Opel

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Opel Astra ) Astra 1 - 16v,pewne problemy.



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum OPEL Forum Strona Główna -> ( Opel Astra ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mirkus

Czytelnik



Dołączył: 12 Kwi 2007
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): wielkopolska

Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 12 Kwi 2007, 17:38
Temat postu:

Astra 1 - 16v,pewne problemy.


Witam,mam taki problem,mam astrę 1 z silnikiem 1.6 16v i gdy uruchamiam zimny silnik to pompa od ssania powietrza strasznie głośno pracuje,jak 100 odkurzaczy,jest to wkurzające,nie wiem jak to zlikwidować,jesli ktoś wie jak to się fachowo nazywa to może to kupię i wymienię to razem z tym małym filtrem powietrza który jest z tym połączony,mój szwagier też ma taką astrę z tym silnikiem ale u niego pracuje to cicho,tak mnie to wkurza że już sam nie wiem co z tym robić,może ktoś pomoże,i jeszcze jedno miałem takie zdarzenie że już na ciepłym silniku gdy podjeżdżałem do skrzyżowania lub jak się zatrzymywałem to zapalała mi się kontrolka taka żółta z lewej strony,jest to chyba coś związane z prądem i silnik mi normalnie się wyłączał,jaka to może być przyczyna,i ostatnie pytanie jesli można,otóż alternator pracuje w sumie dobrze ale wydaje taki specyficzny głos jakby była to jakaś pompa,ale jest to praca alternatora,może to śmieszne ale tak jest faktycznie,jak maska jest zamknieta to nieraz koledzy pytają się czemu tak głośno pracuje pompa od wspomagania,a to tylko alternator,sory że tyle pytań,ale może ktoś z kolegów mi pomoże,pozdrawiam.
_________________
mondeo mk3 TDCI 130 KM
Powrót do góry
gadu-gadu
Dani_pk

Debiutant



Dołączył: 03 Gru 2006
Posty: 14


Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 13 Kwi 2007, 18:22
Temat postu:

Re: ( Opel Astra ) Astra 1 - 16v,pewne problemy.


Mam ten sam problem tylko moja asterka to 1.4 16V:(
_________________
Cinquecento 704ccm 94r FOS. Opel Astra 1.4 16V 98r. Opel Zafira 1.6 16V 07r.
Powrót do góry
gadu-gadu
motorobin

Stały Bywalec



Dołączył: 29 Cze 2006
Posty: 170
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Citroen C4 Grand Picasso 2.0 B 2008 r, Peugeot 206 1.4 B 2003 r, Ford Taunus 1.6 B 1980 r, Jeep Cherokee XJ 4.0 B 1989 r, Fiat 126 p 1989 r
Piwa: 6/0
Wysłany: Pią 13 Kwi 2007, 22:54
Temat postu:

Re: ( Opel Astra ) Astra 1 - 16v,pewne problemy.


Pompa powietrza wtórnego .
Alternator albo łopatka/i chłodzące obcieraja o obudowe albo łożyska są do wymiany .
Pozdrawiam
Powrót do góry
mirkus

Czytelnik



Dołączył: 12 Kwi 2007
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): wielkopolska

Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 16 Kwi 2007, 20:51
Temat postu:

Re: ( Opel Astra ) Astra 1 - 16v,pewne problemy.


Dzięki,to już coś wiem odnośnie tej pompy powietrza,a z alternatorem sprawdzę,ale teraz powtarza się problem takiże jak silinik jest już wystarczająco gorący i jadę około 120 km/h to po pierwsze że zapala mi się ta żółta kontrolka po lewej stronie i myslę że to związane z napięciem,ale gdy puszczam noge z gazu i zwalniam to wtedy gaśnie mi silnik,najpierw zaczyna szarpać aż gdy zwalniam prędkość to wtedy gaśnie,poprostu się wyłącza,pozdrawiam Asteromanów. Wink
_________________
mondeo mk3 TDCI 130 KM
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum OPEL Forum Strona Główna -> ( Opel Astra ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Opel Astra »

Opinie o samochodach Opel Astra - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Opel Astra ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.


OpelAstra

17 999

2009r.

156 000 km

dolnośląskie

OpelAdam

32 900

2017r.

103 125 km

mazowieckie

OpelAstra

13 900

2004r.

149 000 km

mazowieckie

OpelMeriva

27 500

2014r.

140 000 km

pomorskie

OpelInsignia

63 900

2019r.

110 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Corsa    Vectra Klub Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System