Opel

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Opel Astra ) Jaki silnik do gazu?



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum OPEL Forum Strona Główna -> ( Opel Astra ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Klon77

Czytelnik



Dołączył: 24 Cze 2011
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łowicz
Posiadane auto: brak
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 24 Cze 2011, 10:22
Temat postu:

Jaki silnik do gazu?


Witam,

planuje właśnie zakup opla astry III w kombi, z uwagi na fakt iż rocznie przejeżdżam ok. 30tys. km, muszę wsadzić do niego gaz, problem w tym, że jak zadzwoniłem do markowego punktu montażu instalacji gazowych, to odpowiedzieli mi, iż mogą takową mi zamontować, ale gwarancji nie dają, ponieważ mają z rynku informacje, iż są problemy z gazem w silnikach opla astra III.

Problem podobno wynika z faktu iż jakiś element silnika jest wykonany w nich z tworzywa i nie wytrzymują wyższych temperatur wytwarzanych przy spalaniu gazu.

WIE ktoś jakich silników opla astry III może to dotyczyć ?
Powrót do góry
michalek

Dyskutant



Dołączył: 10 Lut 2008
Posty: 65
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tychy
Posiadane auto: OPEL Astra H 1.6/LPG 2005r. Panda 2006 1.1
Piwa: 2/0
Wysłany: Nie 26 Cze 2011, 11:44
Temat postu:

Re: ( Opel Astra ) Jaki silnik do gazu?


Jasne. Głowica jest z gumy i rozpuszcza się przy spalaniu LPG. Ja też się naczytałem samych negatywnych opinii na temat gazowaniu silników Z16XEP, ale jeszcze nikt nie napisał że miał jakieś osobiste problemy z głowicą w tym silniku - same spekulacje a argumentów żadnych. Osobiście jeżdżę takowym zestawem i powiem krótko: jak dbasz tak masz. Musisz tylko dobrze ustawić wszystko u "fachowca" i do przodu! Gaz był dawno montowany w słabszych konstrukcyjnie silnikach a zwłaszcza z mechanicznie regulowanymi zaworami (np: 125p, polonez itd.) i śmigają do dziś. Zapytaj gazownika, odpowiedź będzie jedna- (...każdy producent silnika na benzynę Ci powie że gaz mu szkodzi...) Nie wierz opiniom głupstw z internetu bo to chyba jakaś nagonka na ople albo co...nie wiem. Mnóstwo moich znajomych jeździ zagazowanymi oplami i poważniejszych problemów z nimi nie mają. Wiadomo- wszystko się psuje ale małolaty napiszą i tak że wieśwageny zawsze są najlepsze. To tyle pozdrawiam.
Powrót do góry
Klon77

Czytelnik



Dołączył: 24 Cze 2011
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łowicz
Posiadane auto: brak
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 26 Cze 2011, 17:26
Temat postu:

Re: ( Opel Astra ) Jaki silnik do gazu?


Odpowiedź z najstarszej i najbardziej fachowej firmy z Łodzi, montującej instalacje gazowe:


Cytat:
Silników Ecotec Twinport o pojemności 1.6, 1.8, 2.2. Problem nie dotyczy
złego działania instalacji gazowych a ewentualnego zmniejszenia trwałości
głowicy przy eksploatacji z zasilaniem paliwem LPG.


Odpowiedzieli, mi, że do tych silników mogą zamontować, ale NIE UDZIELĄ gwarancji, ponieważ mają sygnały z rynku, o problemach z trwałością głowic.
Powrót do góry
GRZĘDA

Auto Maniak



Dołączył: 02 Mar 2009
Posty: 791
Skąd jesteś (miejscowość / region): GOŁDAP
Posiadane auto: OPEL ASTRA G KOMBI 1,7 DTI
Piwa: 28/0
Wysłany: Pon 27 Cze 2011, 11:10
Temat postu:

Re: ( Opel Astra ) Jaki silnik do gazu?


Kolego skoro masz aż taki problem to kup se diesla i po problemie. Co gdybać i kombinować tankujesz i jedziesz. Żadnej ingerencji w silnik nie masz
Powrót do góry
gadu-gadu
Klon77

Czytelnik



Dołączył: 24 Cze 2011
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łowicz
Posiadane auto: brak
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 27 Cze 2011, 15:21
Temat postu:

Re: ( Opel Astra ) Jaki silnik do gazu?


Tak, tylko jak się jeździ miesięcznie po 3 tys. km prywatnie, to w skali roku różnica w cenie między olejem a gazem jest znaczna.

Dzwoniłem dziś do Opla, i potwierdzili mi, że problem dotyczy silników EcoTec 1.6, 1.8 i 2.2.

Problemem jest to, że luzy na tłoczyskach są kasowane za pomocą podkładek, które nie wytrzymują tych temp. i ulegają szybkiemu zużyciu, a co za tym idzie silnik ulega uszkodzeniu.

O dziwo, problem nie dotyczy silników EcoTec 1.4 tam już luzy jak w większości normalnych silników są kasowane hydraulicznie.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 27 Cze 2011, 15:21
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
GRZĘDA

Auto Maniak



Dołączył: 02 Mar 2009
Posty: 791
Skąd jesteś (miejscowość / region): GOŁDAP
Posiadane auto: OPEL ASTRA G KOMBI 1,7 DTI
Piwa: 28/0
Wysłany: Wto 28 Cze 2011, 11:19
Temat postu:

Re: ( Opel Astra ) Jaki silnik do gazu?


1,4 jak na kombiaczka to trochu malo no i on kucyków nima za wiele. A jeszcze jak go zagazowac to niestety zaworki slychać jak dasz w pedał. Inwestycja w instalacje a potem kombinacje bo z autem sie różne potem dziwne żeczy dzieją. Ale to i tak Twoja decyzja
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum OPEL Forum Strona Główna -> ( Opel Astra ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Opel Astra »

Opinie o samochodach Opel Astra - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Opel Astra ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.


OpelInsignia

33 999

2011r.

129 000 km

warmińsko-mazurskie

OpelVectra

16 999

2006r.

169 000 km

warmińsko-mazurskie

OpelCrossland X

74 900

2021r.

30 000 km

wielkopolskie

OpelInsignia

61 800

2018r.

176 000 km

śląskie

OpelMokka

74 900

2019r.

25 683 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Corsa    Vectra Klub Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System