Opel

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Opel Corsa ) Spróchniała podłużnica :( co robić??



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum OPEL Forum Strona Główna -> ( Opel Corsa ) Porady,problemy techniczne.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Patryczek18

Dyskutant



Dołączył: 12 Lut 2010
Posty: 53
Skąd jesteś (miejscowość / region): Żuromin
Posiadane auto: Fiat Bravo 1.6 16v
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 06 Lut 2011, 20:30
Temat postu:

Spróchniała podłużnica :( co robić??


Witam! Mam duży problem. Ostatnio w moim aucie, będąc u kumpla na kanale postanowiłem sprawdzić jak wygląda spód po zimie, i niestety moja corsa źle ją zniosła Sad mam spróchniałą lewą "podłużnicę" przy przednim lewym wahaczu - nie wiem czy tak to się fachowo nazywa ale dla sprostowania napiszę że ciągnie się ona pod całym samochodem z jednej i z drugiej strony. Fatalnie to wygląda. Mam to autko dwa lata i nigdy wcześniej pod niego nie zaglądałem ale już ktoś wcześniej przy tym grzebał bo jest już przy boku "podłużnicy" na spawany gruby płaskownik. Wcześniej już zauważyłem że lewe koło jest lekko pochylone (góra tak jakby wpadała w nadkole a dół odchodzi od pojazdu). Teraz wiem że to jest przyczyna tej podłużnicy i przez to tnie mi oponę. Zmartwiłem się bardzo bo nie wiem co z tym dalej. Czy jest jakaś szansa na uratowanie tego??? Nie chce auta oddawać na szrot bo raczej drugiego nie kupię. Proszę o pomoc. Będę bardzo wdzięczny. Ps. Pojazd ten to Opel Corsa B 1,5 D. Czekam na odpowiedzi.
Powrót do góry
thundercat

Debiutant



Dołączył: 18 Sty 2011
Posty: 30
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: corsa c 1,2 tiptronic
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 07 Lut 2011, 11:43
Temat postu:

Re: ( Opel Corsa ) Spróchniała podłużnica :( co robić??


auto było najpewniej łatane po wypadku, albo czymś takim- jeśli nic się nie dzieje a ten kawałek płaskownika jest zdrowy i jego okolice też to niech Ci ktoś to oczyści i dołoży kolejny kawałek płaskownika- dobrze zakonserwowane jeszcze trochę pojeździ, ale pamiętaj spawanie konstrukcji nośnych wzmacnia je tylko w miejscu spawu, a dookoła niego OSŁABIA!!! słowem zbieraj pieniążki na kolejne autko bo te już powoli umiera- szkoda zdrowia i życia.
Powrót do góry
gadu-gadu
Patryczek18

Dyskutant



Dołączył: 12 Lut 2010
Posty: 53
Skąd jesteś (miejscowość / region): Żuromin
Posiadane auto: Fiat Bravo 1.6 16v
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 07 Lut 2011, 12:24
Temat postu:

Re: ( Opel Corsa ) Spróchniała podłużnica :( co robić??


A gdyby to potraktować boschem, odciąć ten płaskownik od podłużnicy, opukać ten syf spróchniały, koło wyprostować do odpowiedniego kąta i wtedy dopiero na spawać, oblać to spawem dobrze. Realne to jest czy nie bardzo???
Powrót do góry
cent1

Auto Maniak



Dołączył: 28 Maj 2010
Posty: 966
Skąd jesteś (miejscowość / region): krakoff
Posiadane auto: różne
Piwa: 35/0
Wysłany: Pon 07 Lut 2011, 16:25
Temat postu:

Re: ( Opel Corsa ) Spróchniała podłużnica :( co robić??


na twoim miejscu jechałbym do jakiegoś solidnego blacharza a nie rzeźbił z kolegą na kanale! to za poważna sprawa.
_________________
Fabrica Imitazione Automobili Tychy
Powrót do góry
thundercat

Debiutant



Dołączył: 18 Sty 2011
Posty: 30
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: corsa c 1,2 tiptronic
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 08 Lut 2011, 01:15
Temat postu:

Re: ( Opel Corsa ) Spróchniała podłużnica :( co robić??


Patryczek18 napisał:
A gdyby to potraktować boschem, odciąć ten płaskownik od podłużnicy, opukać ten syf spróchniały, koło wyprostować do odpowiedniego kąta i wtedy dopiero na spawać, oblać to spawem dobrze. Realne to jest czy nie bardzo???

kolega ma niby rację mówiąc, że to zbyt poważna sprawa to fakt ma to ogromny wpływa na bezpieczeństwo- ale z drugiej strony dobry blacharz za taką robotę weźmie z 1000 złotych to jest 1/4 wartości pojazdu!! zastanów się jak zamierzasz ustawić geometrię no i jak ją utrzymasz podczas spawania- nagrzany metal ma tendencje do wypaczania- to nie jest takie łatwe- na ramie da się to zrobić; ja na Twoim miejscu sprawdziłbym ile w Twojej okolicy kosztuje taka operacja:]
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Wto 08 Lut 2011, 01:15
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Patryczek18

Dyskutant



Dołączył: 12 Lut 2010
Posty: 53
Skąd jesteś (miejscowość / region): Żuromin
Posiadane auto: Fiat Bravo 1.6 16v
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 08 Lut 2011, 14:55
Temat postu:

Re: ( Opel Corsa ) Spróchniała podłużnica :( co robić??


Sam to na pewno tego nie będę robił, trochę się znam na mechanice ale tego się nie podejmę. No ja to myślałem tak że pojadę do blacharza niech mi przetnie to co było na spawane, żeby chociaż troszkę ten wahacz z kołem naciągnąć do takiej postaci żeby to wyglądało jakoś względem oka chociaż. I dopiero wtedy dać solidne płaskowniki, zaspawać i zakonserwować i zbierać na drugie auto. Ale teraz tak jak kolega Thundercat mówi: cena, ciekawe ile mi krzykną Sad dam znać jak będę coś wiedział.
Powrót do góry
firewolf1

Debiutant



Dołączył: 08 Maj 2007
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): opole

Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 09 Mar 2011, 21:16
Temat postu:

Re: ( Opel Corsa ) Spróchniała podłużnica :( co robić??


ja robilem to w corsach nie raz. trzeba to oskrobac z rdzy, zakonserwowac i nastepnie z blachy 1mm wyciac i dopasowac odpowiednio do ksztaltu fragment uszkodzonej podluznicy.

Nie kupisz tego w serwisie ani sklepie. Chyba ze z cala podloga. Nie wycinac starej sprochnialem tylko oskrobac bo ona bedzie wzmocnieniem nowo naspawanej podluznicy. Sam raczej tego nie zrobisz. Ja za strone z materialem biore 300zl Moge to zrobic w jeden dzien na miejscu w opolu.
Powrót do góry
stary28

Czytelnik



Dołączył: 11 Kwi 2013
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Jelenia Góra
Posiadane auto: opel vectra a 1,6 1992
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 11 Kwi 2013, 05:59
Temat postu:

Mam problem z podłużnicą w vectrze


Mam problem z podłożnicą w vectrze a przy podłodze po lewej stronie w październiku podłoga była robiona, a teraz słyszę,że pyka podłużnica czy ktoś pomoże jestem rencistą i nie stać mnie na kupno nowszego, a prawą stronę mam całą zrobioną
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum OPEL Forum Strona Główna -> ( Opel Corsa ) Porady,problemy techniczne. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Opel Corsa »

Opinie o samochodach Opel Corsa - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Opel Corsa ) Porady,problemy techniczne.


OpelCrossland X

74 900

2021r.

30 000 km

wielkopolskie

OpelCorsa

38 900

2017r.

68 000 km

wielkopolskie

OpelInsignia

22 900

2013r.

261 000 km

mazowieckie

OpelAstra

15 900

2005r.

160 800 km

śląskie

OpelZafira

39 000

2014r.

200 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Corsa    Vectra Klub Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System