Opel

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Opel Vectra ) Vectra C - dziwne zachowanie kontrolek



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum OPEL Forum Strona Główna -> ( Opel Vectra ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
szyna24

Dyskutant



Dołączył: 08 Kwi 2009
Posty: 85
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kujawsko - pomorskie
Posiadane auto: Opel Vectra C, 2002 r., 1.8 benzyna + gaz
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 13 Sie 2015, 23:43
Temat postu:

Vectra C - dziwne zachowanie kontrolek


Witam, od jakiegoś zapala mi się co jakiś czas kontrolka od kontroli trakcji (samochód z poślizgiem) gaśnie dopiero po wyłączeniu silnika, natomiast wczoraj podczas jazdy najpierw zapaliła się właśnie ta kontrolka od kontroli trakcji, następnie czerwona z akumulatorem, zaraz po niej zaczęła migać kontrolka ABS, na wyświetlaczu pojawił się samochód z kluczem a na koniec wszystkie wskazówki zegarów (temperatura, obrotomierz, prędkość oraz poziom paliwa) spadły do zera.. za chwilę wróciły na swoją pozycje i wszystkie kontrolki zgasły poza kontrolką od kontroli trakcji.. taka sytuacja powtórzyła mi się od wczoraj 3 razy... rozmawiałem z jednym mechanikiem i powiedział, żebym odłączył na kilka sekund akumulator, więc to zrobiłem, ale niestety dzisiaj miałem ponownie taką sytuację.. co to może być? Czy to coś poważnego?
Powrót do góry
Transit 2

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sty 2015
Posty: 2118
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podlaskie
Posiadane auto: Peugeot 106, Ford mondeo, Transit, Mercedes sprinter, Opel Vectra 2.0 tdi. Obecnie posiadam Forda Transit 2.0 tdi 300 rok 2003., Peugeot 206 1.1 2002 rok, Citroen c5 2.0 hdi 2002 rok.
Piwa: 102/6
Wysłany: Pią 14 Sie 2015, 11:31
Temat postu:

Re: ( Opel Vectra ) Vectra C - dziwne zachowanie kontrolek


Witam.
Cytat:
a na koniec wszystkie wskazówki zegarów (temperatura, obrotomierz, prędkość oraz poziom paliwa) spadły do zera..
Pomimo tego czy silnik nadal pracował, czy też zgasł silnik.
_________________
Każda rada jest dobra, ale odpisanie jak zostało naprawione to też dobra rada.
Szczęśliwego Nowego Jorku.
Powrót do góry
szyna24

Dyskutant



Dołączył: 08 Kwi 2009
Posty: 85
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kujawsko - pomorskie
Posiadane auto: Opel Vectra C, 2002 r., 1.8 benzyna + gaz
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 17 Sie 2015, 07:55
Temat postu:

Re: ( Opel Vectra ) Vectra C - dziwne zachowanie kontrolek


Transit 2 napisał:
Witam.
Cytat:
a na koniec wszystkie wskazówki zegarów (temperatura, obrotomierz, prędkość oraz poziom paliwa) spadły do zera..
Pomimo tego czy silnik nadal pracował, czy też zgasł silnik.



Silnik pracował cały czas, to się zdarzyło podczas jazdy i cały czas jechałem silnik pracował normalnie.
Powrót do góry
Transit 2

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sty 2015
Posty: 2118
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podlaskie
Posiadane auto: Peugeot 106, Ford mondeo, Transit, Mercedes sprinter, Opel Vectra 2.0 tdi. Obecnie posiadam Forda Transit 2.0 tdi 300 rok 2003., Peugeot 206 1.1 2002 rok, Citroen c5 2.0 hdi 2002 rok.
Piwa: 102/6
Wysłany: Pon 17 Sie 2015, 10:08
Temat postu:

Re: ( Opel Vectra ) Vectra C - dziwne zachowanie kontrolek


W takim razie potrzebny Tobie będzie auto elektryk, ponieważ prawdopodobnie gdzieś nie łączy i najszybciej będzie wiązka idąca od licznika do skrzynki bezpiecznika.
Nie cytuj w całości posty.
_________________
Każda rada jest dobra, ale odpisanie jak zostało naprawione to też dobra rada.
Szczęśliwego Nowego Jorku.
Powrót do góry
szyna24

Dyskutant



Dołączył: 08 Kwi 2009
Posty: 85
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kujawsko - pomorskie
Posiadane auto: Opel Vectra C, 2002 r., 1.8 benzyna + gaz
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 17 Sie 2015, 22:40
Temat postu:

Re: ( Opel Vectra ) Vectra C - dziwne zachowanie kontrolek


Rozmawiałem z dwoma elektrykami (mechanikami), jeden powiedział, że na kostce od licznika mogą się robić zimne luty i to powoduje , że licznik wariuje, drugi natomiast stwierdził, że takie coś mogło się dziać z powodu upałów.. generalnie od 3 dni nie zrobiło mi się to ani razu a przejechałem pewnie z 500 km..
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 17 Sie 2015, 22:40
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Transit 2

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sty 2015
Posty: 2118
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podlaskie
Posiadane auto: Peugeot 106, Ford mondeo, Transit, Mercedes sprinter, Opel Vectra 2.0 tdi. Obecnie posiadam Forda Transit 2.0 tdi 300 rok 2003., Peugeot 206 1.1 2002 rok, Citroen c5 2.0 hdi 2002 rok.
Piwa: 102/6
Wysłany: Wto 18 Sie 2015, 10:48
Temat postu:

Re: ( Opel Vectra ) Vectra C - dziwne zachowanie kontrolek


Cytat:
jeden powiedział, że na kostce od licznika mogą się robić zimne luty i to powoduje , że licznik wariuje
Pierwszy mechanik ma rację, a to że od kilku dni nic się nie dzieje, to nie oznacza że problem nie wróci.
Z kolei drugi mechanik nie ma całkowitej racji i nie wiem skąd takie teksty wziął.( możliwe że od upału sam stracił orientacji Laughing ).
_________________
Każda rada jest dobra, ale odpisanie jak zostało naprawione to też dobra rada.
Szczęśliwego Nowego Jorku.
Powrót do góry
szyna24

Dyskutant



Dołączył: 08 Kwi 2009
Posty: 85
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kujawsko - pomorskie
Posiadane auto: Opel Vectra C, 2002 r., 1.8 benzyna + gaz
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 06 Paź 2015, 08:15
Temat postu:

Re: ( Opel Vectra ) Vectra C - dziwne zachowanie kontrolek


Witam chciałem powrócić do tematu ponieważ problem nadal nie został rozwiązany a doszedł kolejny problem.. tak jak piałem wcześniej w trakcie jazdy jak zapali się kontrolka od kontroli trakcji to moje zegary wariują.. po kolei zapalają się i migają kontrolki: ABS, akumulator, zegary opadają do zera za chwilę się podnoszą, pojawi się klucz serwisowy, kontrolka od wspomagania itd.. po chwili wszystko zgaśnie poza tą jedną kontrolą trakcji (autem można cały czas jechać), natomiast druga sprawa jest taka, że czasami podczas przekręceniu zapłonu nie zgaśnie kontrola trakcji i wtedy nie mogę odpalić auta przy próbie odpalenia nie dzieje się kompletnie nic jest zupełna cisza, tak jakby ktoś odciął prąd, ale kontrolki świecą, kilka razy jak wyjmę kluczyk ze stacyjki i przekręce ponownie kontrolka zgaśnie i wtedy auto odpala.. elektryk podłączał pod komputer jednak tu pojawia się problem ponieważ pokazuję w wielu przypadkach brak łączności np. z ABS, z szyną CAN, brak łączności z jakimiś innymi elementami, nie pamiętam dokładnie.. znalazłem tu na forum podobny temat i okazało się , że alternator.. czy może się to dziać od za dużego akumulatora, jak kupiłem auto to miał on założony akumulator o mocy 74 z tego co pamiętam może jest on za duży?? Moje auto to vectra 2002 z silnikiem 1.8 benzyna/gaz.. PROSZĘ O POMOC.
Powrót do góry
baden_baden90

Czytelnik



Dołączył: 06 Wrz 2016
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: Opel Vectra C 2.2 DTI
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 06 Wrz 2016, 15:43
Temat postu:

Re: ( Opel Vectra ) Vectra C - dziwne zachowanie kontrolek


Witam. Jestem ciekaw, czy udało się rozwiązać ten problem, bo mam identyczny?
Co kilka dni przy uruchomieniu samochodu z rana zapalaja mi sie wszystkie kontrolki, wskazowki w zegarach nie dzialaja i zdarza sie, ze po przekreceniu kluczyka na zaplon nie dzieje sie nic, dostaje prad dopiero za ktoryms razem. Po kilku minutach kontrolki powoli gasna, a zegary zaczynaja dzialac. Sytuacja z kontrolkami wystepuje rowniez sporadycznie podczas jazdy. Na kilka minut cala elektryka wariuje, zeby po chwili wszystko wrocilo do normy. Mozliwe ze gdzies robi mi po prostu zwarcie, ostatnio sytuacja miala miejsce po ulewie, ale jestem ciekaw co bylo przyczyna w problemie wyzej? Z gory dzieki za odpowiedz. Pozdrawiam
Powrót do góry
sebasignum

Czytelnik



Dołączył: 01 Lip 2017
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Opel Signum
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 01 Lip 2017, 22:35
Temat postu:

Re: ( Opel Vectra ) Vectra C - dziwne zachowanie kontrolek


Witam,

mam podobny problem w Signum - auto nie odpala od czasu do czasu oraz zapalają się kontrolki. Proszę o podanie rozwiązania do poprzednich postów.

dzieki.
Powrót do góry
Natalia1008

Czytelnik



Dołączył: 23 Lip 2018
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kozłów
Posiadane auto: Opel Vectra C 1.9 2007
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 23 Lip 2018, 13:08
Temat postu:

Re: ( Opel Vectra ) Vectra C - dziwne zachowanie kontrolek


Witam, czy komuś udało się rozwiązać problem? Właśnie stoję na autostradzie w drodze na urlop Sad Samochód zgasł w trakcie jazdy, pozapalały się wszystkie kontrolki. Teraz świeci się kontrolka kontroli trakcji, a samochód nie kręci, nie ma żadnej reakcji na kluczyk. Czekamy na lawetę, ale gdzie szukać rozwiązania? Sad
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum OPEL Forum Strona Główna -> ( Opel Vectra ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Opel Vectra »

Opinie o samochodach Opel Vectra - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Opel Vectra ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty.


OpelAstra

58 900

2021r.

45 000 km

mazowieckie

OpelInsignia

59 900

2018r.

137 000 km

mazowieckie

OpelAdam

35 900

2017r.

103 125 km

mazowieckie

OpelCrossland X

66 900

2021r.

34 000 km

mazowieckie

OpelCorsa

13 800

2012r.

189 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Corsa    Vectra Klub Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System