Opel

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Opel Astra ) Poważny problem :(:(:(



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum OPEL Forum Strona Główna -> ( Opel Astra ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
dizel1985

Czytelnik



Dołączył: 07 Maj 2006
Posty: 1


Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 07 Maj 2006, 19:50
Temat postu:

Poważny problem :(:(:(


Witam.
Może znajdzie się osoba na tym forum która będzie potrafiła mi pomóc.
Otóż jestem posiadaczem samochodu opel astra classic 1.4 z 1998r.
do tego roku samochodzik chodził wspaniale.
pod koniec lutego zaczeły się zdarzać takie incydenty że samochód przestał palić.
Może wyjaśnie to zjawisko dokładnie poniewarz nie chodzi mi o to że samochód niechce zapalić tylko o to że wkładam kluczyk do stacyjki, przekręcam go zapalają się kontrolki następnie ustawiam kluczyk w pozycji autostart silnika i zero.
Niema żadnej reakcji, kontolki nadal się świecą a silnik nie ręci, wogóle nic się nie dzieje.
Pojechałem do serwisu powiedzieli że przy stacyjce jest takie małe plastikowe użądzenie odpowiadające za rozruch silnika i że to właśnie to psuje się najczęściej.
Ok, kupiłem to, wydałem 150zł.
Wczoraj wszystko podłączyłem samochód zapalił, mówie jest ok.
Dziś rano jade do sklepu, znów to samo, nie pali.
Wysiadłem i znów go na pych wziąłem i zapalił, pod sklepem to samo.
Niemam pojęcia co to za fenomen jest.
Proszę o pomoc SadSadSad
Powrót do góry
najemnik

Czytelnik



Dołączył: 15 Maj 2006
Posty: 1


Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 18 Maj 2006, 14:55
Temat postu:

Re: ( Opel Astra ) Poważny problem :(:(:(


Umnie bylo podobnie tylko w fiacie.Zawieszaly sie szczotki od rozrusznika.Mozna bylo przekrecac kluczyk a silnik nie reagowal wcale.Jak nie naprawiles tego jeszcze to sprubuj podczas nieudanej pruby zaplonu deliktanie obstukac mloteczkiem rozrusznik.
Powrót do góry
pegasi42

Czytelnik



Dołączył: 03 Lip 2006
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk

Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 03 Lip 2006, 12:45
Temat postu:

Re: ( Opel Astra ) Poważny problem :(:(:(


Tak jak pisze najemnik-szczotki rozrusznika do wymiany,warto sprawdzić również alternator.
Powrót do góry
Radek

Czytelnik



Dołączył: 29 Cze 2006
Posty: 2


Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 03 Sie 2006, 06:41
Temat postu:

Re: ( Opel Astra ) Poważny problem :(:(:(


Mialem identyczny problem, ustal on po tym jak przeczyscilem koncowke kabla idacego od akumulatora do rozrusznika (jest przykrecona jedna srubka) byla strasznie syfiasta (zasniedziala i prawie skorodowana) Oczyszczenie papierem i zabezpieczenie WD-40 zdaje egzamin. Przynajmniej mi pomoglo. Szczotek na rozruszniku wymieniac raczej nie trzeba, gdyz te z fabryki sa bardzo,bardzo trwale.
Powrót do góry
gadu-gadu
Grzechulodz

Czytelnik



Dołączył: 05 Sie 2006
Posty: 1


Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 05 Sie 2006, 13:55
Temat postu:

Na to cudeńko ca stacyjka co kosztuje 150 PLN jest rada.


Ja mialem lepsza historie. Wkladam kluczyk - odpala, niczym blyskawica. Koncze jazde wyjmuje kluczyk - a tu, dalej silnik pracuje. Very Happy. To na jedyneczke hamulec i astrunia musiala ulec. Wkorzylem sie wiec wziolem rozmontowalem plastikowe oslonki stacyjki wymontowalem bebechy i dostalem sie do sedna. A tam w tej kostce za 150 Wink miedziane styki i wielkie poprzepalane dziury w tych stykach. Niezly pobor pradu musial byc. To kurde sobie mysle i wpadlem na pomysl by je zalutowac zwyczajna cyna lutownicza za pomoca lutownicy elektrycznej, a nadmiar spilowac. Jestem w szoku bo przez ponad rok jezdzi bez problemow. W lutownice zawsze wierzylem Very Happy.
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Sob 05 Sie 2006, 13:55
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Utry

Dyskutant



Dołączył: 21 Lut 2007
Posty: 79


Piwa: 0/2
Wysłany: Sro 21 Lut 2007, 11:38
Temat postu:

Re: ( Opel Astra ) Poważny problem :(:(:(


Ja miałem coś podobnego w Transicie - jechaem sobie szeroko uśmiechnięty aż nagle silnik zgasł i uśmiech mi zszedł Smile Światła, wszystko było ale echo po przekręceniu kluczyka. Okazało się że imobilizer padł i odciął zapłon. Ale oczywiście popieram jak najbardziej sprawdzenie szczotek rozrusznika i automatu w rozruszniku. To najczęstsza przyczyna Smile Pozdrawiam.
Powrót do góry
lewandek

Debiutant



Dołączył: 22 Lut 2007
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk

Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 22 Lut 2007, 18:03
Temat postu:

Re: ( Opel Astra ) Poważny problem :(:(:(


Ja miałem identyko problem i były to szczotki w rozruszniku. Szczotki z wymianą kosztowały mnie jezeli dobrze pamiętam 120zł.
Powrót do góry
vip346

Czytelnik



Dołączył: 10 Paź 2007
Posty: 2


Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 10 Paź 2007, 12:00
Temat postu:

Re: ( Opel Astra ) Poważny problem :(:(:(


Ja miałem taki problem ale w Clio I.A przyczyna bylo "gubienie masy"Dalem dodatkowa mase od akuma i juz bylo ok.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum OPEL Forum Strona Główna -> ( Opel Astra ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Opel Astra »

Opinie o samochodach Opel Astra - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Opel Astra ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.


OpelInsignia

60 900

2018r.

96 000 km

mazowieckie

OpelCorsa

19 800

2012r.

163 000 km

mazowieckie

OpelInsignia

112 300

2021r.

36 825 km

podkarpackie

OpelInsignia

76 900

2019r.

113 963 km

śląskie

OpelCombo Life

61 900

2018r.

105 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Corsa    Vectra Klub Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System