Opel

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Opel Corsa ) Gaśnie mi samochód



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum OPEL Forum Strona Główna -> ( Opel Corsa ) Porady,problemy techniczne.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
dzasta7

Czytelnik



Dołączył: 17 Mar 2008
Posty: 4

Posiadane auto: Opel Corsa A93
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 17 Mar 2008, 14:51
Temat postu:

Gaśnie mi samochód


Pomuszcie. Rozgżany mam silnik jade sobie przez miasto wystarczy że pada deszcz, i jest mokro na jezdni i są kałuże. Moje auto po kilku minutach takiej jazdy w deszczu i przez kałuże gaśnie mi ni z tąd ni z owąd na środku jezdni nie mozna go odpalić musi odstać kilka minut dopiero można go odpalić pochodzi chwilke i znowu to samo. Mechanik nie może rozwiązać tego problemu może ktoś miał podobny obiaw prosze o pomoc. Kble są wymienione , jakieś użądzenie odpowiadające za zapłon też jest wymienione, rozrusznik naprawiony.
Powrót do góry
gadu-gadu
przem...

Stały Bywalec



Dołączył: 12 Kwi 2007
Posty: 127
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gorzów Wielkopolski
Posiadane auto: VW Golf III 1.6 + LPG 1994r., Fiat Uno fire 1.0 1998r., Fiat 126elx 1994r. - maluszek po wypadku, poszedł na kasację
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 17 Mar 2008, 21:30
Temat postu:

re


w oplach to norma. Kopułka od rozdzielacza zapłonu jest źle uszczelniona !!!! Zdejmij kopułkę aparatu zapłonowego i zobacz czy jest między plastikiem a aluminiową obudową gumowa podkładka. Jeśli jej nie ma to musisz ją kupić i wymienić. Jeśli nie znajdziesz takiej uszczelki to bardzo dobry jest do tego sylikon. Oczywiście jak już ściągniesz kopułkę aparatu zapłonowego to wyczyść ją od środka (papierkiem ściernym styki) i osusz suszarką (weź od żony taką do suszenia włosów). Może też to być wina cewki zapłonowej. podczas wilgoci może dostawać przebicia.
_________________
nie wierzę że to auto może się zepsuć?????
Powrót do góry
dzasta7

Czytelnik



Dołączył: 17 Mar 2008
Posty: 4

Posiadane auto: Opel Corsa A93
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 31 Mar 2008, 12:27
Temat postu:

Gaśnie mi samochód


Dziękuje za pomoc ale obawiam sie że to nie to. Po wyczyszczeniu wszystkich styków. Problem pozostaje ten sam , nadal gaśnie na skrzyżowaniu, wystarczy troche wody nie w tym miejcu gdzie trzeba. Obiaw pojawił sie zaraz jak odebrałam autko od mechanika, któregos dnia spadł śnieg rano niechciało mi sie odśnieżać dachu wiec to troche zostawiłam, jak snieg sie rozpuszczał i spływał po szybie wycieraczki zbierały dostała sie ta woda w miejce pod maską bliżej nieokreślone zaraz samochud zgasł. POMÓŻCIE , niewiem juz co to może byc mechanik nie jest w stanie okrećlic, i naprawic usterki.
Powrót do góry
gadu-gadu
piorekm

Czytelnik



Dołączył: 02 Maj 2008
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): łódź
Posiadane auto: corsa B 95 1,4 lpg
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 02 Maj 2008, 17:10
Temat postu:

miałem to samo


miałem to samo. Mechanik przeczyścił dokładnie kable bo powiedział że nic innego nie może zrobić. Ja założyłem nadkola (bo nie miałem wcześniej) i od tej pory działa cacy. Jeśli masz nadkola możesz spróbować z tzn podłogą. Zakładają ją - czyli taką plastikową osłonę pod silnik i wtedy tam się nie dostaje nic...Może to by pomogło...
Powrót do góry
gadu-gadu
dzasta7

Czytelnik



Dołączył: 17 Mar 2008
Posty: 4

Posiadane auto: Opel Corsa A93
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 27 Cze 2008, 14:41
Temat postu:

Witam.


Dziękuje za pomoc. Może ktoś zna jeszcze przyczyne tego problemu pojawił śę nowy obiaw dziś to znaczy 27.06.08 jest ciepło deszcz nie pada a obiaw pozostał ten sam . Gaśnie mi samochut, ni z tąd ni z owąd.Bardzo prosze o pomoc niewiem co to może być. Przeciesz nie możliwe żeby od zimy do lata powstał ten sam problem i trzeba by było jeszcze raz czyścić styki.Przyczyna chyba tkwi gdzieś indziej. Dziękuje za porady. Pozdrawiam .
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Pią 27 Cze 2008, 14:41
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
dzasta7

Czytelnik



Dołączył: 17 Mar 2008
Posty: 4

Posiadane auto: Opel Corsa A93
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 06 Paź 2008, 12:58
Temat postu:

Gaśnie mi samochud


Moj drodzy na dzień dzisiejszy wiem napewno że niema iskry. Iskra sie pojewie i zanika od tak sobi, to stwierdził mechanik. Poczym tak naprawde niewie od czego to jest zależne i gdzie to zanika, nie może zlokalizować części popsutej. Ja już wymieniłam puł części w aucie i nadal jest to samo może ktoś wie jak to naprawić i gdzie to się znajduje. Wymieniony został rozrusznik + cząśc od podawania iskry + wyczyszczone wszystkie styki w kablacz zabezpiszczone jakimś śuwaksem+ moduł i to na tyle jak narazie. Może ktos jest mi wstanie pomuc. Proszę
Powrót do góry
gadu-gadu
mobil77

Stały Bywalec



Dołączył: 17 Wrz 2008
Posty: 137
Skąd jesteś (miejscowość / region): WARSZAWA
Posiadane auto: opel corsa C 17 tdi
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 12 Paź 2008, 19:23
Temat postu:

Re: ( Opel Corsa ) Gaśnie mi samochód


witam bardzo podoba mi sie pisownia slowa samochut ale to nie jest wykladnikiem tego tematu moim skromnym zdaniem problem moze ukrywac sie w slabej masie ktora zasila aparat zaplonowy wez do reki miernik i sie dowiesz pozdrawiam
Powrót do góry
MaciejKulka

Czytelnik



Dołączył: 06 Gru 2008
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin
Posiadane auto: Opel Corsa D (clip tronic)
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 06 Gru 2008, 14:53
Temat postu:

Re: ( Opel Corsa ) Gaśnie mi samochód


U mnie dzieje się tak samo i nikt nie wie o co chodzi? Mam Opelka D ze skrzynią clip tronic (Automat i sekwencja). Czasem przy próbie ruszenia silnik gaśnie a przy automacie nie powinien. Najczęściej dzieje się tak po deszczu i na mrozie. Akumulator jest ok, ładowanie ok.
Najgorsze jest to, że jak jadę z oplem do serwisu to on (łobuziak jeden) się naprawia i przez jakiś czas jest ok. Znowu gaśnie i znowu jade do warszatatu. Mechanicy nie moga stwierdzić usterki i tak "w kółko Wojtek to samo". Może wiecie co może byuc przyczyną takiego zachowania?
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum OPEL Forum Strona Główna -> ( Opel Corsa ) Porady,problemy techniczne. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Opel Corsa »

Opinie o samochodach Opel Corsa - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Opel Corsa ) Porady,problemy techniczne.


OpelMokka

56 800

2018r.

164 000 km

małopolskie

OpelCorsa

13 400

2008r.

130 071 km

pomorskie

OpelCorsa

12 490

2007r.

208 147 km

pomorskie

OpelInsignia

68 900

2019r.

95 000 km

mazowieckie

OpelInsignia

60 900

2018r.

96 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Corsa    Vectra Klub Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System