Opel

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Opel Zafira ) problem z zawieszeniem



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum OPEL Forum Strona Główna -> ( Opel Zafira ) Zawieszenie-układ jezdny-układ kierowniczy-układ hamulcowy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Rafał Mikulski

Debiutant



Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 20
Skąd jesteś (miejscowość / region): Torun
Posiadane auto: opel ZAFIRA 2,0 DTL 16v 2000
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 25 Mar 2009, 19:33
Temat postu:

problem z zawieszeniem


Witam panowie mam problem z zawieszeniem , stuka w prawym kole.podejżewam , że to łącznik wachacza. W przeciągu pięciu miesięcy wymieniłem dwa razy po wymianie jak ręką odjoł.co może być przyczyną , psucia się łączników. Ostatnio wymieniałem po tej stronie 3-tygodnie temu ,a po lewej 2-tygodnie temu. założyłem orginalne łączniki. Usuwam skutek , ale podejżewam , że przyczyna tkwi gdzie indziej. POMOCY!
Powrót do góry
Baufix

Debiutant



Dołączył: 23 Lut 2009
Posty: 16
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bieruń
Posiadane auto: Opel Zafira 2.0DTL 101KM 2000r & Opel Astra F 1.6 Si 8v pełny wtrysk
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 25 Mar 2009, 22:48
Temat postu:

Re: ( Opel Zafira ) problem z zawieszeniem


Wczoraj wymieniłem łączniki stabilizatorów, chyba o to Ci chodziło. Na moim przykładzie, jak wymieniałem sworznie wahaczy to i wymieniłem łączniki stabilizatorów i dodatkowo końcówki drążka kierowniczego(u mnie musi byc ser gut) zawsze po takich pracach przy zawieszeniu udaję się na geometrię zbieżności kół. Mówię Ci jak ja robię, czy to ma coś z tym wspólnego nie wiem, niech wypowiedzą się sprytniejsi Very Happy
Powrót do góry
gadu-gadu
Bastion

Dyskutant



Dołączył: 29 Sty 2009
Posty: 58

Posiadane auto: Opel Zafira Comfort DTI 2.0 2003r
Piwa: 3/0
Wysłany: Czw 26 Mar 2009, 00:29
Temat postu:

Re: problem z zawieszeniem


Rafał Mikulski napisał:
stuka w prawym kole.podejżewam , że to łącznik wachacza. W przeciągu pięciu miesięcy wymieniłem dwa razy po wymianie jak ręką odjoł.co może być przyczyną


Witam
Tak jak wczesniej pisal Baufix, to chyba chodzi o drazek/lacznik stabilizatora. Objawem uszkodzonego lacznika jest stukanie szczegolnie przy skrecaniu w strone uszkodzonego lacznika (jezeli dobrze pamietam).

Jezeli wczesniej pomagala wymiana to mozliwe, ze to bedzie to.

Mozesz latwo sprawdzic czy przypadkiem, tym razem nie chodzi o walniete lozysko w piascie. Auto na lewarek (to kolo ktore stuka) i krecisz kolem, jezeli bedzie stukac to szukuj sie na wymiane piasty.
Powrót do góry
Rafał Mikulski

Debiutant



Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 20
Skąd jesteś (miejscowość / region): Torun
Posiadane auto: opel ZAFIRA 2,0 DTL 16v 2000
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 26 Mar 2009, 22:46
Temat postu:

Re: ( Opel Zafira ) problem z zawieszeniem


Sory panowie macie racje chodziło mi o łącznik stabilizatora , to z nerwów no bo ile razy można to wymieniać w przeciągu pół roku.Nie długo będe mógł otworzyć sklep z urzywanymi łącznikami.Dzięki za porade.
Powrót do góry
11Bartek11

Dyskutant



Dołączył: 06 Sty 2009
Posty: 62


Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 29 Mar 2009, 01:08
Temat postu:

Re: ( Opel Zafira ) problem z zawieszeniem


To może jedź poprostu do serwisu i niech ci go wymienią skoro i tak kupujesz orginał to dojdzie ci koszt wym który nie jest duży bo to dwie śrubki i masz 2 lata gwarancji. Po pół roku jak bedzie znowu stukac to robią ci to za frajer
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Nie 29 Mar 2009, 01:08
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Rafał Mikulski

Debiutant



Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 20
Skąd jesteś (miejscowość / region): Torun
Posiadane auto: opel ZAFIRA 2,0 DTL 16v 2000
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 30 Mar 2009, 20:05
Temat postu:

Re: ( Opel Zafira ) problem z zawieszeniem


Jeżdziłem po mechaniorach i znależli luz na gumach chwytaka stabilizatora, to może być przyczyną psucia się łączników. Jagby co to jade w środe na wymiane.POZDRO.
Powrót do góry
Rafał Mikulski

Debiutant



Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 20
Skąd jesteś (miejscowość / region): Torun
Posiadane auto: opel ZAFIRA 2,0 DTL 16v 2000
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 13 Kwi 2009, 09:46
Temat postu:

Re: ( Opel Zafira ) problem z zawieszeniem


Witam wymieniłem gumy stabi. no i posrało się. Zaczeło bardziej walić. Na stacji diagn.znalazłem przyczyne mianowicie luz ok.1mm w uchwycie łącznika stabilizatora (oczko w amortyzatorze) przyspawałem z kolegą podkładkę tak aby zniwelować luz i jak ręką odioł. Zafirka śmiga i nic nie wali Laughing
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum OPEL Forum Strona Główna -> ( Opel Zafira ) Zawieszenie-układ jezdny-układ kierowniczy-układ hamulcowy Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Opel Zafira »

Opinie o samochodach Opel Zafira - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Opel Zafira ) Zawieszenie-układ jezdny-układ kierowniczy-układ hamulcowy


OpelAstra

28 900

2014r.

207 521 km

mazowieckie

OpelZafira

45 900

2015r.

183 568 km

mazowieckie

OpelAstra

22 990

2012r.

226 000 km

wielkopolskie

OpelAstra

11 900

2005r.

206 000 km

mazowieckie

OpelAstra

43 900

2019r.

123 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Corsa    Vectra Klub Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System