Opel

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) LPG - instalacja, spalanie


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum OPEL Forum Strona Główna -> ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Ogólne dyskusje o instalacjach gazowych
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
marekszk

Czytelnik



Dołączył: 23 Sie 2016
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dąbrowa Górnicza
Posiadane auto: Honda Jazz II 1.4 , 2004 r
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 23 Sie 2016, 14:56
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) LPG - instalacja, spalanie


Ja również dosyć długo wahałem się nad założeniem gazu do Jazza ze względu na jego niskie zużycie benzyny. Decyzja finalna zapadła -> instalacja STAG Qbox plus za 2400 zł. Butla była za duża ale podniosłem lekko podłogę bagażnika i jest ok. W przeciągu roku zrobiłem 42 tyś km głównie trasami szybkiego ruchu i jestem mega zadowolony. Instalacja zwróciła się bardzo szybko, do tej pory jedynie wymiana regularnie co 10-12 tyś filtrów gazu. Czasem lekko obroty falują ale podobno to była kwestia czyszczenia przepustnicy. Spalanie stale pomiedzy 6,8 - 7,5 l. Zmiana na gaz przy osiagnieciu 30 stopni optymalna mimo iż w cieplejsze dni może spowodować zbyt szybkie przełączenie a co za tym idzie może przygasać autko. Mimo wszystko wg mnie trafny wybór... oby jeszcze posłużył. Zasięg to max 430 km.
Powrót do góry
tomjazz

Czytelnik



Dołączył: 14 Mar 2016
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rybnik
Posiadane auto: Honda Jazz S 1.2 2011
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 19 Maj 2017, 07:04
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) LPG - instalacja, spalanie


Czy ktoś miał podobny problem. Mam założoną instalację gazową od okolo 7 miesiecy , przejechane 14 tyś. Ponad tydzien temu pojawil sie problem. Problem pojawia sie tylko gdy auto stoi przez dluzszy czas, a wiec w moim przypadku w nocy. Gdy rano odpalam mojego jazza, najpierw wiadoma sprawa jazda na benzynie i automatyczne przelaczenie na gaz...i tu pojawia sie problem, samo przelaczenie jest plynne, ale po gora kilometrze wlacza mi sie kontrolka silnika i samochod zaczyna strasznie zwalniac, musze wtedy zjechac na bok, odczekać piec minut, i jechac dalej, zazwyczaj kontrolka swieci sie dalej, ale auto jedzie normalnie, co ciekawe gdy juz jade z pracy, wszystko jest ok, auto igla, kontrolka nie swieci. Ostanie dwa dni do pracy jezdzilem na benzynie , a z pracy juz normalnie na gazie, problemu nie bylo. Macie pomysly jaki moze byc problem?
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum OPEL Forum Strona Główna -> ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Ogólne dyskusje o instalacjach gazowych Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Strona 7 z 7





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Ogólne dyskusje o instalacjach gazowych


OpelMokka

40 990

2013r.

179 000 km

wielkopolskie

OpelInsignia

61 800

2019r.

170 000 km

małopolskie

OpelMeriva

12 990

2008r.

198 000 km

wielkopolskie

OpelCorsa

12 800

2011r.

150 000 km

pomorskie

OpelAstra

15 900

2008r.

216 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Corsa    Vectra Klub Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System