Opel

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Opel Vectra ) gasnie i nie odpala po rozgrzeniu



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum OPEL Forum Strona Główna -> ( Opel Vectra ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kusco

Dyskutant



Dołączył: 07 Lip 2009
Posty: 50
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gravesend
Posiadane auto: Opel Astra 1.4 2013
Piwa: 5/3
Wysłany: Sob 14 Wrz 2013, 16:32
Temat postu:

gasnie i nie odpala po rozgrzeniu


Witam wszystkich. Mam dlugoterminowy problem z moja Vectra B 1.8 16V 2000r. Przesukalem chyba ze 100 forum samochodowych wlacznie z naszym i ciezko mi znalezc porade.
Problem:
Na zimnym silniku auto pali zawsze za pierwszym razem i ma pelno mocy. Gdy temperatura podejdzie do 80 stopni i wyzej auto zaczyna sie dlawic, przygasa i samo dodaje obrotow, odczuwalny jest tez spadek mocy podczas jazdy. Ciezko podjechac pod gorke, bardzo slabe przyspieszenie a silnik chodzi jakby "przytlumiony". Jak go zgasze to dopoki temperatura nie spadnie do 80 stopni mam nikle szanse na odpalenie i zachowuje sie jakby go zalalo. Wczesnie jazda byla niemal ze nie mozliwa, wiec pojechalem do "specow" i kazali wymienic przeplywomierz. Wymienilem na nowy, troche pomoglo bo dopoki nie osiagnie wysokiej temp smiga jak zloto (czasem sie przydlawi). Czujnik temperatury (ten w bloku silnika) tez wymienilem bo na forach pisali ze to moze to (koszt niewielki wiec mam nowy) ale zero poprawy. EGR sprawny, dzisiaj testowany.

No i nie wiem co dalej, nie bardzo pali mi sie do wymiany wszystkich czujnikow po kolei bo przekroczy to wartosc auta w pewnym momencie Very Happy

Prosze o prady i pomoc. Z gory dziekuje.
Powrót do góry
gadu-gadu
kusco

Dyskutant



Dołączył: 07 Lip 2009
Posty: 50
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gravesend
Posiadane auto: Opel Astra 1.4 2013
Piwa: 5/3
Wysłany: Sro 18 Wrz 2013, 14:46
Temat postu:

problem rozwiazany


Maly update dla wszystkich ktorzy zaintersowani. Wyczyscilem dzis przepustnice. Jeden z otworow (ten najmniejszy) byl przytkany i bylo pelno syfu w rurze dolotowej. Po wyczyszceniu auto odpala za pierwszym razem nie wazne przy jakiej temperaturze (nawet powyzej 90 stopni). Zobacze jak bedzie dalej jak troche pojezdze ale mam nadzieje ze problem rozwiazany.
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum OPEL Forum Strona Główna -> ( Opel Vectra ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Opel Vectra »

Opinie o samochodach Opel Vectra - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Opel Vectra ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.


OpelCorsa

40 990

2019r.

90 000 km

wielkopolskie

OpelMokka

65 900

2017r.

113 143 km

śląskie

OpelAntara

29 900

2010r.

199 855 km

śląskie

OpelMokka

49 900

2015r.

64 500 km

wielkopolskie

OpelAstra

47 900

2020r.

96 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Corsa    Vectra Klub Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System