Opel

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Opel Astra ) Jaki silnik do gazu?



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum OPEL Forum Strona Główna -> ( Opel Astra ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Klon77

Czytelnik



Dołączył: 24 Cze 2011
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łowicz
Posiadane auto: brak
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 24 Cze 2011, 10:22
Temat postu:

Jaki silnik do gazu?


Witam,

planuje właśnie zakup opla astry III w kombi, z uwagi na fakt iż rocznie przejeżdżam ok. 30tys. km, muszę wsadzić do niego gaz, problem w tym, że jak zadzwoniłem do markowego punktu montażu instalacji gazowych, to odpowiedzieli mi, iż mogą takową mi zamontować, ale gwarancji nie dają, ponieważ mają z rynku informacje, iż są problemy z gazem w silnikach opla astra III.

Problem podobno wynika z faktu iż jakiś element silnika jest wykonany w nich z tworzywa i nie wytrzymują wyższych temperatur wytwarzanych przy spalaniu gazu.

WIE ktoś jakich silników opla astry III może to dotyczyć ?
Powrót do góry
michalek

Dyskutant



Dołączył: 10 Lut 2008
Posty: 65
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tychy
Posiadane auto: OPEL Astra H 1.6/LPG 2005r. Panda 2006 1.1
Piwa: 2/0
Wysłany: Nie 26 Cze 2011, 11:44
Temat postu:

Re: ( Opel Astra ) Jaki silnik do gazu?


Jasne. Głowica jest z gumy i rozpuszcza się przy spalaniu LPG. Ja też się naczytałem samych negatywnych opinii na temat gazowaniu silników Z16XEP, ale jeszcze nikt nie napisał że miał jakieś osobiste problemy z głowicą w tym silniku - same spekulacje a argumentów żadnych. Osobiście jeżdżę takowym zestawem i powiem krótko: jak dbasz tak masz. Musisz tylko dobrze ustawić wszystko u "fachowca" i do przodu! Gaz był dawno montowany w słabszych konstrukcyjnie silnikach a zwłaszcza z mechanicznie regulowanymi zaworami (np: 125p, polonez itd.) i śmigają do dziś. Zapytaj gazownika, odpowiedź będzie jedna- (...każdy producent silnika na benzynę Ci powie że gaz mu szkodzi...) Nie wierz opiniom głupstw z internetu bo to chyba jakaś nagonka na ople albo co...nie wiem. Mnóstwo moich znajomych jeździ zagazowanymi oplami i poważniejszych problemów z nimi nie mają. Wiadomo- wszystko się psuje ale małolaty napiszą i tak że wieśwageny zawsze są najlepsze. To tyle pozdrawiam.
Powrót do góry
Klon77

Czytelnik



Dołączył: 24 Cze 2011
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łowicz
Posiadane auto: brak
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 26 Cze 2011, 17:26
Temat postu:

Re: ( Opel Astra ) Jaki silnik do gazu?


Odpowiedź z najstarszej i najbardziej fachowej firmy z Łodzi, montującej instalacje gazowe:


Cytat:
Silników Ecotec Twinport o pojemności 1.6, 1.8, 2.2. Problem nie dotyczy
złego działania instalacji gazowych a ewentualnego zmniejszenia trwałości
głowicy przy eksploatacji z zasilaniem paliwem LPG.


Odpowiedzieli, mi, że do tych silników mogą zamontować, ale NIE UDZIELĄ gwarancji, ponieważ mają sygnały z rynku, o problemach z trwałością głowic.
Powrót do góry
GRZĘDA

Auto Maniak



Dołączył: 02 Mar 2009
Posty: 791
Skąd jesteś (miejscowość / region): GOŁDAP
Posiadane auto: OPEL ASTRA G KOMBI 1,7 DTI
Piwa: 28/0
Wysłany: Pon 27 Cze 2011, 11:10
Temat postu:

Re: ( Opel Astra ) Jaki silnik do gazu?


Kolego skoro masz aż taki problem to kup se diesla i po problemie. Co gdybać i kombinować tankujesz i jedziesz. Żadnej ingerencji w silnik nie masz
Powrót do góry
gadu-gadu
Klon77

Czytelnik



Dołączył: 24 Cze 2011
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łowicz
Posiadane auto: brak
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 27 Cze 2011, 15:21
Temat postu:

Re: ( Opel Astra ) Jaki silnik do gazu?


Tak, tylko jak się jeździ miesięcznie po 3 tys. km prywatnie, to w skali roku różnica w cenie między olejem a gazem jest znaczna.

Dzwoniłem dziś do Opla, i potwierdzili mi, że problem dotyczy silników EcoTec 1.6, 1.8 i 2.2.

Problemem jest to, że luzy na tłoczyskach są kasowane za pomocą podkładek, które nie wytrzymują tych temp. i ulegają szybkiemu zużyciu, a co za tym idzie silnik ulega uszkodzeniu.

O dziwo, problem nie dotyczy silników EcoTec 1.4 tam już luzy jak w większości normalnych silników są kasowane hydraulicznie.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 27 Cze 2011, 15:21
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
GRZĘDA

Auto Maniak



Dołączył: 02 Mar 2009
Posty: 791
Skąd jesteś (miejscowość / region): GOŁDAP
Posiadane auto: OPEL ASTRA G KOMBI 1,7 DTI
Piwa: 28/0
Wysłany: Wto 28 Cze 2011, 11:19
Temat postu:

Re: ( Opel Astra ) Jaki silnik do gazu?


1,4 jak na kombiaczka to trochu malo no i on kucyków nima za wiele. A jeszcze jak go zagazowac to niestety zaworki slychać jak dasz w pedał. Inwestycja w instalacje a potem kombinacje bo z autem sie różne potem dziwne żeczy dzieją. Ale to i tak Twoja decyzja
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum OPEL Forum Strona Główna -> ( Opel Astra ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Opel Astra »

Opinie o samochodach Opel Astra - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Opel Astra ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.


OpelAstra

46 400

2017r.

76 739 km

podkarpackie

OpelMeriva

33 300

2011r.

66 433 km

podkarpackie

OpelMokka

46 900

2014r.

196 000 km

mazowieckie

OpelZafira

34 900

2015r.

175 000 km

mazowieckie

OpelZafira

16 900

2008r.

214 000 km

łódzkie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Corsa    Vectra Klub Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System