Opel

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Opel Astra ) ABS



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum OPEL Forum Strona Główna -> ( Opel Astra ) Zawieszenie-układ jezdny-układ kierowniczy-układ hamulcowy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
bornholm

Czytelnik



Dołączył: 30 Kwi 2007
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań

Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 30 Kwi 2007, 11:31
Temat postu:

ABS


Witam wszystkich, jestem tu pierwszy raz i chciałbym prosić o poradę. Mam Astrę 2.0 DTI 1999 r. od roku i zaczął się jakiś problem z ABS. Podczas jazdy włącza się kontrolka ABS i przeważnie nie gaśnie do momentu wyłączenia silnika. Przeważnie podczas następnego odpalania kontrolka zaświeca się i standardowo gaśnie choć bywa że świecijuż na stałe. Sprawdzałem tylko kostki przy kołach i wyglądają na czyste. Proszę o podpowiedź życzliwych, co mam jeszcze sprawdzić? Pozdrawiam i liczę na podpowiedzi... Question
_________________
bornholm
Powrót do góry
emilek

Auto Maniak



Dołączył: 01 Gru 2006
Posty: 1024
Skąd jesteś (miejscowość / region): warmia-mazury
Posiadane auto: opel omega b 2,0 8v benzyna, peugot 307,2.0 benzyna, Skuter Piaggio i Romet
Piwa: 42/43
Wysłany: Pon 30 Kwi 2007, 16:14
Temat postu:

Re: ( Opel Astra ) ABS


Witam wyczysć same czuiniki zeby nie było nalotu z metalu, iak to nie pomoże to sprawdz czuiniki
_________________
http://otobiznes.pl/cs2450-serwis-skuterow
'ZPA'
Powrót do góry
gadu-gadu komunikator tlen - status skype status
motorobin

Stały Bywalec



Dołączył: 29 Cze 2006
Posty: 170
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Citroen C4 Grand Picasso 2.0 B 2008 r, Peugeot 206 1.4 B 2003 r, Ford Taunus 1.6 B 1980 r, Jeep Cherokee XJ 4.0 B 1989 r, Fiat 126 p 1989 r
Piwa: 6/0
Wysłany: Pon 30 Kwi 2007, 18:50
Temat postu:

Re: ( Opel Astra ) ABS


Opór na czujniku ( na każdym kole ) 1000-2000 omów .
Potem sprawdź przełącznik pedału hamulca , napięcie 12 V (przełącznik pedału hamulca jest normalnie zamknięty.
przełącznik świateł hamulcowych jest normalnie otwarty )
Potem będziesz musiał sprawdzić sam zespół sterowania ABS .
Najłatwiej by było podjechać i podpiąć się do gniazda dignostycznego ABS -u to w miare uprościło by namierzenie usterki .
Pozdrawiam
Powrót do góry
bornholm

Czytelnik



Dołączył: 30 Kwi 2007
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań

Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 01 Maj 2007, 14:49
Temat postu:

Re: ( Opel Astra ) ABS


Dziękuję Wam bardzo za porady. Czekam z utęsknieniem na wolny kanał w garażu teścia(mniej kochanego Laughing ) i zaczne realizować wasze porady w praktyce... Wolałbym uniknąć warsztatu ale jak bedzie to konieczne to trudno....wola niebios....Bardzo lubie moją Asterke, i chciałbym żeby się odwzajemniała bezawaryjnością...Pozdrawiam.
_________________
bornholm
Powrót do góry
bornholm

Czytelnik



Dołączył: 30 Kwi 2007
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań

Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 04 Maj 2007, 20:22
Temat postu:

Re: ( Opel Astra ) ABS


Witam ponownie. Dzisiaj zdjąłem koła. Przeczyściłem nazwijmy to kostki na przewodach (z przodu po dwie przy każdym kole), z tyłu jest po jednej. o jakim czyszczeniu czujników mówicie - z piasty wychodzą tylko przewody??? Po tym zabiegu podczas jazdy kontrolka ABSu znowu się zapaliła Crying or Very sad Po wyłączeniu zapłonu i kolejnym odpaleniu kontrolka standardowo zgasła, a po przejechaniu kilku kilometrów pali się ponownie Sad Miałem za to wczoraj ciekawy przypadek, nie wiem czy to przypadek, ale podczas jazdy gdy kontrolka nie paliła się użyłem sygnału dźwiękowego i wtym samym momencie wskazówka prędkościomierza zaczęła wariować (podnosiła się i spadała na przemian) oraz zapaliła się kontrolka ABS. Czy to może być coś z prądami...Ale co??? Jeśli jest jakiś fachowiec to proszę o poradę. Confused
_________________
bornholm
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 04 Maj 2007, 20:22
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum OPEL Forum Strona Główna -> ( Opel Astra ) Zawieszenie-układ jezdny-układ kierowniczy-układ hamulcowy Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Opel Astra »

Opinie o samochodach Opel Astra - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Opel Astra ) Zawieszenie-układ jezdny-układ kierowniczy-układ hamulcowy


OpelInsignia

27 900

2011r.

179 000 km

pomorskie

OpelMokka

49 900

2016r.

155 000 km

wielkopolskie

OpelCorsa

24 500

2016r.

198 200 km

wielkopolskie

OpelAstra

46 900

2020r.

116 000 km

mazowieckie

OpelAstra

41 900

2019r.

123 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Corsa    Vectra Klub Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System