Opel

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Opel Vectra ) Nierówne obroty silnika



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum OPEL Forum Strona Główna -> ( Opel Vectra ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
lolek29

Czytelnik



Dołączył: 16 Mar 2011
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Żychlin
Posiadane auto: Opel Vectra b 1.6 2000
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 16 Mar 2011, 21:39
Temat postu:

Nierówne obroty silnika


Witam jestem posiadaczem Vectry b oto mój problem:zaprowadziłem swoją Vectre 16.16v do mechanika ponieważ miałem słabą uszczelkę pod głowicą co objawiało się ubywaniem płynu chłodniczego i strasznie duże ciśnienie w zbiorniku wyrównawczym.Po zrobieniu głowicytzn. wymiana uszczelniaczy, docieranie gniazd zaworów i oczywiście planowaniu głowicy i wymianie uszczelki odebrałem auto i wtedy zaczęły się cuda ponieważ auto spalało niesamowite ilości oleju i strasznie kopciło i zaczęły mi szaleć obroty na biegu jałowym.Odprowadziłem auto spowrotem po kolejnym przejrzeniu głowicy okazało się że z głowicą wszystko było ok tylko pierścienie zbierające nie spełniały wogóle swojego zadania i nie zbierały oleju stąd to spalanie oleju mechanik wymienił pierścienie założył nową uszczelkę pod głowice wszystko skręcił i spalanie oleju ustąpiło ale obroty silnikaszaleją.Byłem dzisiaj u mechanika i powiedział że auto było podłączone pod komputer i nie wykazało żadnego błędu a samochód nadal zachowuje się dziwnie mianowicie na zimnym silniku obroty są w granicach tysiąca ale falują po lekkim rozgrzaniu silnika obroty wchodzą na dwa tysiące i też falują.Mechanik mówił mi że zakładał nowy silniczek krokowy, czujnik temperatury płynu i nadal jest źle.Wszyscy jesteśmy w szoku co sie mogło wydarzyc.Dodam że auto było odpalane bez koła pasowego i ciekawe czy nie miało to wpływu na ten czujnik który tam się znajduje?W najbliższym czasie ma wymienić sonde lambda bo podczas spalania wcześniej wspomnianej strasznej ilości oleju mogła ulec uszkodzeniu..Może ktoś miał podobny problem.Proszę o pomoc.
Powrót do góry
thundercat

Debiutant



Dołączył: 18 Sty 2011
Posty: 30
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: corsa c 1,2 tiptronic
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 16 Mar 2011, 22:03
Temat postu:

Re: ( Opel Vectra ) Nierówne obroty silnika


może kable są w złej kolejności do rozdzielacza podłączone?? wymiana sondy lambda nic nie da- wystarczy, że go porządnie przekatujesz i sonda się oczyści- problem polega na tym, że to jest wina mechanika znajdź schemat i zobaczy czy masz dobrze podłączone do rozdzielacza- lub cewek
Powrót do góry
gadu-gadu
lolek29

Czytelnik



Dołączył: 16 Mar 2011
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Żychlin
Posiadane auto: Opel Vectra b 1.6 2000
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 16 Mar 2011, 22:33
Temat postu:

Re: ( Opel Vectra ) Nierówne obroty silnika


Dziękuje za wskazówki.W najbliższych dniach znów wybieram sie do mechanika i zobaczymy co tam wyszło a co do kabli to zapytam mechanika i sprawdze.
Powrót do góry
lolek29

Czytelnik



Dołączył: 16 Mar 2011
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Żychlin
Posiadane auto: Opel Vectra b 1.6 2000
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 23 Mar 2011, 16:43
Temat postu:

Re: ( Opel Vectra ) Nierówne obroty silnika


Witam. Odebrałem auto od mechanika i jest lepiej ale nadal obroty silnika lekko szaleją tzn. potrafiły spaść na pół tysiąca i dochodzą czasami do dwóch tysięcy. Przemyłem silniczek krokowy ale obroty nadal szaleją. Mam pytanie czy to może być zuzyty silniczek krokowy?Mechanik stwierdził że tak i jeszcze jedno pytanie: Jak powinien zachowywać się wymontowany podłączony silniczek krokowy tzn. przy włączaniu i wyłączaniu ten czpien powinien pracować?Słyszałem, że tak i jeszcze jedno:Jak powinien zachowywać się samochód po odłączeniu silniczka krokowego?Proszę o pomoc
Powrót do góry
mariusz2286

Czytelnik



Dołączył: 14 Kwi 2011
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): jamy
Posiadane auto: opel vectra
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 14 Kwi 2011, 22:43
Temat postu:

Re: ( Opel Vectra ) Nierówne obroty silnika


wypiecie przewodu od silniczka krowowego spowoduje to ze wskoczy on na wysokie obroty jakies 2500 obrotow i bedzie glosno chodzic a sproboj wymienic kolego czujnik przepustnicy on moze ci szwankowac jest tani i bardzo maly zejdzie z pol dnia do wymiany tego trzeba wyciagnac cala przepustnice przy tym
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Czw 14 Kwi 2011, 22:43
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum OPEL Forum Strona Główna -> ( Opel Vectra ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Opel Vectra »

Opinie o samochodach Opel Vectra - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Opel Vectra ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.


OpelCorsa

53 900

2020r.

11 900 km

łódzkie

OpelGrandland X

78 300

2017r.

43 278 km

podkarpackie

OpelCrossland X

59 900

2019r.

43 803 km

mazowieckie

OpelCorsa

16 700

2012r.

184 000 km

wielkopolskie

OpelInsignia

22 900

2013r.

261 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Corsa    Vectra Klub Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System