Opel

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Opel Astra ) Astra F 1,4 B+G nie chce zapalać



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum OPEL Forum Strona Główna -> ( Opel Astra ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
tojo67

Czytelnik



Dołączył: 22 Gru 2017
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gostynin (gm)
Posiadane auto: Opel Astra F 1,4 8V r.98
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 22 Gru 2017, 16:33
Temat postu:

Astra F 1,4 B+G nie chce zapalać


Witam
Mam problem z moją Astrą.
Ale od początku. Kupiłem ją w październiku.
Jest to model z 98 roku, silnik 1,4 8 V, Kopułka rozdzielacza pomarańczowa. Gaz I generacji.
Od początku pierwsze tzw poranne odpalanie odbywało się z trudem - za 10-15 razem.
Wiadomo - wymiana kable, świece, kopułka, sprawdzenie wężyków z podciśnieniami przy mono wtrysku.
Niestety nic nie dało - problemy dalej.
Potem sugerowanie przez mechanika że to czujnik temperatury do ECU - pokazał mi czujnik 1 pinowy.
Wymieniłem - oczywiście bez rezultatu. Poczytałem, że do ECU jest 2 pinowy - wymieniłem na używkę razem z wtyczką, bo u mnie była mocowana na trytytkę. No i oczywiście nic nie dało. Do tej pory jak odpalił rano - czasem sam, a czasem jak ktoś pociągnął, to w ciągu dnia odpalał - póki nie wystygł, a teraz to nawet rozgrzany już kręci, ale nic nie łapie.
W między czasie mechanik poszedł sobie na urlop - więc zostawił mnie na lodzie - oczywiście nic mi nie mówił o nim.
Doładowywałem akumulator, ale to nic nie dało, podgrzewałem też ciepłym powietrzem komorę silnika (nie wiem czy mądrze???), ale też nic nie dało. W czasie jazdy czasem zapala się lampka silnika, nieraz gaśnie, a nieraz nie, tylko się pali aż zgaszę silnik
A teraz najlepsze, ... wystarczy kawałek ją pociągnąć - ok. 3-5 m i odpala od razu.
Obroty ma Ok, ładnie i równo pracuje na benzynie i na gazie, nie przerywa i nie gaśnie.
Ja już naprawdę nie bardzo wiem co mam sprawdzić i jak. Najgorsze jest to, że sam obecnie jestem po wypadku i operacjach i poruszam się o kulach, więc ograniczenie dla mnie straszne.
Poradźcie co może być przyczyną, tego że nie chce odpalać. Może będę mógł podpowiedzieć coś mechanikowi jak znajdę nowego.
Pozdrawiam

Przed Świętami a dokładnie 22 XII - kręciłem, ale astra nie odpaliła. Aku zaczął siadać, ale olałem i niech sobie stoi. Święta w domu, a wczoraj tj. 28 XII wsiadłem do pudła i odpalił za 1 razem - nic z tego nie rozumiem. Nie ładowałem akumulatora, nic nie robiłem, fakt, że było troszkę cieplej niż przez świętami (ok 9 st. C).

Witam ponownie.
Dzisiaj tj. 30 XII temperatura 0 st, C wszystkie szyby pozamarzane, aku nie był doładowywany,
tak na próbę poszedłem, żeby spróbować i ... odpalił za 1 razem. Nic a nic nie rozumiem co go boli.
Może ten wymieniony czujnik (2 pinowy) musiał popracować i sie zasymilować z całością???
Nie wiem. Jeszcze go testuję. Zobaczymy co bedzie w następne dni.
Pozdrawiam i życzę Szampańskiej Zabawy Sylwestrowej.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum OPEL Forum Strona Główna -> ( Opel Astra ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Opel Astra »

Opinie o samochodach Opel Astra - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Opel Astra ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.


OpelCombo

81 100

2019r.

71 443 km

podkarpackie

OpelAstra

24 990

2013r.

135 000 km

wielkopolskie

OpelCorsa

47 900

2020r.

79 000 km

mazowieckie

OpelCorsa

16 990

2011r.

162 000 km

wielkopolskie

OpelMokka

60 900

2017r.

129 485 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Corsa    Vectra Klub Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System