Opel

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Opel Vectra ) Nie działa ogrzewanie tylnej szyby



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum OPEL Forum Strona Główna -> ( Opel Vectra ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
AndreD

Debiutant



Dołączył: 29 Lis 2010
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): Jarosławice/Wrocław
Posiadane auto: Opel Vectra B 2.0 16V r.1997 Benzyna/LPG
Piwa: 1/3
Wysłany: Pon 29 Lis 2010, 22:01
Temat postu:

Nie działa ogrzewanie tylnej szyby


Witam.
Zarejestrowałem się tutaj bo mam problem z ogrzewaniem tylnej szyby.
Nie działa po prostu. Domyślam się dlaczego ale nie jestem pewien czy to ta wtyczka.

To ona prowadzi do ogrzewania tylnej szyby? Jeśli tak to gdzie mam ją podłączyć? Bo nigdzie za bardzo nie widzę żadnej drugiej wolnej wtyczki Confused

Jest jeszcze jedna ale połączona i ona jest raczej od centralnego zamka w klapie bagażnika.

Moja Vectra jest w wersji Sedan.

Dodam jeszcze, że jest to wersja z podgrzewanymi lusterkami. I jak włączam ogrzewanie tylnej szyby to ogrzewanie lusterek działa, a tylnej szyby nie. Powiedzcie mi czy to ta wtyczka jest za to odpowiedzialna i jeśli tak to gdzie mam ją podłączyć. Ewentualnie gdzie mam szukać wtyczki do, której ma być podłączona ta załączona na obrazku?
Powrót do góry
gadu-gadu
dziadek1

Auto Maniak



Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 2011
Skąd jesteś (miejscowość / region): Brzozów
Posiadane auto: Grand scenic 1,9 dci r 2006
Piwa: 166/1
Wysłany: Wto 30 Lis 2010, 20:55
Temat postu:

Re: ( Opel Vectra ) Nie działa ogrzewanie tylnej szyby


Zaznaczam, że vectry nie mam, ale nikt nie odpisuje, a jak Ci bardzo zależy
na tej szybie to możesz próbować. Miernik i włączyć prąd do grzania szyby. Jeżeli to coś ma z szybą wspólnego to w jednym przewodzie powinien się pojawić prąd, a w drugim ma być masa. Jak nie ma, to może być wtyczka od szyby. Ustawiasz miernik "na zwarcie" jeden kabelek miernika do wtyczki, a drugi dotykać do tych wtyczek przy szybie i w ten sposób sprawdzisz czy to ma coś wspólnego z szybą. Jeżeli "badania" wykażą, ze tak, to ja bym szukał wtyczki gdzieś tam w tej dziurze z której wychodzi kabelek, bo ona musi być blisko. Przekaźnik działa, bo grzeją lusterka. Jak się zdecydujesz działać, to możesz dopytywać. Co będę wiedział, napiszę.
Pozdrawiam
Powrót do góry
AndreD

Debiutant



Dołączył: 29 Lis 2010
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): Jarosławice/Wrocław
Posiadane auto: Opel Vectra B 2.0 16V r.1997 Benzyna/LPG
Piwa: 1/3
Wysłany: Sro 01 Gru 2010, 17:20
Temat postu:

Re: ( Opel Vectra ) Nie działa ogrzewanie tylnej szyby


Nie miałem pod ręką miernika ale poszukałem przyczyny gdzie indziej. Lekko skakała mi półka pod tylną szybą i zacząłem tam wszystko rozbierać. I co się okazało...znalazłem inną bardziej prawdopodobną przyczynę nie działania ogrzewania szyby. Do szyby są jakby "przylutowane" dwa złącza. Prawe wygląda tak:

Czyli tak jak powinno chyba.
Natomiast lewe....


Czyli go nie ma, urwało się chyba. Ale to się urwało jeszcze chyba poprzedniemu właścicielowi bo nawet we wtyczce go nie ma.

A więc to jest chyba przyczyna tego, że to ogrzewanie nie działa nie? No bo wydaje mi się, że obwód musi być zamknięty żeby działało? To jest więc pierwsze pytanie.

Drugie brzmi...jak to teraz naprawić? Da radę takie złącze do tej szyby...przylutować, przykleić? Jeśli tak to z czego mam je zrobić, z jakiegoś konkretnego metalu?
Powrót do góry
gadu-gadu
dziadek1

Auto Maniak



Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 2011
Skąd jesteś (miejscowość / region): Brzozów
Posiadane auto: Grand scenic 1,9 dci r 2006
Piwa: 166/1
Wysłany: Sro 01 Gru 2010, 18:11
Temat postu:

Re: ( Opel Vectra ) Nie działa ogrzewanie tylnej szyby


1. Obwód musi być, na jednej wtyczce +a na drugiej masa.
2. Jak urwaliśmy w cytrynie to nam się udało pobielić to miejsce cyną i przylutować blaszkę, z tym, że rada jest nie pewna bo widok tylko ze zdjęcia. Może, jakąś blaszkę, przyłożyć na lakierze elektroprzewodzącym a następnie okleić dobrym klejem, żeby to trzymało. Może ktoś jeszcze coś takiego robił i podpowie.
Pozdrawiam
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum OPEL Forum Strona Główna -> ( Opel Vectra ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Opel Vectra »

Opinie o samochodach Opel Vectra - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Opel Vectra ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty.


OpelAdam

35 900

2017r.

103 125 km

mazowieckie

OpelAstra

45 990

2016r.

108 208 km

pomorskie

OpelAstra

15 700

2008r.

213 379 km

śląskie

OpelInsignia

67 000

2018r.

112 000 km

lubelskie

OpelCrossland X

51 900

2018r.

109 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Corsa    Vectra Klub Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System