Opel

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Opel Astra ) Znalazłem miejsce wycieku płynu!!!przeczytajcie koniecznie..



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum OPEL Forum Strona Główna -> ( Opel Astra ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia -układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
MARIUSZ2780

Debiutant



Dołączył: 30 Lis 2007
Posty: 40

Posiadane auto: Opel Zafira 2.0DTL Elegance 2000r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 08 Kwi 2008, 17:13
Temat postu:

Znalazłem miejsce wycieku płynu!!!przeczytajcie koniecznie..


Siemka wszystkim.Jakis czs temu pisałem ze ginie mi plyn chłodniczy no i nie grzeje na wolnych obrotach moja Astra 2- 1,7 TD rok 1999.Płyn w zbiorniczku był czysty na bagnecie i pod korkiem wlewu oleju nie pokazywało sie tzw.masło a mimo to plyn uciekal.Płyn ucieka z miejsca miedzy uszczelką pod głowicą a samą głowicą.Bylem u fachowca????no mozna tak powiedziec i gdy mu to pokazalem odrazu stwierdzil ze to jest uszczelka pod głowicą do wymiany.Zapytalem dlaczego nie kopci na biało ani nie ma masła w oleju on powiedzial ze narazie nie ma bo uszczelka walnela na zewnatrz i to tylko kwestia czasu.Jeszcze tak jezdze co troche dolewając płynu i czekam co bedzie dalej.Fakt jest jeden ze coraz wiecej go dolewam ale maslo sie nie robi i praktycznie nie zakopcil z tylu.Pytanie jest takie czy nie jest to czasem pęknieta głowica,i czy nie chce mnie na koszty naciągnąc?A, bo bym zapomnial-grzeje i to tez troche mnie dziwi.A no i jeszcze jedno w srodku tez sucho pod dywanikami....

dzieki za ewentualne komentarze i rady....
pozdro.
Powrót do góry
gadu-gadu
Sztygar

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 07 Mar 2008
Posty: 430
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podkarpackie
Posiadane auto: Opel Astra 1.6Si(silnik C16SE) caravan, Vectra B 1.6 16V(X16XEL) caravan, BMW e39 523i(M52TU B25) Touring 1999r.
Piwa: 1/0
Wysłany: Wto 08 Kwi 2008, 19:57
Temat postu:

Re: ( Opel Astra ) Znalazłem miejsce wycieku płynu!!!przeczytajcie koniecznie..


Jeżeli to faktycznie uszczelka to trzeba ją wymienić i to jak najszybciej!
Jeśli nie wymienisz to dopiero możesz się narazić na koszty-wskaźnika poziomu płynu chyba przecież nie masz, a dalsza taka jazda może się skończyć zakatowaniem i śmiercią silnika przez mękę.
Chyba, że większy wyciek(gdy mocniej puści) poznasz po dymie spod maski albo smrodzie w samochodzie(miałem taki przypadek gdy puścił wąż od nagrzewnicy przy silniku-na szczęście 0,5km od domu).
Czujnik temp. będzie wtedy suchy i zanim nagrzeje się od bloku-mocowania to reszta może paść.
Sory, że roztaczam takie czarne perspektywy ale nie można ciągle myśleć i pamiętać ile jest płynu w danej chwili!
Jak jest możliwość to przyglądnij się wzdłuż styku głowica-blok czy nie ma miejsc wyjątkowo czystych z odbarwieniem, specyficznym nalotem.
Chociaż mam zupełnie inny silnik to miałem coś takiego(puszczało na zewnątrz). Robiły się delikatne smugi po bloku(niebieskawe-płyn tedex).
Ale to było na skalę kilku kropel.
Było to na uszczelce "Wiktor Reinz"-a. Założyłem "Goetz"-a i mam spokój Laughing
Masz TD to w cylindrach niezłe ciśnienie!
Jeśli głowica jest Ok to możliwe, że wymaga tylko delikatnego splanowania. Natomiast jeśli w dalszym ciągu będzie jazda z ciągłym wyciekiem spod niej to faktycznie może CUSIK w niej puścić(nierównomierne naprężenia). No tom się nawymądrzoł! Rolling Eyes
Pozdrawiam!
_________________
Do ASO nie chodzę, bo jest mi nie po drodze!
Powrót do góry
mef444

Czytelnik



Dołączył: 11 Lut 2008
Posty: 3


Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 08 Kwi 2008, 21:11
Temat postu:

wycieki...


Przylączam się do tematu gdyż wypowiedz Sztygara mnie zaniepokoiła. Mam opla z silnikiem 1.2 16V ecotec +gaz (Z12XE) i problem z wyciekami płynu. Zimą gdy silnik dochodził do normalnej temp. pracy pojawiał się czasem i chwilowo biały dym spod maski (okolice węża górnego z chłodnicy). Chyba nigdy Confused nie włączał się wentylator, mimo to temp opadała i trzymała (ok.88 C). Termostat otwiera się. Niewielkie naloty mleka pod korkiem, choć sądzę że to z niedogrzanego silnika i jazdy na krótkie dystanse. teraz nie widzę nalotów Rolling Eyes Obserwuję niewielkie plamki płynu w garażu (od strony pompy) stąd moje dolewki. Wymieniłem płyn, pare cybantów, uszczelniłem trójnik do wężów -tam miałem wycieki............Najgorsze jest to że pod dywanem (matą) jest mokro Twisted Evil
Może mi ktoś poradzić co robić jestem kompletnym laikiem Shocked
Powrót do góry
Sztygar

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 07 Mar 2008
Posty: 430
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podkarpackie
Posiadane auto: Opel Astra 1.6Si(silnik C16SE) caravan, Vectra B 1.6 16V(X16XEL) caravan, BMW e39 523i(M52TU B25) Touring 1999r.
Piwa: 1/0
Wysłany: Wto 08 Kwi 2008, 22:05
Temat postu:

Re: ( Opel Astra ) Znalazłem miejsce wycieku płynu!!!przeczytajcie koniecznie..


Do mef444
Napisałem być może zbyt kontrastowo(szczególnie w czarnych barwach).
Pewnych niedomagań nie można zbyt długo tolerować.
Przecież gdyby ubywało płynu w zbiorniczku pompy hamulcowej- to co?
Tylko od niego jest kontrolka, której działanie(czujnika) też warto czasem sprawdzić, żeby się nagle podczas potrzeby nagłego hamowania nie zdziwić.
Przy chłodnicy(w miejscu, o którym piszesz) to normalne-termostat się otwiera i puszcza gorący płyn, który nagrzewa nagle chłodnicę szczególnie w tym miejscu. W zime delikatny szronik zaczyna parować i stąd ten efekt(jak po przejechaniu przez dobrą kałużę układ wydechowy).
Tu(chłodnica) zaczyna delikatnie parować a temp. na wskaźniku delikatnie opada(to dobry pokaz sprawności termostatu).
Takie naloty na korku, szczególnie w zimie na krótkich dystansach, to norma.
Pompa faktycznie może puszczać(po staremu tzw. reperaturka-kiedyś to się wymieniało). Może puszczać spod pompy(tam chyba jest uszczelka-oring).
Może wystarczy i potrzeba dokręcić pompę.
Sprawdź na "język" czy to co moczy w środku jest słodkie i pewnie znów cybanty przy nagrzewnicy lub nagrzewnica(oby nie).
Nie chcę przyprawiać o bezsenność!
Pozdrawiam Wink
_________________
Do ASO nie chodzę, bo jest mi nie po drodze!
Powrót do góry
mef444

Czytelnik



Dołączył: 11 Lut 2008
Posty: 3


Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 09 Kwi 2008, 01:40
Temat postu:

re


Dziękuję za odpowiedź.
Tak się składa, że jeźdżę mało (1 rok oplem 3500 km.. może mówić wiele) i od kiedy zaczęło świrować sprawdzam płyny. Niestety - to płyn chłodzący (słodki) pod matą, skąd jak nie z nagrzewnicy?. Kombinowałem jak się do niej dostać ale to nie takie proste (ponoć w Corsie B da się jakoś wyciągnąć od biedy bez demolki - moje foty: http://www.corsaclub.pl/forum/viewtopic.php?t=9213 ). Przewody przed ścianką grodzącą suche; w środku dziura, przez którą idą linki lewarka mokre. Coś nie łączy albo dziurawa nagrzewnica Rolling Eyes
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 09 Kwi 2008, 01:40
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Sztygar

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 07 Mar 2008
Posty: 430
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podkarpackie
Posiadane auto: Opel Astra 1.6Si(silnik C16SE) caravan, Vectra B 1.6 16V(X16XEL) caravan, BMW e39 523i(M52TU B25) Touring 1999r.
Piwa: 1/0
Wysłany: Sro 09 Kwi 2008, 21:24
Temat postu:

Re: ( Opel Astra ) Znalazłem miejsce wycieku płynu!!!przeczytajcie koniecznie..


Do mef444
Odpowiem krótko:"ANI ME ANI BE ANI KUKURYKU"!
Nie wiem. Na allegro znalazłem zdjęcie całego wyjętego "zespołu nagrzewnicy". Osobiście rozpierbym to na drobne kawałki.
_________________
Do ASO nie chodzę, bo jest mi nie po drodze!
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum OPEL Forum Strona Główna -> ( Opel Astra ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia -układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Opel Astra »

Opinie o samochodach Opel Astra - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Opel Astra ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia -układ zasilania-układ napędowy.


OpelAstra

29 900

2015r.

159 000 km

mazowieckie

OpelAgila

7 900

2006r.

150 000 km

śląskie

OpelGrandland X

93 850

2021r.

22 500 km

wielkopolskie

OpelAstra

21 990

2011r.

234 000 km

wielkopolskie

OpelAdam

33 950

2016r.

87 900 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Corsa    Vectra Klub Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System