Opel

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Opel Astra ) Opel astra F, 1,6 ; 16V; 101 KM.



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum OPEL Forum Strona Główna -> ( Opel Astra ) Oceń swoje auto
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Viohman

Czytelnik



Dołączył: 01 Lut 2011
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): łódzkie
Posiadane auto: Opel astra F, 1,6; 16V; 74kW (101KM); Kombi. 1995r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 28 Mar 2011, 23:07
Temat postu:

Opel astra F, 1,6 ; 16V; 101 KM.


Kupiłem auto, jak w temacie - kombi z 1995 roku. Jest to luksusowe auto. Np. posiada wspomaganie kierownicy i hamulców oraz "miękkie" sprzęgło, przez co może być z powodzeniem użytkowane przez kobiety i mężczyzn - słabeuszy, np.: urzędników, duchownych, aktorów, milicjantów, homoseksualistów itp. Jako, że czasami włącza się pomarańczowa kontrolka "ABS" jest wysoce prawdopodobne, że autko kiedyś posiadało działający system zapobiegający blokowaniu się kół, podczas hamowania. O dziwo, po 15 latach wciąż działają podgrzewane, sterowane elektrycznie lusterka zewnętrzne. Są tu też 2 poduszki powietrzne, chyba już nieaktywne. Radio nie działa - sprzedający powiedział, że przerwało się połączenie z anteną. Przeszukanie ciągłości kabla wiązałoby się z demontażem podsufitki, co byłoby potem nie do naprawienia - tak, że muszę się obejść bez radia. W zdumiewająco dobrym stanie jest blacha karoserii - tylko kilka małych ognisk korozji, największe pod wlewem paliwa. Auto posiada białe szkła kierunkowskazów. Z początku myślałem, że pomarańczowa farba kierunków zlazła ze starości, ale zauważyłem, że jedna z żarówek ma żółty kolor i to w ten sposów uzyskuje się żółty kolor migaczy. Nie działa tylna wycieraczka, ale naprawienie jej nie jest, zdaje się, możliwe. Za to działają wszystkie spryskiwacze szyb - funkcja mi zupełnie nieprzydatna. Auto świetnie trzyma się drogi - prawie nie trzeba kręcić kierownicą na prostej drodze inaczej jak w toyocie yaris, z kursów nauki jazdy.
To auto musiało sporo kosztować, jak było nowe, a i teraz nie było tanie - musiałem wyłożyć cirka - 2500 zł. Bardzo polecam.


Ostatnio zmieniony przez Viohman dnia Sro 30 Mar 2011, 23:06, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
brzozowski886

Auto Maniak



Dołączył: 04 Cze 2010
Posty: 2258
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zelów
Posiadane auto: RENAULT THALIA 1.5 DCI 65 KM 2002 r., MITSUBISHI GALANT 2.0 TD 90 KM 1999 r. klima
Piwa: 171/118
Wysłany: Wto 29 Mar 2011, 15:29
Temat postu:

Re: ( Opel Astra ) Opel astra F, 1,6 ; 16V; 101 KM.


To cieszymy się z udanego zakupu.
Mógłbyś wpisać te dane z tematu do swojego profilu??
Bylibyśmy bardzo wdzięczni Very Happy
_________________
_____________________
.: Pozdrawiam Mateusz :.
Powrót do góry
gadu-gadu
Viohman

Czytelnik



Dołączył: 01 Lut 2011
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): łódzkie
Posiadane auto: Opel astra F, 1,6; 16V; 74kW (101KM); Kombi. 1995r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 30 Mar 2011, 23:34
Temat postu:

Re: ( Opel Astra ) Opel astra F, 1,6 ; 16V; 101 KM.


Uzupełniłem.
C.d. uwag n.t. mojego samochodu:
Auto wyposażone jest w opony zimowe. Koncerny gumowe wprowadziły do sprzedaży dwa rodzaje opon, po to by sprzedać podwójną ilość i ludzie masowo się nabierają na takie sztuczki. Takie numery to nie ze mną. Kupię sobie opony wielosezonowe, a te zimówki sprzedam frajerom, najlepiej jesienią, kiedy będzie na nie popyt. Wymiana opon co pół roku? Beze mnie - nawet trudno mi sobie wyobrazić, bym miał komuś za coś takiego płacić. W moim aucie nie chcę wiedzieć co to są opony.
Autko ma dość poważną wadę - kiedy wpadnie w większe błotko, od razu siada na podwoziu i nawet kilku ludzi nie zdoła go wypchać. Nie ma w nim blokady mechanizmu różnicowego i autko żałośnie kręci jednym kółkiem. No ale, to przecież nie jest terenówka i muszę się pogodzić z tą niewydolnością.
Podwozie jest obficie pokryte blachą i obok rury wydechowej widać tam coś w rodzaju katalizatora. Nie chce mi się wierzyć, że to katalizator a tym bardziej działający. Samochód posiada całą, niepordzewiałą podłogę pod dywanikami, co tak mnie zaskoczyło, że do tej pory jestem w szoku.
(C.d. nastąpi.)
Powrót do góry
Viohman

Czytelnik



Dołączył: 01 Lut 2011
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): łódzkie
Posiadane auto: Opel astra F, 1,6; 16V; 74kW (101KM); Kombi. 1995r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 03 Kwi 2011, 23:07
Temat postu:

Re: ( Opel Astra ) Opel astra F, 1,6 ; 16V; 101 KM.


Wsiadanie do tego samochodu jest dość trudne, ale jak już się wsiądzie jest dość wygodnie i siedzi się w pozycji półleżącej, komfortowej. Jazda tym autem to czysta przyjemność. Od razu zarzuciłem obowiązkowy na kursie i egzaminie sposób trzymania kierownicy, za 10 pietnasta. Teraz trzymam kierownicę gdzieś na dole, opartą o uda ręką. Jest to pozycja wygodna i ulgowa w odróżnieniu od tej obowiązkowej, która powodowała ból karku.
Włączanie biegów jest dość trudne i często zdarza się włączenie jedynki zamiast wstecznego, zwłaszcza, kiedy robi się to zbyt nagle, nerwowo. Czasami zdarza się włączenie trójki zamiast jedynki. Bieg wsteczny - włącza się inaczej jak w toyocie, ale idzie się przyzwyczaić. Włączanie świateł pozycyjnych i mijania odbywa się nie w dżwigni kierunkowskazów, tylko osobnym przełącznikiem na desce rozdzielczej. Uważam to za lepsze rozwiązanie. Wewnątrz samochód jest b. cichy podczas jazdy i zdarzało się, że nie byłem pewien czy silnik pracuje. Tutaj bardzo mi brakuje obrotomierza. Jechałem na drodze asfaltowej i auto szybko osiągnęło dozwoloną tam prędkość 90 km/h. Przypuszczam, że opel zdoła wydusić z siebie szybkość 140km/h, dozwoloną na autostradzie. Auto b. dobrze trzyma się drogi, nie kołysze i nie drży oraz właściwie przyśpiesza w czasie wyprzedzania.
C.d. nastąpi.
Powrót do góry
Viohman

Czytelnik



Dołączył: 01 Lut 2011
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): łódzkie
Posiadane auto: Opel astra F, 1,6; 16V; 74kW (101KM); Kombi. 1995r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 22 Lip 2011, 17:12
Temat postu:

Zużycie paliwa.


Po kilku tankowaniach , spaleniu gazu aż do końca i obliczeniach - mogę stwierdzić zużycie gazu. Na benzynie nie jeżdżę, więc nie wiem ile pali. Ale na benzynie zapalam auto i po "przygazowaniu" włącza się zielona kontrolka sygnalizująca włączenie się instalacji gazowej. Dlatego zawsze mam niewielką ilość benzyny w baku (ok. 1/4).
Auto pali ok. 12 litrów gazu na 100 km. Wydaje się to dużo, ale ja jeżdże wyłącznie na krótkich odcinkach, na zimnym silniku i często zatrzymuję pojazd. Myślę, że w dłuższej trasie będzie palił dużo mniej.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 22 Lip 2011, 17:12
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum OPEL Forum Strona Główna -> ( Opel Astra ) Oceń swoje auto Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Opel Astra »

Opinie o samochodach Opel Astra - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Opel Astra ) Oceń swoje auto


OpelCombo Life

61 900

2018r.

105 000 km

mazowieckie

OpelMeriva

12 990

2008r.

198 000 km

wielkopolskie

OpelAstra

12 900

2009r.

185 000 km

mazowieckie

OpelZafira

36 900

2014r.

223 000 km

wielkopolskie

OpelCorsa

18 900

2011r.

89 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Corsa    Vectra Klub Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System