Opel

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Opel Frontera ) tryb awaryjny frontera B 2.2DTI



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum OPEL Forum Strona Główna -> ( Opel Frontera ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
jakuzo76

Czytelnik



Dołączył: 18 Lut 2011
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): mińsk mazowiecki
Posiadane auto: frontera
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 18 Lut 2011, 22:31
Temat postu:

tryb awaryjny frontera B 2.2DTI


witam...
tryb awaryjny frontera

mam frontere 2.2 dti diesel...automat...
w trybie awaryjnym...
po odpaleniu nie jedzie do przodu, wsteczny ok działa pzy 3tys obrotów załacza sie tryb awaryjny czerwony wykrzyknik w czerwonym kółku
ale tylko na D na innym biegu nie załancza
przy załączeniu antypoślizgu zielona śniezynka w zielonym kółku też tylko na D -jedzie do przodu ale rozłącza bieg po spadku predkości poniżej 30/km i załączyc mozna ponownie dopiero przy małej predkości 5-10/km

wymieniłem olej mało było co prawda połowa stanu ale dobra i nic sie nie zmieniło brak mocy tak jakby z drugiego biegu ruszał albo z trzeciego jak zimny
więcej pali niz powinien10l na trasie 12-14 miasto
po podłaczeniu do compa wyszło...
czujnik predkości wyjscia skrzyni biegów, swiece żarowe-(przerwa) nie wiem o co chodzi ale dobra....
recyrkulacja spalin czyli zawór egr..taka puszka metalowa wygląda jak odwrócony (mały głośnik) jest on na kolektorze ssącym na samym wierzchu... zostały świece do wymiany no i nadal po wymianie czujnika predkości, zaworu egr bez zmian czy to mozliwe ze to przez te świece...!! tyb awaryjny...??!! jesli ktoś ma lub
Powrót do góry
thundercat

Debiutant



Dołączył: 18 Sty 2011
Posty: 30
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: corsa c 1,2 tiptronic
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 18 Lut 2011, 23:19
Temat postu:

Re: ( Opel Frontera ) tryb awaryjny frontera B 2.2DTI


ile masz przebiegu kiedy było robione sprzęgło, możliwości jest wiele. świece żarowe (przerwa) oznacza przerwę w obwodzie lub zwarcie do masy należy sprawdzić kable (przewody wysokiego napięcia)- wersja droższa lub świece- tańsza- obejrzyj kable ewentualnie cewki co i jak z nimi jest może na którejś cewce prąd Ci ucieka, a co do nie jechania auta to wydaje mi się, że to sprzęgło tarcza/ docisk/ wysprzęglik powodów cała kopalnia, ale kto wie mogą to być też i świece
Powrót do góry
gadu-gadu
jakuzo76

Czytelnik



Dołączył: 18 Lut 2011
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): mińsk mazowiecki
Posiadane auto: frontera
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 18 Lut 2011, 23:49
Temat postu:

tryb awaryjny frątera


jakuzo76...
przebieg jest nie wielki raptem 115000 kupiłem ją w trybie awaryjnym i tak kombinuje...a czy sprzegło to nie wiem w zasadzie to automat i nie powinno sie dziac nic ze sprzeglem
z tego co sie dowiedzialem to te skrzynie sie nie psuja tak mechanicznie ...no chyba ze bez oleju...to tarcze sie zcieraja albo pompa siada ale w czasie jazdy przełącza biegi z 3na 4i na 5 nie szarpie -płynnie..
mam drugą skrzynie z reduktorem komplet w zapasie ale tak czekam az sie wyjasni awaria tej i trzymam na czarną godzine jesli naprawie to sprzedam ewentualnie zamienie ostatecznie
Powrót do góry
thundercat

Debiutant



Dołączył: 18 Sty 2011
Posty: 30
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: corsa c 1,2 tiptronic
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 20 Lut 2011, 14:44
Temat postu:

Re: ( Opel Frontera ) tryb awaryjny frontera B 2.2DTI


ja właśnie automat w trybie awaryjnym kupiłem i źle spasowana tarcza sprzęgłowa powodowała przejście do trybu awaryjnego- czujnik nie widział, czy auto jest wysprzęglone. podłącz się pod tech-a to będziesz wiedział- jeśli masz blisko do Warszawy zapraszam podłączę Cię do swojego :]
Powrót do góry
gadu-gadu
jakuzo76

Czytelnik



Dołączył: 18 Lut 2011
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): mińsk mazowiecki
Posiadane auto: frontera
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 20 Lut 2011, 21:27
Temat postu:

tryb awaryjny frontera


thundercat napisał:
ja właśnie automat w trybie awaryjnym kupiłem i źle spasowana tarcza sprzęgłowa powodowała przejście do trybu awaryjnego- czujnik nie widział, czy auto jest wysprzęglone. podłącz się pod tech-a to będziesz wiedział- jeśli masz blisko do Warszawy zapraszam podłączę Cię do swojego :]



dobra dobra juz ty mnie nie podłączaj...he he
spoko już byłem na boschu tu w Mińsku na miejscu walnięty był czujnik predkości-wymieniony błędu nie ma następnie recyrkulacja spolin -zawór egr- wymieniony teraz błąd musze wykasowac i zostaje ta przerwa świece żarowe..?? bo wogóle to teraz pali z 15/100km czy przez te swiece tez może byc w tym trybie...?? a i jeszcze czujnik temp. oleju silnika niezrozumiały odczyt...
najgorsze jest to ze każdy pisze jak ma problem ale jak juz naprawi to leje na to czy komus wiedza sie przyda
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 20 Lut 2011, 21:27
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
thundercat

Debiutant



Dołączył: 18 Sty 2011
Posty: 30
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: corsa c 1,2 tiptronic
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 21 Lut 2011, 21:12
Temat postu:

Re: ( Opel Frontera ) tryb awaryjny frontera B 2.2DTI


przerwa w obwodzie świecy jest bardzo niebezpieczna masz tam prąd rzędu 150-300 A to już nie tylko zabija- ten tryb awaryjny to może być to- tylko powtarzam, to nie musi być świeca- sprawdź wzrokowo fajki cewki szukaj małej kreski- po niej może uciekać prąd- a i nie ma czegoś takiego jak naprawianie tych elementów- je się wymienia
Powrót do góry
gadu-gadu
jakuzo76

Czytelnik



Dołączył: 18 Lut 2011
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): mińsk mazowiecki
Posiadane auto: frontera
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 22 Lut 2011, 23:10
Temat postu:

jakuzo76 frontera B 2.2 DTI automat tryb awaryjny


no dobra błędy i usterki usuniete...! ale skrzynia w trybie awaryjnym ...cvhyba sie jednak nie obedzie bez jej wyjęcia troche dziwnie to wygląda jak juz pisałem po odpaleniu wsteczny jest odrazu i to zrywny-mocny bieg ale do przodu dopiero po przegazówce na 3tyś ale tylko na D zapala sie kontrolka czerwona z wykrzyknikiem -tryb awaryjny wtedy idzie do przodu ale słabo jakby z dwójki. wtedy można zmienić bieg na 2 3 D ale jedynka tak jakby wyskakiwała i nie idzie nawet z dwójki w czasie jazdy na jedynke troche ruszy i rozłącza bieg na luz.. ale można jeszcze w inny sposób po ddpaleniu tez tylko na D wcisnąć zieloną gwiazdke i rusza z D ale jakby z 2 i wtedy juz nie można zmieniać biegu bo sie rozłącza...i jeszcze jedno jeżeli jade na tej zielonej gwiazdce na D na ostrym zakręcie lub na np. progu podskoczy auto i też rozłącza bieg....jeśli ktoś ma troche pojęcia niech sie wypowie bo mnie ku....szlak trafi z tą taczką
tak biorąc te usterki do kupy i dodać to że czujnik temp. który załancza wentylatory na chłodnicy nie działa myśle ze to była przyczyna tego wszystkiego
zagotowała sie woda która to połączona jest ze skrzynią i przy okazji olej tez i pier...tarcze w skrzyni na biegi do przodu ktoś go musiał katować...co wy o tym sądzicie...?????????????????????
nie wiem jak tam jest w tej skrzyni czy oddzielnie są tarcze na bieg wsteczny...hmm...piszczie bo juz nie mam zdrowia do tej........y!!!!!
Powrót do góry
jakuzo76

Czytelnik



Dołączył: 18 Lut 2011
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): mińsk mazowiecki
Posiadane auto: frontera
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 22 Lut 2011, 23:14
Temat postu:

jakuzo76


a i zapomniałem dodać że ABS świeci cały czas prawe przednie koło uszkodzony czujnik... ale co by miał wspólnego do skrzyni.....?
Powrót do góry
Germpol

Czytelnik



Dołączył: 16 Cze 2013
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lodz
Posiadane auto: Opel frontera b
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 16 Cze 2013, 10:31
Temat postu:

Opel Frontera b


Witam,
Bardzo zainteresować mnie Pana wpis, ponieważ mam podobna usterkę. Moje auto to Opel Frontera b , 2.2 DIT z 2000 roku, skrzynia automat.
Od zimy co jakiś czas włącza mi się tryb awaryjny, świeci silnik no i skrzynia biegów, gaśnie chodzi normalnie no i ponownie po dniu czy dwóch dniach. Na kompie TECH2 pokazało potencjometr gazu, bez błędu skrzyni. Potencjometr wymieniłem kupując na allegro, nic się nie zmieniło. Po prostu wchodzi w tryb awaryjny na obroty 1400 do czasu kiedy go zgaszę, i po ponownym uruchomieni idzie normalnie. Przy tych obrotach brak pedału gazu, nie reaguje na pedał gazu. Dwa razy bylem na kompie, i zawsze to samo błąd 01515 potencjometr gazu, a na TECH2, mówią w Oplu ze możne być tez czujnik silnika. Jóź kompletnie ogłupiałem, nie mam pojęcia co możne być przyczyna, a również mechanicy maja z tym problem.
Powrót do góry
Karas123

Czytelnik



Dołączył: 19 Wrz 2018
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kluczbork
Posiadane auto: Frontera 2.2 dti
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 19 Wrz 2018, 18:43
Temat postu:

Automatyczna skrzynia biegów frontera


Tak jak w temacie frontera 2.2 D automat jest tylko wsteczny bieg daje na D przygazuje powyżej 3 tyś. Obrotów zapali się czerwona ko trolla skrzyni i można jechać tyle że z drugiego biegu pomocy nie wiem czy skrzynia padła czy to może coś innego a powiem jeszcze że zaczęło się to jak padł alternator i było trochę jechała bez ładowania
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum OPEL Forum Strona Główna -> ( Opel Frontera ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Opel Frontera »

Opinie o samochodach Opel Frontera - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Opel Frontera ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty.


OpelZafira

53 800

2019r.

149 000 km

małopolskie

OpelAstra

58 900

2021r.

45 000 km

mazowieckie

OpelMokka

60 900

2017r.

129 485 km

śląskie

OpelAstra

36 666

2019r.

160 000 km

kujawsko-pomorskie

OpelInsignia

61 800

2018r.

176 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Corsa    Vectra Klub Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System