Opel

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Opel Astra ) WYPADANIE ZAPŁONU-Astra IIG 2002



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum OPEL Forum Strona Główna -> ( Opel Astra ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
andrzej 1

Czytelnik



Dołączył: 04 Kwi 2008
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): RYKI
Posiadane auto: Astra IIG
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 05 Kwi 2008, 00:22
Temat postu:

WYPADANIE ZAPŁONU-Astra IIG 2002


Od pół roku mam problem ze swoja asterką. Na jesieni zaczeła zapalac mi sie żółta lampa serwisowa. Działo sie zawsze rano po wyjechaniu z nieogrzewanego garażu, w tym czasie odczuwalny był spadek mocy. Usterka ustepowała po przejechaniu kilku kilometrów. Gdy pojechałem do mechanika i po podłączeniu pod komputer okazało się ,że tą usterką jest wypadanie zapłonu na 2 cylindrze. Wymieniono cały moduł zapłonowy. Po trzech tygodniach usterka powróciła- znowu 2 cylinder. Wymieniono znowu moduł zapłonowy. Po dwóch tygodniach powtórka z rozrywki. Wymieniłem wszystkie świece - tydzień spokoju i znowu to samo. Mechanik rozłożył rece i sie poddał i zasugerował udanie sie do specjalisty elektonika w celu szukaqnia błedu w oprogramowaniu komputera samochodu. Przez całą zimę tak kilka razy się to powtarzało . Jest to takie szukanie po omacku , nie chciałbym na darmo naciągnąć sie na koszty. Szukam pomocy - może ktoś spotkał z taką usterką i wie jak ją na 100% usunąć. Dziękuję z góry za podpoweidź. Question
_________________
ANDI
Powrót do góry
Bravo494

Debiutant



Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 26

Posiadane auto: Astra G Isuzu
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 05 Kwi 2008, 08:42
Temat postu:

Re: ( Opel Astra ) WYPADANIE ZAPŁONU-Astra IIG 2002


tak z ciekawości . Ile zapłaciłeś za moduł?
Powrót do góry
Sztygar

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 07 Mar 2008
Posty: 430
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podkarpackie
Posiadane auto: Opel Astra 1.6Si(silnik C16SE) caravan, Vectra B 1.6 16V(X16XEL) caravan, BMW e39 523i(M52TU B25) Touring 1999r.
Piwa: 1/0
Wysłany: Sob 05 Kwi 2008, 09:51
Temat postu:

Wypadanie zapłonu


Czy ze świecami wymieniłeś chociaż raz kable(zapłonowe) od nich?
Odpal silnik (jak się sciemni- w garażu) i przyjrzyj się czy nie ma widocznego iskrzenia, przebicia szególnie na drodze moduł-2 świeca.
Same kable mogą bardzo delikatnie "świecić" ale widoczny przeskok iskry gdziekolwiek w okolicy kabli, świec, modułu to już jakaś wskazówka.
Opór kabli zapłonowych to też ważne.
Może podmiana czujnika spalania stukowego coś pomoże(chyba to nie takie drogie jak regularna wymiana modułu).
Tylko faktycznie ciekawe, że to tylko 2cylinder jest taki uparty?
Pozdrawiam!
_________________
Do ASO nie chodzę, bo jest mi nie po drodze!
Powrót do góry
andrzej 1

Czytelnik



Dołączył: 04 Kwi 2008
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): RYKI
Posiadane auto: Astra IIG
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 05 Kwi 2008, 11:53
Temat postu:

Re: ( Opel Astra ) WYPADANIE ZAPŁONU-Astra IIG 2002


Za moduł zapłaciłem 320 zł. A propos kabli. Kolego pomyliłeś chyba rodzaje silnika. Mój to jest 1,6,16V eCOTEC gdzie nie ma kabli zapłonowych. Jest jeden zespolony moduł zapłonowy wkładany bezpośrednio na świece do którego jest jedno dojście zasilające.
_________________
ANDI
Powrót do góry
Sztygar

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 07 Mar 2008
Posty: 430
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podkarpackie
Posiadane auto: Opel Astra 1.6Si(silnik C16SE) caravan, Vectra B 1.6 16V(X16XEL) caravan, BMW e39 523i(M52TU B25) Touring 1999r.
Piwa: 1/0
Wysłany: Sob 05 Kwi 2008, 13:42
Temat postu:

Re: ( Opel Astra ) WYPADANIE ZAPŁONU-Astra IIG 2002


Pomyliłem z prostej przyczyny- nie znalazłem wcześniej inf. o rodzaju silnika.
Myśle, że to wcale nie wyklucza możliwości "przebicia" na wspomnianym 2cyl.
Chyba, że ECU(ECM) pali zawzięcie układ odpowiedzialny za iskrę na drugim cyl.- to wtedy wg porady mechanika!
Ja mam starego dziadka ale też z jednym Modułem(tzw. DIS) od którego zasilane kablami są poszczególne świece i stąd moja pierwsza podpowiedź.
Pozdro!
_________________
Do ASO nie chodzę, bo jest mi nie po drodze!
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sob 05 Kwi 2008, 13:42
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
tadeo31

Debiutant



Dołączył: 01 Sty 2009
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): irlandia
Posiadane auto: VW POLO, poj. 1.0 2000r
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 03 Sty 2009, 22:20
Temat postu:

Re: ( Opel Astra ) WYPADANIE ZAPŁONU-Astra IIG 2002


Witam wszystkich. Podepnę się do tematu "wypadania zapłonów". Mam Astrę2 1.4 16V od dwóch lat. Przez ten okres samochód sprawował się naprawdę bez zarzutów a dodam, iż mieszkam w Irlandii i klimat tu na pewno nie sprzyja samochodom. Jak na złość jakiś tydzień temu problemy się niestety zaczęły- ok 3km od domu (na szczęście) samochód nagle stracił moc, obroty spadły i zapaliła się pomarańczowa lampka "Check engine". Po odczytaniu kodu usterki P0302 jasne było, iż problemem jest wypadanie zapłonu na cyl. 2. Od tego czasu postanowiłem chuchać na zimne (śledzę wypowiedzi i porady "forumowiczów" odnośnie tego tematu). Ostatnio natknąłem się na coś zupełnie innego. Jedna z wypowiedzi sugeruje dolania płynu czyszczącego zawory firmy STP. W związku z tym kieruję zapytanie, czy taki zabieg jest bezpieczny dla samego silnika i nie spowoduje innych następstw. Jeśli ktoś ma wiedzę na ten temat, prosiłbym o przytoczenie istoty działania takiego środka na określone podzespoły (w jaki sposób "ten" środek selektywnie usuwa żądana usterkę) pomijając oczywiście rangę czy markę takiego środka. Z góry dziękuję za odpowiedź, choć moje pytanie może wydawać się nieco filoz. Pozdrawiam
Powrót do góry
mc

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 12 Lis 2008
Posty: 326
Skąd jesteś (miejscowość / region): wielkopolska
Posiadane auto: MB A140 - SC 900
Piwa: 10/2
Wysłany: Sob 03 Sty 2009, 23:36
Temat postu:

Re: ( Opel Astra ) WYPADANIE ZAPŁONU-Astra IIG 2002


witam ja też mam astrę G z 1.4 16v .moje auto jest z roku 1999.ma przejechane184000km. nie wiem czy to aż tak dużo ,ale zaciekawił mnie ten
temat .mi się takie rzeczy nie dzieją ''jeszcze'' .Moj mechanik mówił mi ze te silniki wytrz. bez problemu 250000-300000km przy dobrym dbaniu bez remontu ale też wspomniał że lubią się po jakimś przebiegu zawieszać zawory. Będę u niego niedługo to się spytam.ale ja bym najpierw zaczął szukać od świec i po kolei.pozdrowienia dla kolegi z Irlandii
Powrót do góry
krisze1

Czytelnik



Dołączył: 29 Maj 2010
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): gliwice

Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 30 Mar 2011, 07:49
Temat postu:

Re: ( Opel Astra ) WYPADANIE ZAPŁONU-Astra IIG 2002


witam,miałem ten sam poblem skończylo sie na czyszczeniu zaworów ponieważ był na nich nagar.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum OPEL Forum Strona Główna -> ( Opel Astra ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Opel Astra »

Opinie o samochodach Opel Astra - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Opel Astra ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.


OpelCorsa

49 900

2019r.

72 000 km

śląskie

OpelMokka

46 900

2014r.

196 000 km

mazowieckie

OpelAstra

39 900

2018r.

122 000 km

mazowieckie

OpelInsignia

65 900

2019r.

110 000 km

mazowieckie

OpelGrandland X

76 800

2021r.

91 000 km

małopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Corsa    Vectra Klub Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System