Opel

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Opel Astra ) Plama oleju pod samochodem.



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum OPEL Forum Strona Główna -> ( Opel Astra ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia -układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Seyn

Czytelnik



Dołączył: 29 Sty 2016
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gostynin
Posiadane auto: Astra H
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 29 Sty 2016, 19:37
Temat postu:

Plama oleju pod samochodem.


Witam!
Jestem posiadaczem Astry III 1.7CDTI 101km. Mam ją od miesiąca i od jakiś 2 tygodni zaczęła pojawiać się co jakiś czas pomarańczowa kontrolka samochodu z kluczem. W momencie gdy się ona świeciła, samochód przy próbie przyśpieszenia miał wyraźnie niższą moc. Gdy zgasła było ok.
W tym tygodniu na trasie pojawiła się tylko pomarańczowa kontrolka od oleju. Wiadomo, dolałem i był spokój do dzisiaj. Dzisiaj rano śpieszyło mi się do pracy i nie sprawdzałem poziomu oleju. W drodze powrotnej, 5 km od domu znów zapaliła się pomarańczowa kontrolka oleju więc jak dojechałem zacząłem oglądać spód auta i zauważyłem, że jest cały mokry od oleju natomiast na podwórku zauważyłem plamę oleju w miejscu gdzie stał samochód.
Czy z tego co napisałem jest ktoś w stanie powiedzieć co może być przyczyną problemu, ile będzie kosztowała naprawa i czy mogę jechać jutro nim 3 km do warsztatu jeśli poziom oleju będzie mieścił się w przedziale na bagnecie?

Proszę o szybką pomoc.
Pozdrawiam.
Powrót do góry
Transit 2

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sty 2015
Posty: 2118
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podlaskie
Posiadane auto: Peugeot 106, Ford mondeo, Transit, Mercedes sprinter, Opel Vectra 2.0 tdi. Obecnie posiadam Forda Transit 2.0 tdi 300 rok 2003., Peugeot 206 1.1 2002 rok, Citroen c5 2.0 hdi 2002 rok.
Piwa: 102/6
Wysłany: Sob 30 Sty 2016, 13:59
Temat postu:

Re: ( Opel Astra ) Plama oleju pod samochodem.


Witaj na forum.
W momencie kiedy zaczyna zapalać się kontrolka z kluczykiem, auto przechodzi w tryb awaryjny i tutaj potrzebny jest diagnosta w celu sprawdzenie błędu, bez tego to szukanie i nie potrzebny wydatków.

Co do wycieku oleju jak i koszty związane z wyciekiem, trudno jest stwierdzić jednoznacznie nie widząc skąd cieknie, ponieważ sam forum nie jest wstanie obejrzeć i jedynie może tylko nakierować. A więc musisz sam obejrzeć skąd cieknie, może być misa olejowa pęknięta i jeżeli nie jesteś sam wstanie określić skąd cieknie to pozostaje warsztat.
Pytanie czy możesz pojechać do warsztatu, oczywiście że możesz( czy ktoś Ci zabrania?), lecz musisz ocenić na ile jest wyciek aby dojechać te 3 km drogi do warsztatu, bo jeżeli przyjrzysz się dokładnie i sam ocenisz na ile jest ten wyciek i jeśli jest mały to jeszcze dojedziesz, a jak duży, to najlepiej brać na hol.
Koszty związane z usterką, należy uzgadniać z mechanikiem po obejrzeniu usterki związane z wyciekiem oleju, kiedy mechanik stwierdzi co jest do wymiany, a co uszkodzone i po uzyskaniu jak najwięcej informacji od mechanika, zgłaszamy się wtedy na forum zapytaniem lub oceną( nie odwrotnie).
Pozdrawiam.
_________________
Każda rada jest dobra, ale odpisanie jak zostało naprawione to też dobra rada.
Szczęśliwego Nowego Jorku.
Powrót do góry
sylweusz

Debiutant



Dołączył: 09 Gru 2015
Posty: 31
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kielce
Posiadane auto: Toyota
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 09 Kwi 2016, 12:09
Temat postu:

Re: ( Opel Astra ) Plama oleju pod samochodem.


Nie wiem jak wy ale ja w swoich autach eliminuje wszelkie wycieki. Jest to czasami kosztowne ale pozwala zaoszczędzić w przyszłości innych wydatków.
Powrót do góry
tajmon

Dyskutant



Dołączył: 09 Gru 2015
Posty: 51
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: seat
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 21 Maj 2016, 09:48
Temat postu:

Re: ( Opel Astra ) Plama oleju pod samochodem.


Czasami nawet niewielki wyciek może mieć daleko idące konsekwencje. Np jeśli olej dostanie się choćby na pasek rozrządu. Należy jak najszybciej zdiagnozować i w miarę możliwości usunąć.
Powrót do góry
yankoo

Dyskutant



Dołączył: 10 Gru 2015
Posty: 92
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: nissan
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 15 Wrz 2016, 14:38
Temat postu:

Re: ( Opel Astra ) Plama oleju pod samochodem.


Całkowicie się zgadzam z kolegą. Moim zdaniem należy likwidować wszelakie wycieki jak najwcześniej ponieważ niejednokrotnie najmniejszy wyciek może być przyczyną poważnej awarii.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 15 Wrz 2016, 14:38
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum OPEL Forum Strona Główna -> ( Opel Astra ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia -układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Opel Astra »

Opinie o samochodach Opel Astra - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Opel Astra ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia -układ zasilania-układ napędowy.


OpelMokka

65 900

2017r.

113 143 km

śląskie

OpelCorsa

19 900

2013r.

168 000 km

wielkopolskie

OpelAstra

26 900

2012r.

227 289 km

mazowieckie

OpelZafira

17 900

2008r.

208 127 km

śląskie

OpelInsignia

67 900

2018r.

78 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Corsa    Vectra Klub Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System