Opel

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Opel Astra ) astra 1.7 dti- zimny sie zbiera, zagrzany jest przymulony



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum OPEL Forum Strona Główna -> ( Opel Astra ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia -układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
adam8512

Debiutant



Dołączył: 27 Lip 2009
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): WIELKOPOLSKA
Posiadane auto: Opel Astra II 1.7 dti
Piwa: 0/4
Wysłany: Sro 09 Mar 2011, 01:11
Temat postu:

astra 1.7 dti- zimny sie zbiera, zagrzany jest przymulony


witam.
Posiadam astrę II g 1.7dti rok 2001,
od jakiegoś czasu mam mały problem. Auto na zimnym silniku- tuż po odpaleniu osiąga lepsze wyniki niż po zagrzaniu. Kiedy jest zimne zbiera się lepiej niż po jakimś czasie kiedy się zagrzeje. Po zagrzaniu silnika dynamiczne ruszenie autem jest wręcz nie możliwe- auto jest zamulone,pedał w podłodze i wogóle nie chce wejść na obroty. Nie mam pojęcia gdzie szukać przyczyny- przepływomierz nowy, egr przeczyszczony, podawane ciśnienie niby prawidłowe, filtry po wymianie.
??????proszę o pomoc...

z góry dziekuję.
jakby co można pytać o ten silnik....trochę z nim przeszedłem jednak sam sobie pomóc nie moge:(
Powrót do góry
gadu-gadu
GRZĘDA

Auto Maniak



Dołączył: 02 Mar 2009
Posty: 791
Skąd jesteś (miejscowość / region): GOŁDAP
Posiadane auto: OPEL ASTRA G KOMBI 1,7 DTI
Piwa: 28/0
Wysłany: Sro 09 Mar 2011, 13:38
Temat postu:

Re: ( Opel Astra ) astra 1.7 dti- zimny sie zbiera, zagrzany jest przymulony


Witam kolego. Powiem Ci że nawet ciekawy temat poruszyłeś. No nie powiem silnik jest ciekawy. Na zimnym silnik dostaje wiecej tego wszystkiego niz potem po rozgrzaniu stąd zapewne masz te przymulenie. Czyszczenie egr to tylko dało efekt że mniej kopci z rury jak dasz w pedał. Co do przepływki mam juz trzecią i nie mam pojecia czemu padają akurat jak sie kończy gwarancja. Wstawiając nową auto pezrz jakieś 3 miechy czy to zimne czy rozgrzane idzie jak burza a potem coraz wolniej wolniej nie mam pojecia czy to spowodowane. Przerabiałeś ten temat może.Pozdrowionka
Powrót do góry
gadu-gadu
krzysztof.komorowski1

Auto Maniak



Dołączył: 12 Paź 2008
Posty: 2814
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świdnik/Mulheim an der Ruhr
Posiadane auto: scenic 1,9dci\\\'02 102KM/scenic 1,9dci\\\'07 131KM, Megane 1.6 16v \'04
Piwa: 142/20
Wysłany: Sro 09 Mar 2011, 19:47
Temat postu:

Re: ( Opel Astra ) astra 1.7 dti- zimny sie zbiera, zagrzany jest przymulony


Od kiedy tak się dzieje,coś było grzebane przed tym w silniku,czy to tak nagle się zrobiło?
Powrót do góry
brzozowski886

Auto Maniak



Dołączył: 04 Cze 2010
Posty: 2258
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zelów
Posiadane auto: RENAULT THALIA 1.5 DCI 65 KM 2002 r., MITSUBISHI GALANT 2.0 TD 90 KM 1999 r. klima
Piwa: 171/118
Wysłany: Sro 09 Mar 2011, 19:55
Temat postu:

Re: ( Opel Astra ) astra 1.7 dti- zimny sie zbiera, zagrzany jest przymulony


Sprawdź czujnik temperatury.
Sprężanie na zimnym i ciepłym.
_________________
_____________________
.: Pozdrawiam Mateusz :.
Powrót do góry
gadu-gadu
adam8512

Debiutant



Dołączył: 27 Lip 2009
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): WIELKOPOLSKA
Posiadane auto: Opel Astra II 1.7 dti
Piwa: 0/4
Wysłany: Sro 09 Mar 2011, 23:19
Temat postu:

Re: ( Opel Astra ) astra 1.7 dti- zimny sie zbiera, zagrzany jest przymulony


witam ponownie.
Historia auta jest taka
Kupiłem auto 1.5 roku temu.przesiadłem się z auta o niższej pojemności dlatego nie miałem porównania co do przyspieszenia jakie powinno mieć moje "nowe"cudeńko. Jeździłem 6 miesięcy i nic się nie działo. Czas jechać w góry na sylwestra a tu rano wariują obroty raz wyższe raz niższe.i po zagrzaniu auto nie chciało wchodzić na obroty i ogólnie mół-pedał w podóge a obroty dopiero szły w górę jak obrotomierz osiągnął 2000 obrotów ( aha przed wyjazdem na sylwestra w góry wycięty został katalizator bo auto nie chciało iść- troszkę lepiej było ale tylko "troszkę")
Wróciłem z gór- i na komputer- wykazało nieprawidłowe ciśnienie na przepływce dlatego wymieniono przepływkę i czujnik obrotów.Auto troszkę lepiej szło ale bez szału jesze w dodatku czasami przy wejściu na 2000 obrotów szarpało- przerwało cos.
Później kolejne podjęte działanie by odmulić moją astrę- mechanik stwierdził ze egr jest zepsuty- dlatego go zaslepił go- auto nawet szło dobrze.paliło trochę więcej ale nie było problemu z obrotami. po około 6 miesięcy- zapalił się błąd- elektryk stwierdził po podłączeniu pod kompa że to błąd egr. egr był zaślepiony dlatego wyskoczył błąd- dodatkowo egr był zatkany paprochami i elektryk go przeczyścił.
Auto szło lepiej ale bez szału jak na 75 kM.Przerywało nadal po wejściu na 2000 obrotów- jednak elektryk stwierdził że ze względu na zaślepiony egr paprochy szły na wałek turbiny i delikatnie go obkleiły ale z biegiem czasu po odślepieniu ege powinno wszystko sie oczyścić- do dziś nic się nie wyczyściło- nadal przerywa przy wejściu na 2000 obrotów.
Błąd znikł i nadal nie bylem usatysfakcionowany z eksploatacji auta.
z resztą do dziś. przerywa i nie ma odejścia to auto. borykam się z nim trochę za dużo.

Nie wspomnę już o wymienionym alternatorze- poprzedni się zfajczył- zainwestowałem w nówke z waku pompą za 550 zł Sad
Potem historia z rozrusznikiem - strzelił szczękotrzymacz.
Wymieniony tłumik- stary przegnił.

Pewnego dnia dym nawet z pod maski się walił bo spalił się czujnik obrotów.

Historia jest długa i pewnie jeszcze o czymś zapomniałem ale jak mi się przypomni to napiszę ze szczegółami.

zwracam się jeszcze raz o pomoc- jeśli jest ktoś kto może mi pomóc(oprócz psychologa...Smile...) to czekam na jakiekolwiek podpowiedzi.

pozdrawiam
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Sro 09 Mar 2011, 23:19
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
adam8512

Debiutant



Dołączył: 27 Lip 2009
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): WIELKOPOLSKA
Posiadane auto: Opel Astra II 1.7 dti
Piwa: 0/4
Wysłany: Czw 10 Mar 2011, 09:13
Temat postu:

Re: ( Opel Astra ) astra 1.7 dti- zimny sie zbiera, zagrzany jest przymulony


aha i jeszcze zapomniałem o historii ze świecami żarowymi.
auto zimne i zapalał się błąd. Auto się zagrzało błąd znikał- były to świece żarowe- jedna się skończyła- wymieniłem wszystkie.
Ale to akurat był jeden z przyjemniejszych problemów. Szybka diagnoza- wymiana podzespołu i auto pali dalej- błąd znikł. Troche kosztowne bo jedna świeca 70 zł. - ale taki urok diesla- idzie to przeżyć jeszcze.

Aha i auto nadal przerywa pomimo wymiany świec również.

pozdrawiam
Powrót do góry
gadu-gadu
GRZĘDA

Auto Maniak



Dołączył: 02 Mar 2009
Posty: 791
Skąd jesteś (miejscowość / region): GOŁDAP
Posiadane auto: OPEL ASTRA G KOMBI 1,7 DTI
Piwa: 28/0
Wysłany: Czw 10 Mar 2011, 09:57
Temat postu:

Re: ( Opel Astra ) astra 1.7 dti- zimny sie zbiera, zagrzany jest przymulony


Kolego zapraszam do Suwałk. Jest bardzo dobry szpec od diesli i na pewno Ci auto odmuli i zrobi porządek
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum OPEL Forum Strona Główna -> ( Opel Astra ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia -układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Opel Astra »

Opinie o samochodach Opel Astra - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Opel Astra ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia -układ zasilania-układ napędowy.


OpelInsignia

62 900

2017r.

181 250 km

śląskie

OpelAstra

37 000

2019r.

208 000 km

lubelskie

OpelCrossland X

59 900

2019r.

43 803 km

mazowieckie

OpelAstra

26 900

2011r.

206 591 km

mazowieckie

OpelMokka

46 900

2014r.

196 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Corsa    Vectra Klub Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System