Opel

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Opel Astra ) Płyn chłodniczy - wyciek



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum OPEL Forum Strona Główna -> ( Opel Astra ) Wnętrze-klimatyzacja-konsola-nawiew
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Jarek k

Czytelnik



Dołączył: 24 Sty 2008
Posty: 9


Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 24 Sty 2008, 11:15
Temat postu:

Płyn chłodniczy - wyciek


Witam.
Chodzi o Opel Astra 1.7D Kombi (1993r)
Ok 2 tyg. temu miałem problem z ciągłym grzaniem się samochodu (temperatura dochodziła po kilku minutach do 100-110 stopni). Zaprowadziłem samochód do mechanika - okazało się jego zdaniem że wyciek jest z uszczelki pod głowicą. Wymienił uszczelkę, termostat, płyn i jakiś wężyk. Po tym zabiegu samochód kilka dni jeździł bez grzania - ale po upływie tych kilku dni problem wrócił. Dziś spojrzałem w zbiornik a w nim ani kropli płynu chłodniczego. Chłodnica podobno jest szczelna, olej czysty. Chcę oddać auto z reklamacją do tego warsztatu (zapłacilem 600zl za naprawę) ale chciałbym się dowiedzieć co mogłoby być jeszcze innego żeby mnie mechanik nie nakręcił na zbędne wymiany i koszty.
Powrót do góry
zetka

Czytelnik



Dołączył: 23 Sty 2008
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowieckie
Posiadane auto: ASTRA F 1,6 8V 1999
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 25 Sty 2008, 16:17
Temat postu:

problem z ciągłym grzaniem się samochodu


Witam,
jestem świeżo po wymianie uszczelki pod głowicą wraz z planowaniem głowicy, ale w benzynowej wersji astry. Przez ostatnie pół roku miałam problem z ciągłym grzaniem się silnika i ubywaniem płynu chłodzącego + ustawiczne bulgotanie. Mechanicy w kilku zakładach naciągnęli mnie w sumie na tysiąc zł. Ale płynu nadal ubywało i auto nadal się przegrzewało. Ostatecznie pomogli w ASO (niestety drogo, ale bez ściemniania i z gwarancja-1rok). Powiedzieli, że prawdopodobnie, gdyby na samym początku wymienić czujnik temp. chłodnicy na właściwy (bo u mnie ktoś wstawił od dużego fiata) to wtedy prawidłowo włączałby sie wentylator, silnik by sie nie przegrzewał i mogłabym uniknąć kosztownej wymiany uszczelki pod głowicą. Shocked Shocked Shocked
Powrót do góry
przem...

Stały Bywalec



Dołączył: 12 Kwi 2007
Posty: 127
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gorzów Wielkopolski
Posiadane auto: VW Golf III 1.6 + LPG 1994r., Fiat Uno fire 1.0 1998r., Fiat 126elx 1994r. - maluszek po wypadku, poszedł na kasację
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 27 Sty 2008, 18:57
Temat postu:

re


jarek k sprawdz pod wycieraczką kierowcy i pasażera czy jest sucho. W astrach II często padają nagrzewnice i płyn wycieja właśnie na podłogę pod pedały.
Powrót do góry
Jarek k

Czytelnik



Dołączył: 24 Sty 2008
Posty: 9


Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 29 Sty 2008, 10:35
Temat postu:

Re: ( Opel Astra ) Płyn chłodniczy - wyciek


Pod wycieraczkami sucho ale jak odjechałem samochodem na kilka metrów do tyłu na parkingu zauważyłem zieloną kałużę więc wyciek jest gdzieś z okolic chłodnicy (dziwne bo mechanik powiedział że chlodnica jest szczelna). Druga sprawa to że jak samochód się nagrzeje z pod maski leci spora ilość pary. Po zlokalizowaniu zauważyłem że para leci z jakiegoś miejsca w chłodnicy. Najgorsze to że wczoraj dolalem płynu a dziś samochód po przejechaniu 3 kilometrów znów zaczął się grzać Sad
Powrót do góry
Jarek k

Czytelnik



Dołączył: 24 Sty 2008
Posty: 9


Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 05 Lut 2008, 13:26
Temat postu:

Re: ( Opel Astra ) Płyn chłodniczy - wyciek


Dziś otworzyłem maskę i sprawdziłem dokładnie wszystkie części które ostatnio wymienił mi mechanik aby zlikwidować wyciek. Wymienił uszczelkę pod głowicą, wężyki, jakieś inne uszczeli związane w układem chłodzenia,planowanie głowicy .Problem polega na tym że zauważyłem zielona kroplę na łączeniu głowicy z uszczelką - jest na niej minimalny wyciek (uszczelka kilka dni temu była wymieniana!!) do tego zauważyłem że samochód chodzi głośniej tak jakby ciągle na ssaninu (przyśpieszone obroty) no i jeszcze z pod cylindra wyciek paliwa (coś tam kapie a na odpalonym silniku aż się prawie pieni tak ciśnienie daje). Chodzi mi o radę bo to trwa juz bardzo długo, mechanik robił mi auto ponad tydzień, nakręcił mnie na koszty rzędu 600zl a samochód nadal ma wyciek i nadal się grzeje. Chcę to zareklamować, mam od nich fakturę. Czy mam szanse wyjść z tego problemu bez dodatkowych kosztów, nie wiem zaskarżyć gościa jeśli nie będzie chiał podjąć się reklamacji. Jestem załamany - wydałem 600zl a problem nadal jest. Jak dzwoniłem do warsztatu gość zaczyn zmyslać że to może coś innego i muszą poszukać!
pomocy!
Dzięki i pozdrawiam
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 05 Lut 2008, 13:26
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Dakro

Stały Bywalec



Dołączył: 16 Sie 2007
Posty: 100


Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 06 Lut 2008, 08:55
Temat postu:

Re: ( Opel Astra ) Płyn chłodniczy - wyciek


Nie miej żadnych obiekcji, wal do gościa i twardo stawiaj na swoim, przecież to jest ewidentna jego wina, powinien to jak najszybciej naprawić i jeszcze przyznać się do spaprania roboty.
Powodzenia
Powrót do góry
Jarek k

Czytelnik



Dołączył: 24 Sty 2008
Posty: 9


Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 25 Lut 2008, 10:21
Temat postu:

Re: ( Opel Astra ) Płyn chłodniczy - wyciek


Witam ponownie.
Byłem u mechanika, uznali reklamacje, wymienili wszystko + nową chłodnicę, sprawdzili nagrzewnicę. Cały układ chłodzenia prawie wymieniłem a tu klapa - po tygodniu znów kałuza pod samochodem. Niby teraz płyn schodzi wolniej bo dolewam 0,5l płynu raz na 2 tygodnie ale i tak ucieka. Kałuża nie tworzy się na wysokości chłodnicy tylko gdzieś głębiej silnika. Uszczelka pod głowicą jest dobra, podłogi w środku suche, wężyki podobno wymienione. Ja już zgłupiałem - co może jeszcze być przyczyną?

PS
Doradzono mi jeszcze zakup i dolanie uszczelniacza do chłodnic ale nie próbowałem jeszcze - chcę być ostrożny w kolejnych wydatkach nie ukrywam że już wydałem całkiem niezłą sumę na naprawę.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum OPEL Forum Strona Główna -> ( Opel Astra ) Wnętrze-klimatyzacja-konsola-nawiew Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Opel Astra »

Opinie o samochodach Opel Astra - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Opel Astra ) Wnętrze-klimatyzacja-konsola-nawiew


OpelGrandland X

104 850

2020r.

24 500 km

wielkopolskie

OpelInsignia

20 900

2011r.

232 000 km

mazowieckie

OpelZafira

18 999

2008r.

238 000 km

warmińsko-mazurskie

OpelGrandland X

83 900

2018r.

108 000 km

mazowieckie

OpelMokka

42 500

2015r.

213 500 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Corsa    Vectra Klub Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System