Opel

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Opel Astra ) Opel Astra II DI - brak mocy.



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum OPEL Forum Strona Główna -> ( Opel Astra ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia -układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Jerry_Blues

Czytelnik



Dołączył: 21 Gru 2012
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Opel Astra II DI, 1995 cm3
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 21 Gru 2012, 20:04
Temat postu:

Opel Astra II DI - brak mocy.


Witam,
Posiadam Opla Astrę II D Kombi, 1999 r. i szukam pomocy, ponieważ dotychczasowi mechanicy, którzy się nim zajmowali wymienili mi pół silnika, nie wiedzą co mu dolega. Od początku gdy go kupiłem wydawało mi się, że jest bardzo słaby. Jak na 2.0 silnik był strasznie mułowaty i jego moc była porównywalna z mocą mojego wcześniejszego samochodu czyli Opla kadeta 1,6 w dieslu. Nie jestem znawcą tematu ale wiem, że moc nie do końca zależy od pojemności silnika. Niemniej jednak z czasem pojawił się inny problem. Mianowicie po odpaleniu silnika włączała się kontrolka engine i samochód tracił przynajmniej 50% mocy. Nie mogłem się nim rozbujać i ledwo ruszał z miejsca. Po przekroczeniu 2000 obrotów wszystko wracało do normy. Pojechałem z tym do mechanika bo na każdej krzyżówce na mnie trąbili. Mechanik wymienił mi przepływomierz powietrza. Wszystko było ok., tylko pojawił się inny problem. Kiedy przekraczałem 120 km na godzinę znowu moc spadała. Było to dość niebezpieczne przy wyprzedzaniu. Znowu wymieniono mi przepływomierz powietrza, bo okazało się że tamten był jakiś wadliwy. Wszystko było ok. przez miesiąc. Po miesiącu objawy wróciły. Na dodatek padła mi pompa wtryskowa. Dwa razy wymieniano mi sterownik ale nic to nie dało więc wymieniono całą pompę bo była tona opiłków w baku przez zużytą pompę. Przy okazji wymieniono mi uszczelki kolektora dolotowego i wydechowego, pokrywy zaworowej, uszczelkę pokrywy rozrządu, wyczyszczono zbiornik paliwa, napinacz, uszczelniacz wału (Ne wiem czy to ma jakieś znaczenie i wpływ na ten spadek mocy ale nie znam się więc asekuracyjnie piszę jak sprawa wyglądała). Po wyjechaniu od mechanika sprawa wyglądała jeszcze gorzej. Na wolnych obrotach włączała mi się ciągle kontrolka engine a jak przekroczyłem 100 km/h to znowu był spadek mocy ale tym razem o 60%, bo nie mogłem się rozpędzić do 80 km/h. Musiałem przystanąć, wyłączyć silnik i sprawa wracała do normy o ile nie przekroczyłem znowu 100 km/h. Wróciłem do mechanika i po oględzinach stwierdził, że to turbosprężarka. Sprężała 0,7 bara zamiast 1,0. Wymienili turbosprężarkę i filtr powietrza i nic. Wymienili wtryskiwacze i nadal nic. Odebrałem go już wkurzony na Maksa bo taniej byłoby mnie wymienić cały silnik albo kupić inny samochód ale teraz już nie ma odwrotu, za dużo w niego zainwestowałem. W każdym razie mechanik stwierdził, że jego kolega ma identyczny model i ten samochód chodzi jak żyleta. Rozmawiałem niedawno z osobą, która miała podobny problem ze spadkiem mocy w zafirze. Twierdził, że przyczyną był software. Jednak mechanik u którego byłem stwierdził, że wyklucza taką ewentualność. Czy ktoś mógłby mi pomóc? Tym samochodem nie da się jeździć. Nie odpala tez przy spadkach temperatury poniżej -12stC. Będę wdzięczny za jakiekolwiek informacje i może ktoś zna jakiegoś dobrego mechanika w Poznaniu lub nawet gdzieś pod poznaniem, albo na trasie Poznań Rawicz, który mógłby się z tym problemem uporać?
Pozdrawiam
Powrót do góry
TAIF

Junior admin


Dołączył: 17 Kwi 2008
Posty: 6434
Skąd jesteś (miejscowość / region): PolskaPółnocnaTcz.
Posiadane auto: CORSA C 1.2/A170 W168 1.7 Diesel/ YAMAHA 1.2 i 1.7 Honda ST1300
Piwa: 147/249
Wysłany: Pią 21 Gru 2012, 20:24
Temat postu:

Re: ( Opel Astra ) Opel Astra II DI - brak mocy.


"Opela Astra II DI - brak mocy" ?? Shocked
_________________
Regulamin forum dyskusyjnego.










Tako rzecze Zaratustra:
W piwie siła, w winie mądrość a w wodzie zarazki.
Powrót do góry
gzm83

Czytelnik



Dołączył: 15 Lip 2013
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): kęty
Posiadane auto: opel astra g 2.0 dti 2003
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 15 Lip 2013, 20:17
Temat postu:

...


Jeżeli o tym mowa to miałem podobny problem. Zerowe przyspieszenie i kontrolka check. W moim przypadku był to odpięty jakiś wężyk (dokładnie się nie znam) od podciśnienia(?). Ogólnie to zrobił w 3 minuty mój znajomy mechanik. Mam silnik 2.0 DTI. Dodam również że wielu mechaników do niego zaglądało i podpinało go pod komputer. Teorie były podobne: sterowniki, turbina, wtryski, zawory i inne głupoty. Wszystko to pewnie by mnie kosztowało fortune gdybym się zdecydował. Podobny problem miał z zafirą mój ojciec tylko że u niego po zapaleniu kontrolki nie było mocy, a gdy zgasła to po jakimś czasie dostawał znowu kopa. Problem powtarzał się i okazało się że to ten sam wężyk tylko pęknięty.
Powrót do góry
Jerry_Blues

Czytelnik



Dołączył: 21 Gru 2012
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Opel Astra II DI, 1995 cm3
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 22 Lip 2013, 22:47
Temat postu:

Re: ( Opel Astra ) Opel Astra II DI - brak mocy.


Dzięki za odpowiedź. Mój samochód znowu stoi u kolejnego mechanika już 1,5 miesiąca i nic nie może znaleźć. Ponoć znawca opli. Ręce opadają ;/
Powrót do góry
tomas-sz

Czytelnik



Dołączył: 08 Mar 2009
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Opel astra II 1.7 td 1999r
Piwa: 1/0
Wysłany: Sro 31 Lip 2013, 09:53
Temat postu:

Re: ( Opel Astra ) Opel Astra II DI - brak mocy.


Witam
A zawór EGR któryś mechanik sprawdzał ??
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 31 Lip 2013, 09:53
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
brawogrześ

Dyskutant



Dołączył: 25 Wrz 2007
Posty: 70
Skąd jesteś (miejscowość / region): oborniki ślęśkie
Posiadane auto: stilo 1,9 16v 150 km
Piwa: 1/0
Wysłany: Czw 22 Sie 2013, 19:24
Temat postu:

Re: ( Opel Astra ) Opel Astra II DI - brak mocy.


ja tam miałem w mojej asterce przyczyną był uszkodzony czujnik ciśnienia doładowania , 300zł. i po kłopocie
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum OPEL Forum Strona Główna -> ( Opel Astra ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia -układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Opel Astra »

Opinie o samochodach Opel Astra - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Opel Astra ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia -układ zasilania-układ napędowy.


OpelVectra

11 900

2003r.

258 000 km

wielkopolskie

OpelAstra

15 900

2007r.

248 000 km

śląskie

OpelMeriva

17 000

2007r.

195 000 km

śląskie

OpelInsignia

40 900

2015r.

138 252 km

mazowieckie

OpelAdam

35 900

2017r.

103 125 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Corsa    Vectra Klub Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System