Opel

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Opel ) UWAGA NA WARSZTAT POZNAń - ŁUCZANOWSKA



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum OPEL Forum Strona Główna -> ( Opel ) Polecane warsztaty
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
macik

Czytelnik



Dołączył: 09 Kwi 2008
Posty: 1


Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 09 Kwi 2008, 15:56
Temat postu:

UWAGA NA WARSZTAT POZNAń - ŁUCZANOWSKA


Uwaga na warsztat na Łuczanowskiej w Poznaniu!!!!!!!!!!!! Wymiana miski olejowej w Astrze I z 97 r. za 430 PLN!!!!! W dodatku facet wciska, że używana miska kosztowała go 300 PLN, a zamienników nie ma. Oczywiście i jedno i drugie to kit zamienniki są w sklepie 800 m od warsztatu za 130 pln, a używana oryginalna kosztuje mniej więcej 100pln.
Dałem się naciągnąć jak leszcz, ale trudno mam nauczkę.


WAM RADZĘ OMIJAĆ WARSZTAT NA ŁUCZANOWSKIEJ SZEROKIM ŁUKIEM
Powrót do góry
MIKOŁAJ

Stały Bywalec



Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 118
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kujawko pomorskie
Posiadane auto: astra kombi 1.4
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 09 Kwi 2008, 21:35
Temat postu:

Re: ( Opel ) UWAGA NA WARSZTAT POZNAń - ŁUCZANOWSKA


Witam ja osobiscie nie mam zaufania do warsztatow zreszta tak naprawde to naprawiaja metoda prob i bledow tak i ja potrafie dlatego naprawiam sam a swoja droga ich ceny mnie przerazaja Pozdrawiam
Powrót do góry
Sztygar

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 07 Mar 2008
Posty: 430
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podkarpackie
Posiadane auto: Opel Astra 1.6Si(silnik C16SE) caravan, Vectra B 1.6 16V(X16XEL) caravan, BMW e39 523i(M52TU B25) Touring 1999r.
Piwa: 1/0
Wysłany: Sro 09 Kwi 2008, 23:25
Temat postu:

Re: ( Opel ) UWAGA NA WARSZTAT POZNAń - ŁUCZANOWSKA


Takim to trzeba ich "michy" wyklepać żeby sami się później tułali po warsztatach(OIOM-ach).
Podobnie jak MIKOŁAJ chociaż miałbym na głowie stawać, uwalić się po pachy to wolę robić sam. Pamiętam przeglądy, naprawy gwarancyjne FSO 125p(spieprzyli skrzynię biegów-Rzeszów), Uno 1.1 Clip(1.5litra oleju za dużo-aż silnik bulgotał-Stalowa Wola), Serwis Nissana w Rzeszowie(bagażnik dachowy od innego typu, rejestracja o mało nie odpadła, nie mogą dać sobie rady na gwarancji z autoalarmem). itd., itp. I to są ASO i w dodatku na gwarancji! A co dopiero warsztaty "no name".
Straciłeś zbiornik paliwa i wymianę oleju-za reszte kupiłbyś miskę blaszaną z deflektorem.
Współczuję tym, którzy nie mają jakichkolwiek warunków do własnoręcznej podstawowej obsługi i tym w trasie(jak się coś "cięższego"zepsuje).
Pozdrawiam! i dzięki za namiary
_________________
Do ASO nie chodzę, bo jest mi nie po drodze!
Powrót do góry
ard0

Czytelnik



Dołączył: 07 Kwi 2008
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): RZeszów/Stalowa Wola
Posiadane auto: OPEL ASTRA F Hatchback 1,4
Piwa: 1/0
Wysłany: Pią 11 Kwi 2008, 13:39
Temat postu:

Re: ( Opel ) UWAGA NA WARSZTAT POZNAń - ŁUCZANOWSKA


Sztygar z kad jesteś ? Bo wymieniasz Stalowa Wola (moje rodzinne miasteczko) Pozdrawiam:)
Powrót do góry
gadu-gadu
Sztygar

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 07 Mar 2008
Posty: 430
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podkarpackie
Posiadane auto: Opel Astra 1.6Si(silnik C16SE) caravan, Vectra B 1.6 16V(X16XEL) caravan, BMW e39 523i(M52TU B25) Touring 1999r.
Piwa: 1/0
Wysłany: Pią 11 Kwi 2008, 17:07
Temat postu:

Re: ( Opel ) UWAGA NA WARSZTAT POZNAń - ŁUCZANOWSKA


Do ard0
Z grajdołka, który był miastem wojewódzkim dzięki "polskiemu złotu"(28 km od Stalowej). Zasypywałem 600ha "dołek"-"proekologicznie"(!?).
Łatwo powinieneś się domyśli(e)ć!
Pozdrawiam!
_________________
Do ASO nie chodzę, bo jest mi nie po drodze!
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 11 Kwi 2008, 17:07
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Klimosz

Debiutant



Dołączył: 31 Mar 2008
Posty: 27
Skąd jesteś (miejscowość / region): Jarząbkowice

Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 11 Kwi 2008, 22:35
Temat postu:

Re: ( Opel ) UWAGA NA WARSZTAT POZNAń - ŁUCZANOWSKA


Warsztat faktycznie nie solidny.Może miał dołka i szybko potrzebował kasy na ZUS.Zachowanie godne potępienia.Tak sie traci klientów.Ale to nie znaczy zeby krytykowac wszystkie warsztaty "no name"Utrzymanie warsztatu jest bardzo drogie.I my jako właściciele i zarazem pracownicy musimy mieć takie stawki za usługe żeby utrzymać sie na rynku,opłacić ZUS,energie,wywóz smieci,odpadów innych,biuro podatkowe,telefony,samochód,paliwo,ubezpieczenia warsztatu,podatek gruntowy i od działalności,ubezpieczenie pracownicze,ogrzewanie i wiele innych dziwnych opłat i oczywiście utrzymać swoją rodzine i dom.To jest pare tysięcy więcej niż myślisz.Więc nie dziw sie Przyjacielu że warsztaty są drogie.A dodatkowo od wszystkiego co legalnie zarobisz musisz odprowadzić 43% do Skarbowego. (VAT+Dochodowy)Takie czasy...Pozdrawiam.
Ale ten warsztat oczywiście zrobił cie na szaro.Trzeba umawiać sie na cenę przed robotą.
Powrót do góry
skype status
Sztygar

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 07 Mar 2008
Posty: 430
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podkarpackie
Posiadane auto: Opel Astra 1.6Si(silnik C16SE) caravan, Vectra B 1.6 16V(X16XEL) caravan, BMW e39 523i(M52TU B25) Touring 1999r.
Piwa: 1/0
Wysłany: Sob 12 Kwi 2008, 00:33
Temat postu:

Re: ( Opel ) UWAGA NA WARSZTAT POZNAń - ŁUCZANOWSKA


Wszystko się zgadza. Tylko jak ma się umówić co do ceny np. klient,
który nie ma zielonego pojęcia o wartości usługi i koszcie elementu?
A za odkręcenie(i zakręcenie) kilkunastu śrubek po faktycznym wyliczeniu
300zł!?
Przyznasz chyba Klimosz, że za taką cenę(430zł) wymieniłbyś chyba(w dobrym humorze) kompletny zestaw rozrządu(pasek, pompa, napinacz) i w tej kwocie mieściły by się części(oczywiście jeśli to jest 8V).
Mam na myśli samochód macika. Bo w seriwsie mogło to by być 800zł(za ten rozrząd).
Napisałem "no name" żeby nie pisać sloganowego "u Pana Henia".
Wielu użytkowników rezygnuje z ASO ze względu na ceny ale jak trafi na coś takiego!?. Trzeba by wcześniej robić wywiad środowiskowy.
Przepraszam jeśli kogoś uraziłem!
Ps. Sam okresowo dorabiałem w prywatnym warsztacie samochodowym-ale było to dawno i nie prawda.
Pozdrawiam!
_________________
Do ASO nie chodzę, bo jest mi nie po drodze!
Powrót do góry
Jaro41

Debiutant



Dołączył: 23 Mar 2008
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pobiedziska/Poznań;)
Posiadane auto: Opel Astra II 1.4 16V
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 13 Kwi 2008, 09:54
Temat postu:

Re: ( Opel ) UWAGA NA WARSZTAT POZNAń - ŁUCZANOWSKA


najlepiej oddawac auto do ASO:)tam napewno nie zrobią cie w balona choć też nieżle sobie liczą za poszczególne części...
_________________
Jaroastra!!
Powrót do góry
gadu-gadu
maximus1976

Stały Bywalec



Dołączył: 24 Cze 2007
Posty: 146
Skąd jesteś (miejscowość / region): wawa
Posiadane auto: Renault Espace 3.0 dci
Piwa: 0/2
Wysłany: Nie 13 Kwi 2008, 16:35
Temat postu:

Re: ( Opel ) UWAGA NA WARSZTAT POZNAń - ŁUCZANOWSKA


wiesz co da ASO raczej bym sie nie zgodził . mam bardzo przykre wspomnienia odnosnie serwisu ASO . Oni bardzo chetnie zrobia przeglad w twoim aucie naprawia prosta usterke i takie tam proste rzeczy , a jak im postawiłem auto z problemem typu nie działa centralny zamek to po pierwsze nie było komu zajac sie autem ( chociaz umowiłem sie z tygodniowym wyprzedzeniem do nich własnie na zamek) , po drugie jak juz zajoł sie nim ktos to powiedzieli mi ze jest to problem z pradem gdzies zanika i dlatego nie dziala wiec kolejne godziny czekania na auto . I w ten własnie sposób straciłem w serwisie jakies 8 godzin nic mi nie zrobiłi i na koncu stwierdzili ze do wymiany jest moduł od zamka centralnego . Podsumowujac naprawa powinna trwac jakas godzinke z diagnostyka (tak na maxa) a ja spedziłem tam cały dzien , ja wymieniałem ten moduł w 20 minut . Wiec raczej juz nie wybiore sie do ASO z moim opelkiem , chyba ze trafie do naprawde dobrego serwisu ASO .
pozdrawiam .Smile
_________________
Powrót do góry
gadu-gadu
Bravo494

Debiutant



Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 26

Posiadane auto: Astra G Isuzu
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 19 Kwi 2008, 10:01
Temat postu:

Re: ( Opel ) UWAGA NA WARSZTAT POZNAń - ŁUCZANOWSKA


w warsztatach to jest normalne. Sam kiedyś pracowałem przy sprzedaży części samochodowych i warsztaty miały ogromne rabaty (rzędu 45%) oczywiście przy odpowiednim obrocie, no a kwity na te częsci które pokazywali póżniej klientom dostawali po cenach detalicznych i pożniej klient był dwa razy kasowany: za robocizne i za różnice w cenach detalicznycg i hurtowych. W przypadku czujnika położenia wału na przykład to było nic ale przy sprzęgle powiedzmy za 1500 zł to była ogromna różnica
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum OPEL Forum Strona Główna -> ( Opel ) Polecane warsztaty Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Opel ) Polecane warsztaty


OpelAstra

26 900

2012r.

227 289 km

mazowieckie

OpelMeriva

25 900

2011r.

181 000 km

śląskie

OpelGrandland X

83 900

2020r.

103 000 km

mazowieckie

OpelInsignia

115 000

2019r.

130 000 km

śląskie

OpelAstra

44 444

2019r.

160 000 km

kujawsko-pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Corsa    Vectra Klub Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System