Opel

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Opel Astra ) Problem z astrą classic



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum OPEL Forum Strona Główna -> ( Opel Astra ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
edafton

Czytelnik



Dołączył: 11 Maj 2007
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): lubelskie

Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 11 Maj 2007, 14:05
Temat postu:

Problem z astrą classic


Mam od nowości astre classic 1,4 V8 z 1999 r. przerobiona na gaz.Mam obecnie taki problem,że jak jest zimna to odpala (na benzynie).Po przejechaniu kilkunastu kilometrów gdy się już rozgrzeje,to jak "zgasze" samochód,to potem już nie chce zapalić,dopóki nie ostygnie.Czas oczekiwania około 1 godziny.Myślałem,że to świece i je wymieniłem ale nic nie pomogło.Przebieg autka ponad 175 tyś. km. Przy przekręcaniu kluczyka nie słychać aby włączała się pompka paliwowa (jest sprawna),tylko przy zimnym silniku (gdy zapala) słychać jak pompka podaje paliwo.Czy ktoś może wie,gdzie może być problem??? Proszę o pomoc,bo mam już tego dość.
_________________
Daniel
Powrót do góry
arias11

Czytelnik



Dołączył: 27 Gru 2006
Posty: 4


Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 11 Maj 2007, 20:50
Temat postu:

Re: ( Opel Astra ) Problem z astrą classic


Miałem ten sam problem i żaden elektryk nie potrafił mi pomóc więdz metodą prób i wymiany wszystkiego pokolei okazało się, że jest to aparat zapłonowy, jest w nim jakieś urządzenie (jakiś czujnik), który jak niema iskry to odcina paliwo i dlatego nie słychać pompki. Przed kupnem aparatu zapłonowego proszę zrobić mały test jak nie będze chciała zapalić to proszę zdjąć kopułkę podmuchać ok.2min na zapłon i załorzyć kopułkę jak asterka zapali to będzie ten sam czujnik co u mnie i wtedy trzeba wymienić cału aparat. Koszt używanego to ok 100zł. Proszę odpisać czy pomogło. Dziękuję.
Powrót do góry
edafton

Czytelnik



Dołączył: 11 Maj 2007
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): lubelskie

Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 14 Maj 2007, 07:00
Temat postu:

Re: ( Opel Astra ) Problem z astrą classic


arias11 napisał:
Miałem ten sam problem i żaden elektryk nie potrafił mi pomóc więdz metodą prób i wymiany wszystkiego pokolei okazało się, że jest to aparat zapłonowy, jest w nim jakieś urządzenie (jakiś czujnik), który jak niema iskry to odcina paliwo i dlatego nie słychać pompki. Przed kupnem aparatu zapłonowego proszę zrobić mały test jak nie będze chciała zapalić to proszę zdjąć kopułkę podmuchać ok.2min na zapłon i załorzyć kopułkę jak asterka zapali to będzie ten sam czujnik co u mnie i wtedy trzeba wymienić cału aparat. Koszt używanego to ok 100zł. Proszę odpisać czy pomogło. Dziękuję.


U mnie na szczęście był to tylko bezpiecznik 20 A od napięcia,który się wypalił i dlatego czasem zapalała.Koszt 3,80 zł.Dziękuję za pomoc.
_________________
Daniel
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum OPEL Forum Strona Główna -> ( Opel Astra ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Opel Astra »

Opinie o samochodach Opel Astra - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Opel Astra ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.


OpelAstra

13 900

2008r.

173 000 km

małopolskie

OpelAstra

39 800

2017r.

135 000 km

małopolskie

OpelCorsa

12 800

2011r.

150 000 km

pomorskie

OpelVivaro

119 900

2020r.

69 000 km

mazowieckie

OpelMeriva

17 000

2007r.

195 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Corsa    Vectra Klub Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System