Opel

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Opel Corsa ) Kto ma corse c starszą niż 7lat?



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum OPEL Forum Strona Główna -> ( Opel Corsa ) Oceń swoje auto
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mmmm86

Debiutant



Dołączył: 29 Sty 2011
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): wrocław
Posiadane auto: BRAVA JTD
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 07 Kwi 2011, 10:52
Temat postu:

Kto ma corse c starszą niż 7lat?


Kto ma corse c starszą niż 7lat?

Piszcie o przebiegach i problemach technicznych. Jakie są wasze opinie i czy jesteście z nich zadowoleni.

osobiście posiadam corse c 1.0 2004 kupioną w 2007r z przebiegiem 64tys km. Obecnie ma najechane 121tys km. Wtym czasie wymieniłem:
klocki hamulcowe...
2x sonde lambda...
końcówki drążków kierowniczych 200zł
sterownik- chyba niepotrzebnie z winy mechanika 1500zł
ostatnio rozrząd 1400zł
naprawiane były drgania kierownicy 150zł
jakieś gówienko z przodu silnika skąd ciekł olej..grosze
świece zapłonowe 90zł
akumulator
płyny

jestem bardzo z niej zadowolony, nigdy nie stanęła w miejscu byłem nią w Hiszpanii nigdy nie zawiodła

pozdrawiam
Powrót do góry
archive_26
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 28 Lis 2008
Posty: 3200

Posiadane auto: CC 700 1997r (od nowości) oraz Opel Corsa 1,2 lpg, 2005r.
Piwa: 224/104
Wysłany: Czw 07 Kwi 2011, 20:51
Temat postu:

Re: ( Opel Corsa ) Kto ma corse c starszą niż 7lat?


Ja mam Corsę z 2004 ale kupioną w 2005 r. z przebiegiem 106000 km. Jestem jej drugim właścicielem i już dwa lata jazdy. Też wymieniłem , zaraz po zakupie ( bo już włączona była inspekcja na liczniku) olej i filtry, klocki i akumulator, chociaż akumulator dałem do innego pojazdu ( traktorek samoróbka z silnikiem 126p) i do dzisiaj kreci. po roku użytkowania wymieniłem również prawy przegub bo już prztykał (zakupiłem dwa). Teraz lekko zaczyna odzywać się z lewej strony i też trzeba będzie wnet wymienić. Wina uszkodzeń tych przegubów leżała po stronie osłon. Są one z dość twardego tworzyła i pozsuwały się z przegubów, co poprzedni właściciel pewnie nie zauważył. Auto było już z gazem, z czego jestem bardzo rad. Gdy ją kupiłem spalała tego gazu 6,5 l na sto. Nie robiłem przeglądu instalacji i zaczyna mi ten gaz fiksować. Często zapala mi się kontrolka ( pompa) kasowałem ja ale po jakimś czasie zapala się ponownie, ale auto jeździ bez problemu, to dałem sobie spokój z usuwaniem nieaktywnych błędów ( wypadanie zapłonów lub zła mieszanka). Np. nie chce się przełączać sam, muszę go włączać ręcznie, czasem włączy się ręcznie od razu, czasem wcale, czasem miga i włączy się ( mimo włączenia ręcznie) po przejechaniu około 1 km. i spala mi teraz trochę więcej, gdzieś około 7,5 - 8 l. To i tak jest tanio, bo teraz gaz potaniał i w Media Mark jest po 2,29 zł. Muszę pojechać gdzieś na regulację tego gazu. Do reszty nie mam zastrzeżeń. Silnik 1,2 daje sobie wyśmienicie radę. Komfort jazdy dość dobry. Założyłem też piszczyk do świateł, gdyż, czasem zapomina się je wyłączyć wysiadając z auta.
Co zauważyłem - że poprzedni właściciel wywalił zawór EGR ( zaślepił) wywalił ABS ( jest tylko jeden czujnik przy lewym kole, przeguby są z ząbkami i nie ma pompy ABS) i chyba coś zrobił z czujnikami od pasów bezpieczeństwa. Mimo że kontrolki gasną przy nie zapiętych pasach to nie ma żadnego pisku. Wydaje mi się, że taki sygnał powinien się pojawić przy nie zapiętych pasach. Zrobiłem też ponownie konserwację podwozia i zaleciłem zrobienie konserwacji profili zamkniętych ( bo tego nie było).
Mam też w nim radio fabryczne Simens CDR 2005, (pięknie gra). Nie ma klimy.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum OPEL Forum Strona Główna -> ( Opel Corsa ) Oceń swoje auto Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Opel Corsa »

Opinie o samochodach Opel Corsa - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Opel Corsa ) Oceń swoje auto

16) kupno »

OpelInsignia

123 000

2019r.

130 000 km

śląskie

OpelMokka

53 999

2015r.

118 000 km

dolnośląskie

OpelMeriva

21 500

2011r.

213 000 km

pomorskie

OpelVectra

8 990

2004r.

224 549 km

pomorskie

OpelCorsa

13 400

2008r.

130 071 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Corsa    Vectra Klub Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System