Opel

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Opel ) UWAGA NA WARSZTAT POZNAń - ŁUCZANOWSKA



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum OPEL Forum Strona Główna -> ( Opel ) Polecane warsztaty
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
macik

Czytelnik



Dołączył: 09 Kwi 2008
Posty: 1


Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 09 Kwi 2008, 15:56
Temat postu:

UWAGA NA WARSZTAT POZNAń - ŁUCZANOWSKA


Uwaga na warsztat na Łuczanowskiej w Poznaniu!!!!!!!!!!!! Wymiana miski olejowej w Astrze I z 97 r. za 430 PLN!!!!! W dodatku facet wciska, że używana miska kosztowała go 300 PLN, a zamienników nie ma. Oczywiście i jedno i drugie to kit zamienniki są w sklepie 800 m od warsztatu za 130 pln, a używana oryginalna kosztuje mniej więcej 100pln.
Dałem się naciągnąć jak leszcz, ale trudno mam nauczkę.


WAM RADZĘ OMIJAĆ WARSZTAT NA ŁUCZANOWSKIEJ SZEROKIM ŁUKIEM
Powrót do góry
MIKOŁAJ

Stały Bywalec



Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 118
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kujawko pomorskie
Posiadane auto: astra kombi 1.4
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 09 Kwi 2008, 21:35
Temat postu:

Re: ( Opel ) UWAGA NA WARSZTAT POZNAń - ŁUCZANOWSKA


Witam ja osobiscie nie mam zaufania do warsztatow zreszta tak naprawde to naprawiaja metoda prob i bledow tak i ja potrafie dlatego naprawiam sam a swoja droga ich ceny mnie przerazaja Pozdrawiam
Powrót do góry
Sztygar

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 07 Mar 2008
Posty: 430
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podkarpackie
Posiadane auto: Opel Astra 1.6Si(silnik C16SE) caravan, Vectra B 1.6 16V(X16XEL) caravan, BMW e39 523i(M52TU B25) Touring 1999r.
Piwa: 1/0
Wysłany: Sro 09 Kwi 2008, 23:25
Temat postu:

Re: ( Opel ) UWAGA NA WARSZTAT POZNAń - ŁUCZANOWSKA


Takim to trzeba ich "michy" wyklepać żeby sami się później tułali po warsztatach(OIOM-ach).
Podobnie jak MIKOŁAJ chociaż miałbym na głowie stawać, uwalić się po pachy to wolę robić sam. Pamiętam przeglądy, naprawy gwarancyjne FSO 125p(spieprzyli skrzynię biegów-Rzeszów), Uno 1.1 Clip(1.5litra oleju za dużo-aż silnik bulgotał-Stalowa Wola), Serwis Nissana w Rzeszowie(bagażnik dachowy od innego typu, rejestracja o mało nie odpadła, nie mogą dać sobie rady na gwarancji z autoalarmem). itd., itp. I to są ASO i w dodatku na gwarancji! A co dopiero warsztaty "no name".
Straciłeś zbiornik paliwa i wymianę oleju-za reszte kupiłbyś miskę blaszaną z deflektorem.
Współczuję tym, którzy nie mają jakichkolwiek warunków do własnoręcznej podstawowej obsługi i tym w trasie(jak się coś "cięższego"zepsuje).
Pozdrawiam! i dzięki za namiary
_________________
Do ASO nie chodzę, bo jest mi nie po drodze!
Powrót do góry
ard0

Czytelnik



Dołączył: 07 Kwi 2008
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): RZeszów/Stalowa Wola
Posiadane auto: OPEL ASTRA F Hatchback 1,4
Piwa: 1/0
Wysłany: Pią 11 Kwi 2008, 13:39
Temat postu:

Re: ( Opel ) UWAGA NA WARSZTAT POZNAń - ŁUCZANOWSKA


Sztygar z kad jesteś ? Bo wymieniasz Stalowa Wola (moje rodzinne miasteczko) Pozdrawiam:)
Powrót do góry
gadu-gadu
Sztygar

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 07 Mar 2008
Posty: 430
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podkarpackie
Posiadane auto: Opel Astra 1.6Si(silnik C16SE) caravan, Vectra B 1.6 16V(X16XEL) caravan, BMW e39 523i(M52TU B25) Touring 1999r.
Piwa: 1/0
Wysłany: Pią 11 Kwi 2008, 17:07
Temat postu:

Re: ( Opel ) UWAGA NA WARSZTAT POZNAń - ŁUCZANOWSKA


Do ard0
Z grajdołka, który był miastem wojewódzkim dzięki "polskiemu złotu"(28 km od Stalowej). Zasypywałem 600ha "dołek"-"proekologicznie"(!?).
Łatwo powinieneś się domyśli(e)ć!
Pozdrawiam!
_________________
Do ASO nie chodzę, bo jest mi nie po drodze!
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 11 Kwi 2008, 17:07
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Klimosz

Debiutant



Dołączył: 31 Mar 2008
Posty: 27
Skąd jesteś (miejscowość / region): Jarząbkowice

Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 11 Kwi 2008, 22:35
Temat postu:

Re: ( Opel ) UWAGA NA WARSZTAT POZNAń - ŁUCZANOWSKA


Warsztat faktycznie nie solidny.Może miał dołka i szybko potrzebował kasy na ZUS.Zachowanie godne potępienia.Tak sie traci klientów.Ale to nie znaczy zeby krytykowac wszystkie warsztaty "no name"Utrzymanie warsztatu jest bardzo drogie.I my jako właściciele i zarazem pracownicy musimy mieć takie stawki za usługe żeby utrzymać sie na rynku,opłacić ZUS,energie,wywóz smieci,odpadów innych,biuro podatkowe,telefony,samochód,paliwo,ubezpieczenia warsztatu,podatek gruntowy i od działalności,ubezpieczenie pracownicze,ogrzewanie i wiele innych dziwnych opłat i oczywiście utrzymać swoją rodzine i dom.To jest pare tysięcy więcej niż myślisz.Więc nie dziw sie Przyjacielu że warsztaty są drogie.A dodatkowo od wszystkiego co legalnie zarobisz musisz odprowadzić 43% do Skarbowego. (VAT+Dochodowy)Takie czasy...Pozdrawiam.
Ale ten warsztat oczywiście zrobił cie na szaro.Trzeba umawiać sie na cenę przed robotą.
Powrót do góry
skype status
Sztygar

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 07 Mar 2008
Posty: 430
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podkarpackie
Posiadane auto: Opel Astra 1.6Si(silnik C16SE) caravan, Vectra B 1.6 16V(X16XEL) caravan, BMW e39 523i(M52TU B25) Touring 1999r.
Piwa: 1/0
Wysłany: Sob 12 Kwi 2008, 00:33
Temat postu:

Re: ( Opel ) UWAGA NA WARSZTAT POZNAń - ŁUCZANOWSKA


Wszystko się zgadza. Tylko jak ma się umówić co do ceny np. klient,
który nie ma zielonego pojęcia o wartości usługi i koszcie elementu?
A za odkręcenie(i zakręcenie) kilkunastu śrubek po faktycznym wyliczeniu
300zł!?
Przyznasz chyba Klimosz, że za taką cenę(430zł) wymieniłbyś chyba(w dobrym humorze) kompletny zestaw rozrządu(pasek, pompa, napinacz) i w tej kwocie mieściły by się części(oczywiście jeśli to jest 8V).
Mam na myśli samochód macika. Bo w seriwsie mogło to by być 800zł(za ten rozrząd).
Napisałem "no name" żeby nie pisać sloganowego "u Pana Henia".
Wielu użytkowników rezygnuje z ASO ze względu na ceny ale jak trafi na coś takiego!?. Trzeba by wcześniej robić wywiad środowiskowy.
Przepraszam jeśli kogoś uraziłem!
Ps. Sam okresowo dorabiałem w prywatnym warsztacie samochodowym-ale było to dawno i nie prawda.
Pozdrawiam!
_________________
Do ASO nie chodzę, bo jest mi nie po drodze!
Powrót do góry
Jaro41

Debiutant



Dołączył: 23 Mar 2008
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pobiedziska/Poznań;)
Posiadane auto: Opel Astra II 1.4 16V
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 13 Kwi 2008, 09:54
Temat postu:

Re: ( Opel ) UWAGA NA WARSZTAT POZNAń - ŁUCZANOWSKA


najlepiej oddawac auto do ASO:)tam napewno nie zrobią cie w balona choć też nieżle sobie liczą za poszczególne części...
_________________
Jaroastra!!
Powrót do góry
gadu-gadu
maximus1976

Stały Bywalec



Dołączył: 24 Cze 2007
Posty: 146
Skąd jesteś (miejscowość / region): wawa
Posiadane auto: Renault Espace 3.0 dci
Piwa: 0/2
Wysłany: Nie 13 Kwi 2008, 16:35
Temat postu:

Re: ( Opel ) UWAGA NA WARSZTAT POZNAń - ŁUCZANOWSKA


wiesz co da ASO raczej bym sie nie zgodził . mam bardzo przykre wspomnienia odnosnie serwisu ASO . Oni bardzo chetnie zrobia przeglad w twoim aucie naprawia prosta usterke i takie tam proste rzeczy , a jak im postawiłem auto z problemem typu nie działa centralny zamek to po pierwsze nie było komu zajac sie autem ( chociaz umowiłem sie z tygodniowym wyprzedzeniem do nich własnie na zamek) , po drugie jak juz zajoł sie nim ktos to powiedzieli mi ze jest to problem z pradem gdzies zanika i dlatego nie dziala wiec kolejne godziny czekania na auto . I w ten własnie sposób straciłem w serwisie jakies 8 godzin nic mi nie zrobiłi i na koncu stwierdzili ze do wymiany jest moduł od zamka centralnego . Podsumowujac naprawa powinna trwac jakas godzinke z diagnostyka (tak na maxa) a ja spedziłem tam cały dzien , ja wymieniałem ten moduł w 20 minut . Wiec raczej juz nie wybiore sie do ASO z moim opelkiem , chyba ze trafie do naprawde dobrego serwisu ASO .
pozdrawiam .Smile
_________________
Powrót do góry
gadu-gadu
Bravo494

Debiutant



Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 26

Posiadane auto: Astra G Isuzu
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 19 Kwi 2008, 10:01
Temat postu:

Re: ( Opel ) UWAGA NA WARSZTAT POZNAń - ŁUCZANOWSKA


w warsztatach to jest normalne. Sam kiedyś pracowałem przy sprzedaży części samochodowych i warsztaty miały ogromne rabaty (rzędu 45%) oczywiście przy odpowiednim obrocie, no a kwity na te częsci które pokazywali póżniej klientom dostawali po cenach detalicznych i pożniej klient był dwa razy kasowany: za robocizne i za różnice w cenach detalicznycg i hurtowych. W przypadku czujnika położenia wału na przykład to było nic ale przy sprzęgle powiedzmy za 1500 zł to była ogromna różnica
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum OPEL Forum Strona Główna -> ( Opel ) Polecane warsztaty Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Opel ) Polecane warsztaty


OpelInsignia

28 900

2013r.

237 214 km

mazowieckie

OpelInsignia

54 990

2017r.

242 000 km

wielkopolskie

OpelAstra

11 900

2008r.

239 265 km

mazowieckie

OpelAstra

43 900

2019r.

123 000 km

mazowieckie

OpelVivaro

49 990

2014r.

249 000 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Corsa    Vectra Klub Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System