Opel

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Opel Zafira ) Koło dwumasowe Zafira 2.0 DTI 101KM 2003r



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum OPEL Forum Strona Główna -> ( Opel Zafira ) Silnik Diesel -uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
cardio25

Czytelnik



Dołączył: 14 Cze 2011
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Olsztyn
Posiadane auto: Zafira
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 14 Cze 2011, 13:21
Temat postu:

Koło dwumasowe Zafira 2.0 DTI 101KM 2003r


Witam i jak większość proszę o radę. Zafira 2.0 DTI 101KM 2003r . Podczas wyciskania sprzęgła było słychać szum, po pewnym czasie, zaczęły ciężko wchodzić biegi zwłaszcza cofania. Teraz podczas cofania na pół sprzęgle zaczyna szarpać. Raz zdarzył mi się taki przypadek że jak gasiłem silnik na biegu był wyraźny stukot tak jak by pod silnikiem, więcej tego nie było, silnik w miarę równo pracuje. Sprzęgło muszę dobrze wyciskać by wsadzić bieg Udałem się do mechanika, stwierdził że to koło dwómasowe nie rozbierając skrzyni. Jak każdy z nas pytam się o koszt, odpowiedz w przybliżeniu 3000 złotych zaniemówiłem . Dodał że można tańszym kosztem, regeneracja, koło jednomasowe decyzja należy do mnie. Więc proszę może by mi ktoś doradził co robić i czy ta usterka to właśnie jest to koło, czy ktoś miał taki przypadek jak ja , czy warto dać koło do regeneracji, lub zmienić tylko na jednomasowe, albo tylko orginał ? Proszę o radę sam się nie mogę zdecydować co robić O rety
Powrót do góry
Dziadek13

Debiutant



Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 15
Skąd jesteś (miejscowość / region): Slonsk/Mysłowice
Posiadane auto: Zafira A 2.0 DI 16V82KM
Piwa: 1/0
Wysłany: Sro 15 Cze 2011, 20:12
Temat postu:

Re: ( Opel Zafira ) Koło dwumasowe Zafira 2.0 DTI 101KM 2003r


To podpowiem ci jeszcze że należy podczas wymiany dwumasy wymienić wysprzęglik za jedną robotą.Ja mam z 1999 r i mam w orginale jednomase.
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
cardio25

Czytelnik



Dołączył: 14 Cze 2011
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Olsztyn
Posiadane auto: Zafira
Piwa: 0/1
Wysłany: Czw 16 Cze 2011, 11:23
Temat postu:

Re: ( Opel Zafira ) Koło dwumasowe Zafira 2.0 DTI 101KM 2003r


Dziadek13 napisał:
To podpowiem ci jeszcze że należy podczas wymiany dwumasy wymienić wysprzęglik za jedną robotą.Ja mam z 1999 r i mam w orginale jednomase.
Dziękuję bardzo za podpowiedz, tylko się martwię że jak wstawie koło jedno masowe to moze będą większe drgania
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum OPEL Forum Strona Główna -> ( Opel Zafira ) Silnik Diesel -uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Opel Zafira »

Opinie o samochodach Opel Zafira - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Opel Zafira ) Silnik Diesel -uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.


OpelZafira

18 999

2008r.

238 000 km

warmińsko-mazurskie

OpelVectra

9 990

2006r.

270 000 km

wielkopolskie

OpelZafira

16 900

2011r.

257 000 km

łódzkie

OpelZafira

54 800

2018r.

164 000 km

małopolskie

OpelMeriva

20 800

2012r.

180 000 km

małopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Corsa    Vectra Klub Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System