżność kół, bo o nim nic nie wspominane.

Pozdrawiam.
_________________
Każda rada jest dobra, ale odpisanie jak zostało naprawione to też dobra rada.
Szczęśliwego Nowego Jorku.
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
astra h 1,9 cdti

Czytelnik



Dołączył: 04 Lip 2016
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Koszalin

Piwa: 0/1
Wysłany: Pią 08 Lip 2016, 08:16
Temat postu:

Re: ( Opel Astra ) Drgająca kierownica przy 110km/h


Witam!moje wkurzenie sięgnęło ZENITU dzisiaj jadę do mechanika omijam koła i tarcze a tak niech sprawdza wszystko od piast poprzez zawieszenie aż do skrzyni biegów...wczoraj jechałem przez las miałem opuszczoną szyba i przyznam się ,że dobiegał dziwny dźwięk od strony koła czego nie słychać na otwartej przestrzeni.Kierownica nawet nie drży już od 110 km/h tylko delikatnie 70-80 km/h Opadły mi już siły ale mam nadzieję że on coś znajdzie.Oby to było łożysko.Dam znać pozdrawiam
Powrót do góry
Transit 2

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sty 2015
Posty: 2118
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podlaskie
Posiadane auto: Peugeot 106, Ford mondeo, Transit, Mercedes sprinter, Opel Vectra 2.0 tdi. Obecnie posiadam Forda Transit 2.0 tdi 300 rok 2003., Peugeot 206 1.1 2002 rok, Citroen c5 2.0 hdi 2002 rok.
Piwa: 102/6
Wysłany: Pią 08 Lip 2016, 14:49
Temat postu:

Re: ( Opel Astra ) Drgająca kierownica przy 110km/h


Łożysko można sprawdzić, podnosząc na lewarku co, przy okazji można sprawdzić końcówki drążków kierowniczego.

Pozdrawiam.
_________________
Każda rada jest dobra, ale odpisanie jak zostało naprawione to też dobra rada.
Szczęśliwego Nowego Jorku.
Powrót do góry
astra h 1,9 cdti

Czytelnik



Dołączył: 04 Lip 2016
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Koszalin

Piwa: 0/1
Wysłany: Czw 04 Sie 2016, 16:32
Temat postu:

Re: ( Opel Astra ) Drgająca kierownica przy 110km/h


Witam!problemem jak się okazało były OPONY ! zakup nowych opon rozwiał wszelkie wątpliwości...kilka wizyt u mechaników i kilka na wulkanizacji tez trochę kosztowało więc trzeba było jednak zacząć od opon...człowiek mądry po szkodzie :/
Powrót do góry
gorzki1967

Auto Maniak



Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 805
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Opel Corsa C 1.2
Piwa: 24/1
Wysłany: Czw 04 Sie 2016, 20:41
Temat postu:

Re: ( Opel Astra ) Drgająca kierownica przy 110km/h


Witam. Gratuluję konsekwencji w działaniu. Jak mówią , szukajcie a znajdziecie. Pozdrawiam.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum OPEL Forum Strona Główna -> ( Opel Astra ) Zawieszenie-układ jezdny-układ kierowniczy-układ hamulcowy Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Opel Astra »

Opinie o samochodach Opel Astra - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Opel Astra ) Zawieszenie-układ jezdny-układ kierowniczy-układ hamulcowy


OpelAstra

26 900

2011r.

206 591 km

mazowieckie

OpelAntara

24 900

2009r.

263 950 km

lubelskie

OpelAstra

28 900

2014r.

207 521 km

mazowieckie

OpelAstra

36 666

2019r.

160 000 km

kujawsko-pomorskie

OpelInsignia

27 900

2011r.

179 000 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Corsa    Vectra Klub Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System