Opel

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Opel Combo ) Opel Combo 1.3 diesel 2006r mruga kontrolka świec żarowych


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum OPEL Forum Strona Główna -> ( Opel Combo ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
yaris19

Debiutant



Dołączył: 19 Sty 2009
Posty: 13


Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 19 Sty 2009, 10:43
Temat postu:

Opel Combo 1.3 diesel 2006r mruga kontrolka świec żarowych


Witam.
Niedawno zakupiłem Opla Combo Z13DTJ 2006 rok.
Pewnego dnia zaczeła mrugać mi kontrolka od świec żarowych na odpalonym silniku.
Myślałem że pewnie któraś świeca nie grzeje. Pojechałem do znajomego mechanika sprawdziliśmy wszystkie świece i jak się okazało są sprawne.

Znajomy powiedział żebym jechał na komputer.

Po podłączeniu do komputera okazało się że nie ma żadnych błędów świece grzeją czujnik sprzęgła i hamulca są ok a po odpaleniu silnika niby kontrolka świec jest wyłączona a ona nadal mruga.
Gość od diagnostyki stwierdził że wszystko jest ok że można tak jeżdzić.
Pojechałem więc tym autem w góry i w połowie drogi kontrolka przestała mrugać. Wróciłem jeździłem jeszcze ok tydzięń i kontrolka ponownie zaczeła mrugać.

Czy może ktoś wie co może być ??
tak jak czytałem na forum że może brak któregoś światła stopu ale u mnie wszystko jest ok.

Moje kolejne pytanie czy może to być od filta paliwa lub klocków hamulcowych??

Pozdrawiam i proszę o odpowiedz
Powrót do góry
gadu-gadu
11Bartek11

Dyskutant



Dołączył: 06 Sty 2009
Posty: 62


Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 19 Sty 2009, 21:25
Temat postu:

Re: ( Opel Combo ) Opel Combo 1.3 diesel 2006r mruga kontrolka świec żarowych


Twój silnik jest wyposażony w filtr cząstek stałych DPF. Ten filtr jest bezobsługowy. tzn sam sie regeneruje. Kiedy mruga ci kontrolka od świec żarowych to znacze ze ten filtr sie regeneruje tzn wypala z sadzy. Silnik podaje wieksza dawke paliwa przez co jest podwyższona temp i w filtrze wypalane sa sadze które wyłapane sa ze spalin. Wszytko to po to by spełnic normy euro spalin. Czyli jednym słowem wszystko ok u ciebie.
Powrót do góry
gadu-gadu
yaris19

Debiutant



Dołączył: 19 Sty 2009
Posty: 13


Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 19 Sty 2009, 22:22
Temat postu:

Re: ( Opel Combo ) Opel Combo 1.3 diesel 2006r mruga kontrolka świec żarowych


A co jaki czas się to wypala??
Bo tak jak pisalem wyżej kontrolka zaczeła mi mrugać potem przestała i teraz znów mruga a od ostatniego razu zrobiłem może max 400km.

A mam jeszcze jedno pytanie:
Przy jakiej temperaturze na wskazniku powinien załączać się wentylator od chłodnicy??
Bo umnie temperatura wchodzi na wskaźniku na pierwszą kreskę czyli na 80 stopni i załącza się wentylator.
Nawet dziś przy temperaturze 0 stopni na zewnątrz załącza mi się wentylator .
Na moją logikę wskaznik temperatury powinien wejść na środkową kreskę przynajmniej tak było przy moich wcześniejszych autach tzn. Oplu Combo B 1.7D 2000r i przy Renault Megane 1.9DCI 2002r temperatura wchodziła wyżej a wentylator się nie włączał tak często a przy temperaturze 0 stopni praktycznie nigdy.
Czy w tym Oplu jest jakiś czujnik co tym steruje?
To może on jest uszkodzony??
Dotykałem chłodnice jak się załączył wentylator to była praktycznie zimna a wentylator chodził.

Bardzo proszę o pomoc w tej kwestji.
Powrót do góry
gadu-gadu
yaris19

Debiutant



Dołączył: 19 Sty 2009
Posty: 13


Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 20 Sty 2009, 11:51
Temat postu:

Re: ( Opel Combo ) Opel Combo 1.3 diesel 2006r mruga kontrolka świec żarowych


Dziś zrobiłem ja kazał Pan 11Bartek11 na swoim innym poście tzn przejechałem się za miasto trasa ok 20km na wysokich obrotach tzn powyżej 3000 obr/min i kontrolka przestała mrugać. Czyli filtr prawdopodobnie się wypalił i jest wszystko ok.
Dziękuj bardzo koledze 11Bartek11 za pomoc bo ci moi mechanicy u mnie w mieście to niech ich szlak trafi.
Każdy chciał rozbierać pół auta i tak by nic nie znaleźli.

Jak mogę prosić kolege 11Bartek11 o odpowiedz w sprawie temperatury jak powinien trzymać to już był bym bardzo szczęśliwy.
Po wypaleniu tego filtra wentylator nie włącza się przed pierwszą kreską czyli przed 80 st C ale też nie wchodzi mi temperatura na środkową kreskę.

Pozdrawiam
Powrót do góry
gadu-gadu
11Bartek11

Dyskutant



Dołączył: 06 Sty 2009
Posty: 62


Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 20 Sty 2009, 21:16
Temat postu:

Re: ( Opel Combo ) Opel Combo 1.3 diesel 2006r mruga kontrolka świec żarowych


Czesc.
Jeżeli chodzi o częstotliwość wypalania filtra DPF to nie ma jakiegoś określonego przebiegu lub czasu. Wszystko jest zależne od jazdy. Jeżeli auto jest eksploatowane na krótkich odcinakach i silnik sie nie dogrzewa wypalanie bedzie częstsze ponieważ auto pracuje na ssaniu i w spalinach jest więcej sadzy. Ważne jest to aby nie przerywać takiego wypalania tylko w miare możliwości jechać. Jeżeli wypalanie bedzie przerywane to może zapalić sie kontrolka awari silnika i wtedy trzeba przyjechać na serwis i wypalić go komputerem. Dużo mamy takich problemów u mnie na serwisie ponieważ jak ludziom zaczyna mrygać kontrolka od świec żerowych to gaszą auta bo myśla ze to awaria.

Odnośnie wentylatora to sprawa przedstawia sie tak. Przy 80 stopniach wentylator nie ma prawa chodzić (chyba ze na klimatyzacji) ani nie ma prawa otworzyć sie termostat. Jeżeli termostat powinien otworzyć sie przy 92 stopniach i podczas jazdy kreska od tem powinna być w pionie (orzy takich niskich temp może ciuteczke mniej ale nie dużo). Jeżeli auto trzyma kreske mniej od piony i chłodnica jest ciepła to znaczy ze termostat jest do wymiany.

Jeżeli chodzi o wentylator to jeżeli dobrze pamiętam to pierwszy bieg wentylatora powinien sie włączyć przy ok 96 stopniach. Jeżeli wentylator sie włącza przy zimnej chłodnicay to prawdopodobie zepsuty jest czujnik w chłodnicy który włancza termostat. Poprostu ten czujnik widzi dużą temp środka chłodzącego i uruchamia wentylator
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Wto 20 Sty 2009, 21:16
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
yaris19

Debiutant



Dołączył: 19 Sty 2009
Posty: 13


Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 21 Sty 2009, 01:03
Temat postu:

Re: ( Opel Combo ) Opel Combo 1.3 diesel 2006r mruga kontrolka świec żarowych


Dzięki za wyczerpującą odpowiedz.
Tak jak pisałem dziś wypaliłem ten filtr i jest ok.
A czy jest możliwe że przy wypalaniu tego filtra wentylator załącza się przy 80 stopniach bo powiem szczerze że nie zauważyłem żeby po wypaleniu włączał mi się wentylator przy 80 stopniach.
Ale dokładnie to jeszcze sprawdze kiedy się załącza wentylator i opisze to na forum.

Jeszcze raz bardzo serdecznie dziękuje za dobrą rade bo dzięki niej uniknołem rozebrania mojego auta na części.
p.s.
Wszyscy mechanicy u których byłem chcieli rozbierać auto bo mówili że gdzieś musi być jakieś przebicie lub zwarcie.
Nikt nie wiedział o co chodzi a jak zapytałem się o filtr DPF to każdy robił oczy jak 5zł Smile

A z ciekawości podjade jeszcze do salonu Opla u mnie w mieście i zobacze czy bedą wiedzieli co to jest za przyczyna że mruga kontrolka świec żarowych.

Pozdrawiam
Powrót do góry
gadu-gadu
11Bartek11

Dyskutant



Dołączył: 06 Sty 2009
Posty: 62


Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 21 Sty 2009, 18:04
Temat postu:

Re: ( Opel Combo ) Opel Combo 1.3 diesel 2006r mruga kontrolka świec żarowych


Wentylator włącza sie podaczas wypalania ponieważ musi studzić silnik non stop temp spalin podczas wypalania witra ma ok 600 stopni
Powrót do góry
gadu-gadu
11Bartek11

Dyskutant



Dołączył: 06 Sty 2009
Posty: 62


Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 21 Sty 2009, 18:05
Temat postu:

Re: ( Opel Combo ) Opel Combo 1.3 diesel 2006r mruga kontrolka świec żarowych


A co do serwisu to zapraszam do mnie Smile
Powrót do góry
gadu-gadu
yaris19

Debiutant



Dołączył: 19 Sty 2009
Posty: 13


Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 21 Sty 2009, 22:56
Temat postu:

Re: ( Opel Combo ) Opel Combo 1.3 diesel 2006r mruga kontrolka świec żarowych


Z chęcią bym przyjechał tylko że ja jestem z Kalisza a Ty skąd jesteś jak można wiedzieć??
A może znasz kogoś z okolic Kalisza co jest dobry w Oplach.

Pozdrawiam
Powrót do góry
gadu-gadu
11Bartek11

Dyskutant



Dołączył: 06 Sty 2009
Posty: 62


Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 22 Sty 2009, 21:05
Temat postu:

Re: ( Opel Combo ) Opel Combo 1.3 diesel 2006r mruga kontrolka świec żarowych


Jestem z sosnowca, niesety nie znam nikogo z kalisza Smile
Powrót do góry
gadu-gadu
janhan

Czytelnik



Dołączył: 24 Mar 2009
Posty: 2


Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 25 Mar 2009, 00:09
Temat postu:

problemy z palaniem combo diesel 1.3 ctdi


Może ktoś mi pomóc w rozwiązaniu mojego problemu z odpalaniem combo (nie ma znaczenia czy jest to zimny czy ciepły silnik). Jak uda mi się jakoś odpalić, pojeżdżę i zostawię samochód na pół godziny - znowu mam problem z odpaleniem - nie wiem co to może być - jakby paliwo nie dochodziło - proszę o jakiś sugestie - a gdzie w combo umiejscowiony jest filtr paliwa?
Z góry dzięki za odpowiedź.
Powrót do góry
komunikator tlen - status
Krisfr

Czytelnik



Dołączył: 22 Maj 2009
Posty: 1


Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 22 Maj 2009, 07:52
Temat postu:

Re: ( Opel Combo ) Opel Combo 1.3 diesel 2006r mruga kontrolka świec żarowych


Pytanie mam do 11Bartek11. Mam zafire 1,9 CDTI i problem z DPF, tzn jak stwierdzono w serwisie, nie osiaga on właściwej temperatury aby wypalić sadzę, powoduje to permanentne zapyachanie się filtra. Dodam że żadna długa trasa nie pomaga. Temperaturę jaką osiąga DPF to ok. 400 st. Nie wiedzą co dokładnie jest problemem. Jeśli pan wie to prosze o odpowiedź.
Powrót do góry
gadu-gadu
yaris19

Debiutant



Dołączył: 19 Sty 2009
Posty: 13


Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 28 Lip 2009, 09:15
Temat postu:

Re: problemy z palaniem combo diesel 1.3 ctdi


janhan napisał:
Może ktoś mi pomóc w rozwiązaniu mojego problemu z odpalaniem combo (nie ma znaczenia czy jest to zimny czy ciepły silnik). Jak uda mi się jakoś odpalić, pojeżdżę i zostawię samochód na pół godziny - znowu mam problem z odpaleniem - nie wiem co to może być - jakby paliwo nie dochodziło - proszę o jakiś sugestie - a gdzie w combo umiejscowiony jest filtr paliwa?
Z góry dzięki za odpowiedź.


Kolego drogi.
W moim Oplu Combo 1.3 CDTI 2006r filtr paliwa jest pod maską po prawej stronie takie coś czarne duże okrągłem.
Mi naprzykład powiedzieli w serwisie Opla w Kaliszu że wymiana filtra paliwa to koszt prawie 500zł bo trzeba wymienić cały (Auto mieli na przeglądzie).

Ja pojechałem do znajomego i jak się okazało to w moim modelu wymienia się tylko sam wkłada. (koszt niecałe 100zł) i zrobiłem sobie to sam w 10min.

Pozdrawiam
Powrót do góry
gadu-gadu
redbul

Czytelnik



Dołączył: 16 Gru 2009
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Opel Combo 1.3 diesel 2007
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 16 Gru 2009, 11:55
Temat postu:

Opel Combo 1.3 d 2007r mruga kontrolka świec żarowych


Witam


mam problem z Oplem combo 2007 diesel, otóż chodzi o to, że w samochodzie swieciła się kontrolka od świec zarowych, swiece zostały wymienione a kontrolka dalej sie pali. Mechanicy podłączali od komputer, sprawdzali miernikiem i poiedzieli ze swiece są ok. Po jakims . z samochodu zaczął leciec biały dym, obroty skoczyły do 6 tyś, wyciągniete zostały kluczyki ze stacyjki a auto dalej miało podniesione obroty i chodziło. Okazało się że wskaznik oleju nagle sie podniósł ponieważ w trakcie jazdy dostawała się ropa do oleju. 2 tygodnie po odebraniu auta od mechanika znowu to samo, tyle że zdarzyłem zauważyć że coś paliwo szybko ucieka więc zatrzymałem się na srodku drogi i srawdziłem poziom oleju który był ponad stan i wielka plama oleju pod autem. Laweta zabrała auto . teraz mam pytanie do kogoś, może miał podobny problem ? Ciekawy przypadek albo mechanik sałby bo nikt nie wie o co biega,
Powrót do góry
michaltour

Czytelnik



Dołączył: 15 Lut 2010
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Opel Combo 1.3 cdti 2006
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 15 Lut 2010, 23:30
Temat postu:

Re: ( Opel Combo ) Opel Combo 1.3 diesel 2006r mruga kontrolka świec żarowych


Witam
Miałem dokładnie ten sam problem.
Od jakiegoś czasu paliła mi kontrolka świec. Czasami gasła, potem znów zaczynała mrugać. Po jakimś czasie jechałem samochodem i dojeżdżałem na parking, chciałem wyłączyć silnik. W tym momencie obroty wzrosły do 5000 - 6000, samochód zaczął dymić, przekręciłem kluczyk i wyjąłem go ze stacyjki ... i nic. Silnik wyje dalej, paręnaście sekund później sam się wyłączył. Nie za bardzo wiem co zrobić. Laweta zabrała samochód. Teraz już na spokojnie sprawdziłem poziom oleju i jest grubo ponad stan. Tak jakby go tam sporo przybyło. Czy ktoś może mi wytłumaczyć co to takiego si stało ??? Czy mieliście takie przypadki i jak sobie z tym poradziliście ?
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum OPEL Forum Strona Główna -> ( Opel Combo ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Opel Combo »

Opinie o samochodach Opel Combo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Opel Combo ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.


OpelInsignia

67 000

2018r.

112 000 km

lubelskie

OpelAstra

31 999

2011r.

268 000 km

pomorskie

OpelAstra

24 900

2013r.

221 547 km

mazowieckie

OpelCorsa

16 700

2012r.

184 000 km

wielkopolskie

OpelAstra

61 900

2020r.

81 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Corsa    Vectra Klub Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System