Opel

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Opel Corsa ) Pali się lampka "Samochód z kluczykiem" Corsa C



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum OPEL Forum Strona Główna -> ( Opel Corsa ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
DaMcHm

Czytelnik



Dołączył: 08 Lut 2011
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mława,Mazowieckie,Poland
Posiadane auto: Opel Corsa 1.3 CDTI
Piwa: 0/3
Wysłany: Nie 06 Maj 2012, 19:44
Temat postu:

Pali się lampka "Samochód z kluczykiem" Corsa C


Witam,posiadam Corsę C 1.3 CDTI.Mam taki problem gdy odpalam silnik pali się kontrola "Samochód z kluczykiem". Pojechałem nawet do mechanika na komputer. Wykryło błąd: "Złe położenie wałka rozrządu". Czy to może być wina czujnika wałku rozrządu??

Co mam robić??
Proszę o szybko odpowiedź.
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
krzysztof.komorowski1

Auto Maniak



Dołączył: 12 Paź 2008
Posty: 2814
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świdnik/Mulheim an der Ruhr
Posiadane auto: scenic 1,9dci\\\'02 102KM/scenic 1,9dci\\\'07 131KM, Megane 1.6 16v \'04
Piwa: 142/20
Wysłany: Nie 06 Maj 2012, 20:39
Temat postu:

Re: ( Opel Corsa ) Pali się lampka "Samochód z kluczykiem" Corsa C


Pomierzyć czujnik lub go podmienić.

_________________
__________________________
Pozdrawiam.
Powrót do góry
czarna47

Czytelnik



Dołączył: 20 Lut 2012
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zagłębie
Posiadane auto: Opel Corsa C 1.0 12V 2002
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 11 Lip 2012, 14:59
Temat postu:

Re: ( Opel Corsa ) Pali się lampka "Samochód z kluczykiem" Corsa C


Witam,
nie będę zakładać nowego tematu, ponieważ mój problem jest związany z zapalającą się kontrolką samochodu z kluczykiem. Za każdym razem po wizycie w myjni i przejechaniu max. 1km zapala się owa kontrolka, następuje utrata mocy- odcięcie pedału gazu i auto staje. Po pierwszym takim incydencie pojechałam do mechanika, który poradził mi przeczekanie, aż samochód podeschnie. Zdarzyło mi się to jeszcze dwa razy i trochę mnie to zirytowała, więc pojechałam gdzie indziej podpiąć auto pod komputer. No i zdziwienie, bo nie ma żadnego błędu. Mechanik się pośmiał i powiedział, że jestem przewrażliwiona. Na marginesie jeden z obecnych przy komputerze mechaników powiedział, że skoro nie pojawia się błąd, a dochodzi do takiej sytuacji przy kontakcie z wilgocią to może watro byłoby umyć auto od spodu i wtedy podpiąć komputer przy palącej się kontrolce. Jednak najwidoczniej był to mechanik niższej rangi i został zbyty przez mechanika, który badał auto. Niestety, myślałam że pojawienie się kontrolki i utrata możliwości wciśnięcia pedału gazu wiąże się tylko z myjnią. Po niedawnych ulewach sytuacja powtórzyła się, gdyż nie było jak przejechać przez ulicę tylko poprzez ogromną kałużę i po 20 m auto stanęło, jednak tym razem po chwili pozwoliło jechać z prędkością ok 20km/h dzięki czemu dojechałam na najbliższą stację paliw. Auto postało chwile, przypuszczam, że przeschło i dojechałam do domu z prędkością 60km/h, ale z palącą się kontrolką samochodu z kluczem, która następnego dnia zgasła. Pytanie brzmi: czy pomysł jednego z mechaników może być dobrym pomysłem? Co można jeszcze zrobić? Z góry dzięki za pomoc.
Powrót do góry
kiax

Czytelnik



Dołączył: 21 Sie 2012
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk
Posiadane auto: Opel, corsa, htb, 1,7, 2002
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 21 Sie 2012, 22:02
Temat postu:

Re: ( Opel Corsa ) Pali się lampka "Samochód z kluczykiem" Corsa C


Helo, ja mam podobnie.

auto posiadam od niedawna, pierwszy raz myłem własnoręcznie obok bloku (bioszampon) Wink i było ok


dzisiaj pojechałem na myjnie bezdotykową, autko umyłem, wróciłem do domu (ok 1km).


jakieś 3h później chcąc jechać do pracy, zauważyłem, że świeci się ów kontrolka.

po ok 1km zgasła.
wracając przed chwilą z pracy, sytuacja się powtórzyła (jak mniemam silnik musiał się nagrzać do jakiejś temp, żeby zgasło/wyschło).

pytanie brzmi, czy i gdzie może być przeciek ? skoro po deszczu, ulewach i kałużach problemu nie mam ;] (głębokie omijam Razz)
Powrót do góry
masterchief33

Czytelnik



Dołączył: 22 Lip 2013
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Opel Corsa C 1.3 CDTI
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 22 Lip 2013, 16:01
Temat postu:

ten sam problem


samochód umyty myjką ciśnieniową i nagle nie zbiera się więcej niż do 3 tys obrotów a prędkość maksymalna to 100 km/h oraz oczywiście zapala się kontrolka z kluczykiem. Zaparkowałem poczekałem aż się dobrze zagrzeje, włączy wentylator i wyschnie. Po 5 minutach przestała ciągle się palić kontrolka i obroty wróciły do normy. ale jak na postoju podkręciłem obroty do 4-4.5 tys to znowu kontrolka się zapalała... po kolejnych 5 minutach wszystko wróciło do normy. Teraz się boję deszczu i myjni Very Happy co może być przyczyną?
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 22 Lip 2013, 16:01
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum OPEL Forum Strona Główna -> ( Opel Corsa ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Opel Corsa »

Opinie o samochodach Opel Corsa - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Opel Corsa ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.


OpelAstra

36 666

2019r.

160 000 km

kujawsko-pomorskie

OpelInsignia

21 900

2011r.

232 000 km

mazowieckie

OpelZafira

46 900

2014r.

130 000 km

kujawsko-pomorskie

OpelGrandland X

72 800

2018r.

121 000 km

małopolskie

OpelGrandland X

105 000

2020r.

24 500 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Corsa    Vectra Klub Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System