Opel

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Opel Astra ) Poważny problem :(:(:(



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum OPEL Forum Strona Główna -> ( Opel Astra ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
dizel1985

Czytelnik



Dołączył: 07 Maj 2006
Posty: 1


Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 07 Maj 2006, 19:50
Temat postu:

Poważny problem :(:(:(


Witam.
Może znajdzie się osoba na tym forum która będzie potrafiła mi pomóc.
Otóż jestem posiadaczem samochodu opel astra classic 1.4 z 1998r.
do tego roku samochodzik chodził wspaniale.
pod koniec lutego zaczeły się zdarzać takie incydenty że samochód przestał palić.
Może wyjaśnie to zjawisko dokładnie poniewarz nie chodzi mi o to że samochód niechce zapalić tylko o to że wkładam kluczyk do stacyjki, przekręcam go zapalają się kontrolki następnie ustawiam kluczyk w pozycji autostart silnika i zero.
Niema żadnej reakcji, kontolki nadal się świecą a silnik nie ręci, wogóle nic się nie dzieje.
Pojechałem do serwisu powiedzieli że przy stacyjce jest takie małe plastikowe użądzenie odpowiadające za rozruch silnika i że to właśnie to psuje się najczęściej.
Ok, kupiłem to, wydałem 150zł.
Wczoraj wszystko podłączyłem samochód zapalił, mówie jest ok.
Dziś rano jade do sklepu, znów to samo, nie pali.
Wysiadłem i znów go na pych wziąłem i zapalił, pod sklepem to samo.
Niemam pojęcia co to za fenomen jest.
Proszę o pomoc SadSadSad
Powrót do góry
najemnik

Czytelnik



Dołączył: 15 Maj 2006
Posty: 1


Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 18 Maj 2006, 14:55
Temat postu:

Re: ( Opel Astra ) Poważny problem :(:(:(


Umnie bylo podobnie tylko w fiacie.Zawieszaly sie szczotki od rozrusznika.Mozna bylo przekrecac kluczyk a silnik nie reagowal wcale.Jak nie naprawiles tego jeszcze to sprubuj podczas nieudanej pruby zaplonu deliktanie obstukac mloteczkiem rozrusznik.
Powrót do góry
pegasi42

Czytelnik



Dołączył: 03 Lip 2006
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk

Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 03 Lip 2006, 12:45
Temat postu:

Re: ( Opel Astra ) Poważny problem :(:(:(


Tak jak pisze najemnik-szczotki rozrusznika do wymiany,warto sprawdzić również alternator.
Powrót do góry
Radek

Czytelnik



Dołączył: 29 Cze 2006
Posty: 2


Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 03 Sie 2006, 06:41
Temat postu:

Re: ( Opel Astra ) Poważny problem :(:(:(


Mialem identyczny problem, ustal on po tym jak przeczyscilem koncowke kabla idacego od akumulatora do rozrusznika (jest przykrecona jedna srubka) byla strasznie syfiasta (zasniedziala i prawie skorodowana) Oczyszczenie papierem i zabezpieczenie WD-40 zdaje egzamin. Przynajmniej mi pomoglo. Szczotek na rozruszniku wymieniac raczej nie trzeba, gdyz te z fabryki sa bardzo,bardzo trwale.
Powrót do góry
gadu-gadu
Grzechulodz

Czytelnik



Dołączył: 05 Sie 2006
Posty: 1


Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 05 Sie 2006, 13:55
Temat postu:

Na to cudeńko ca stacyjka co kosztuje 150 PLN jest rada.


Ja mialem lepsza historie. Wkladam kluczyk - odpala, niczym blyskawica. Koncze jazde wyjmuje kluczyk - a tu, dalej silnik pracuje. Very Happy. To na jedyneczke hamulec i astrunia musiala ulec. Wkorzylem sie wiec wziolem rozmontowalem plastikowe oslonki stacyjki wymontowalem bebechy i dostalem sie do sedna. A tam w tej kostce za 150 Wink miedziane styki i wielkie poprzepalane dziury w tych stykach. Niezly pobor pradu musial byc. To kurde sobie mysle i wpadlem na pomysl by je zalutowac zwyczajna cyna lutownicza za pomoca lutownicy elektrycznej, a nadmiar spilowac. Jestem w szoku bo przez ponad rok jezdzi bez problemow. W lutownice zawsze wierzylem Very Happy.
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Sob 05 Sie 2006, 13:55
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Utry

Dyskutant



Dołączył: 21 Lut 2007
Posty: 79


Piwa: 0/2
Wysłany: Sro 21 Lut 2007, 11:38
Temat postu:

Re: ( Opel Astra ) Poważny problem :(:(:(


Ja miałem coś podobnego w Transicie - jechaem sobie szeroko uśmiechnięty aż nagle silnik zgasł i uśmiech mi zszedł Smile Światła, wszystko było ale echo po przekręceniu kluczyka. Okazało się że imobilizer padł i odciął zapłon. Ale oczywiście popieram jak najbardziej sprawdzenie szczotek rozrusznika i automatu w rozruszniku. To najczęstsza przyczyna Smile Pozdrawiam.
Powrót do góry
lewandek

Debiutant



Dołączył: 22 Lut 2007
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk

Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 22 Lut 2007, 18:03
Temat postu:

Re: ( Opel Astra ) Poważny problem :(:(:(


Ja miałem identyko problem i były to szczotki w rozruszniku. Szczotki z wymianą kosztowały mnie jezeli dobrze pamiętam 120zł.
Powrót do góry
vip346

Czytelnik



Dołączył: 10 Paź 2007
Posty: 2


Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 10 Paź 2007, 12:00
Temat postu:

Re: ( Opel Astra ) Poważny problem :(:(:(


Ja miałem taki problem ale w Clio I.A przyczyna bylo "gubienie masy"Dalem dodatkowa mase od akuma i juz bylo ok.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum OPEL Forum Strona Główna -> ( Opel Astra ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Opel Astra »

Opinie o samochodach Opel Astra - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Opel Astra ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.


OpelInsignia

33 999

2011r.

129 000 km

warmińsko-mazurskie

OpelInsignia

62 400

2018r.

123 000 km

mazowieckie

OpelAstra

47 900

2020r.

116 000 km

mazowieckie

OpelGrandland X

76 800

2021r.

91 000 km

małopolskie

OpelInsignia

39 900

2015r.

191 217 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Corsa    Vectra Klub Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System