Opel

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Opel Astra ) Opel astra F, 1,6 ; 16V; 101 KM.



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum OPEL Forum Strona Główna -> ( Opel Astra ) Oceń swoje auto
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Viohman

Czytelnik



Dołączył: 01 Lut 2011
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): łódzkie
Posiadane auto: Opel astra F, 1,6; 16V; 74kW (101KM); Kombi. 1995r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 28 Mar 2011, 23:07
Temat postu:

Opel astra F, 1,6 ; 16V; 101 KM.


Kupiłem auto, jak w temacie - kombi z 1995 roku. Jest to luksusowe auto. Np. posiada wspomaganie kierownicy i hamulców oraz "miękkie" sprzęgło, przez co może być z powodzeniem użytkowane przez kobiety i mężczyzn - słabeuszy, np.: urzędników, duchownych, aktorów, milicjantów, homoseksualistów itp. Jako, że czasami włącza się pomarańczowa kontrolka "ABS" jest wysoce prawdopodobne, że autko kiedyś posiadało działający system zapobiegający blokowaniu się kół, podczas hamowania. O dziwo, po 15 latach wciąż działają podgrzewane, sterowane elektrycznie lusterka zewnętrzne. Są tu też 2 poduszki powietrzne, chyba już nieaktywne. Radio nie działa - sprzedający powiedział, że przerwało się połączenie z anteną. Przeszukanie ciągłości kabla wiązałoby się z demontażem podsufitki, co byłoby potem nie do naprawienia - tak, że muszę się obejść bez radia. W zdumiewająco dobrym stanie jest blacha karoserii - tylko kilka małych ognisk korozji, największe pod wlewem paliwa. Auto posiada białe szkła kierunkowskazów. Z początku myślałem, że pomarańczowa farba kierunków zlazła ze starości, ale zauważyłem, że jedna z żarówek ma żółty kolor i to w ten sposów uzyskuje się żółty kolor migaczy. Nie działa tylna wycieraczka, ale naprawienie jej nie jest, zdaje się, możliwe. Za to działają wszystkie spryskiwacze szyb - funkcja mi zupełnie nieprzydatna. Auto świetnie trzyma się drogi - prawie nie trzeba kręcić kierownicą na prostej drodze inaczej jak w toyocie yaris, z kursów nauki jazdy.
To auto musiało sporo kosztować, jak było nowe, a i teraz nie było tanie - musiałem wyłożyć cirka - 2500 zł. Bardzo polecam.


Ostatnio zmieniony przez Viohman dnia Sro 30 Mar 2011, 23:06, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
brzozowski886

Auto Maniak



Dołączył: 04 Cze 2010
Posty: 2258
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zelów
Posiadane auto: RENAULT THALIA 1.5 DCI 65 KM 2002 r., MITSUBISHI GALANT 2.0 TD 90 KM 1999 r. klima
Piwa: 171/118
Wysłany: Wto 29 Mar 2011, 15:29
Temat postu:

Re: ( Opel Astra ) Opel astra F, 1,6 ; 16V; 101 KM.


To cieszymy się z udanego zakupu.
Mógłbyś wpisać te dane z tematu do swojego profilu??
Bylibyśmy bardzo wdzięczni Very Happy
_________________
_____________________
.: Pozdrawiam Mateusz :.
Powrót do góry
gadu-gadu
Viohman

Czytelnik



Dołączył: 01 Lut 2011
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): łódzkie
Posiadane auto: Opel astra F, 1,6; 16V; 74kW (101KM); Kombi. 1995r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 30 Mar 2011, 23:34
Temat postu:

Re: ( Opel Astra ) Opel astra F, 1,6 ; 16V; 101 KM.


Uzupełniłem.
C.d. uwag n.t. mojego samochodu:
Auto wyposażone jest w opony zimowe. Koncerny gumowe wprowadziły do sprzedaży dwa rodzaje opon, po to by sprzedać podwójną ilość i ludzie masowo się nabierają na takie sztuczki. Takie numery to nie ze mną. Kupię sobie opony wielosezonowe, a te zimówki sprzedam frajerom, najlepiej jesienią, kiedy będzie na nie popyt. Wymiana opon co pół roku? Beze mnie - nawet trudno mi sobie wyobrazić, bym miał komuś za coś takiego płacić. W moim aucie nie chcę wiedzieć co to są opony.
Autko ma dość poważną wadę - kiedy wpadnie w większe błotko, od razu siada na podwoziu i nawet kilku ludzi nie zdoła go wypchać. Nie ma w nim blokady mechanizmu różnicowego i autko żałośnie kręci jednym kółkiem. No ale, to przecież nie jest terenówka i muszę się pogodzić z tą niewydolnością.
Podwozie jest obficie pokryte blachą i obok rury wydechowej widać tam coś w rodzaju katalizatora. Nie chce mi się wierzyć, że to katalizator a tym bardziej działający. Samochód posiada całą, niepordzewiałą podłogę pod dywanikami, co tak mnie zaskoczyło, że do tej pory jestem w szoku.
(C.d. nastąpi.)
Powrót do góry
Viohman

Czytelnik



Dołączył: 01 Lut 2011
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): łódzkie
Posiadane auto: Opel astra F, 1,6; 16V; 74kW (101KM); Kombi. 1995r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 03 Kwi 2011, 23:07
Temat postu:

Re: ( Opel Astra ) Opel astra F, 1,6 ; 16V; 101 KM.


Wsiadanie do tego samochodu jest dość trudne, ale jak już się wsiądzie jest dość wygodnie i siedzi się w pozycji półleżącej, komfortowej. Jazda tym autem to czysta przyjemność. Od razu zarzuciłem obowiązkowy na kursie i egzaminie sposób trzymania kierownicy, za 10 pietnasta. Teraz trzymam kierownicę gdzieś na dole, opartą o uda ręką. Jest to pozycja wygodna i ulgowa w odróżnieniu od tej obowiązkowej, która powodowała ból karku.
Włączanie biegów jest dość trudne i często zdarza się włączenie jedynki zamiast wstecznego, zwłaszcza, kiedy robi się to zbyt nagle, nerwowo. Czasami zdarza się włączenie trójki zamiast jedynki. Bieg wsteczny - włącza się inaczej jak w toyocie, ale idzie się przyzwyczaić. Włączanie świateł pozycyjnych i mijania odbywa się nie w dżwigni kierunkowskazów, tylko osobnym przełącznikiem na desce rozdzielczej. Uważam to za lepsze rozwiązanie. Wewnątrz samochód jest b. cichy podczas jazdy i zdarzało się, że nie byłem pewien czy silnik pracuje. Tutaj bardzo mi brakuje obrotomierza. Jechałem na drodze asfaltowej i auto szybko osiągnęło dozwoloną tam prędkość 90 km/h. Przypuszczam, że opel zdoła wydusić z siebie szybkość 140km/h, dozwoloną na autostradzie. Auto b. dobrze trzyma się drogi, nie kołysze i nie drży oraz właściwie przyśpiesza w czasie wyprzedzania.
C.d. nastąpi.
Powrót do góry
Viohman

Czytelnik



Dołączył: 01 Lut 2011
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): łódzkie
Posiadane auto: Opel astra F, 1,6; 16V; 74kW (101KM); Kombi. 1995r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 22 Lip 2011, 17:12
Temat postu:

Zużycie paliwa.


Po kilku tankowaniach , spaleniu gazu aż do końca i obliczeniach - mogę stwierdzić zużycie gazu. Na benzynie nie jeżdżę, więc nie wiem ile pali. Ale na benzynie zapalam auto i po "przygazowaniu" włącza się zielona kontrolka sygnalizująca włączenie się instalacji gazowej. Dlatego zawsze mam niewielką ilość benzyny w baku (ok. 1/4).
Auto pali ok. 12 litrów gazu na 100 km. Wydaje się to dużo, ale ja jeżdże wyłącznie na krótkich odcinkach, na zimnym silniku i często zatrzymuję pojazd. Myślę, że w dłuższej trasie będzie palił dużo mniej.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 22 Lip 2011, 17:12
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum OPEL Forum Strona Główna -> ( Opel Astra ) Oceń swoje auto Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Opel Astra »

Opinie o samochodach Opel Astra - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Opel Astra ) Oceń swoje auto


OpelZafira

45 900

2015r.

183 568 km

mazowieckie

OpelVivaro

128 800

2020r.

131 500 km

mazowieckie

OpelInsignia

19 900

2009r.

299 000 km

kujawsko-pomorskie

OpelCorsa

19 800

2012r.

163 000 km

mazowieckie

OpelAstra

42 900

2019r.

114 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Corsa    Vectra Klub Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System