Opel

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Opel Vectra ) Brak Prądu na Przekaźnik pompy paliwa, Vectra 2000rok 1.6 1



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum OPEL Forum Strona Główna -> ( Opel Vectra ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
dimpe04

Czytelnik



Dołączył: 05 Paź 2011
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ostrowiec Świętokrzyski
Posiadane auto: Opel Vectra Sedan Y16XE 1,6 16V
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 05 Paź 2011, 19:39
Temat postu:

Brak Prądu na Przekaźnik pompy paliwa, Vectra 2000rok 1.6 1


Witam, problem jak w temacie, nie dochodzi zwyczajnie prąd na przekaźnik pompy paliwa. Pompa paliwowa sprawdzona w 100% sprawna, przekaźniki również wydają się być sprawne. Na tą chwilę wtyka przekaźnika jest zmostkowana co daje stałe napięcie na pompę zaraz po przekręceniu zapłonu. Samochód pali na benzynie jak i na gazie. Szczerze mówiąc nie chodzi zbyt dobrze. Przy obrotach 1700 - 2200 najbardziej go zamula, później zaczyna się rozbudzać i idzie prawie jak trzeba. Proszę o pomoc bo elektronicy za bardzo nie wiedzą sami co się dzieje.... skąd się bierze problem stawiają na Komputer/Sterownik Silnika tzw ECU. Chciałbym się upewnić czy mają rację czy efekt ginącej masy na przekaźniku leży po innej stronie. ?? Proszę o pomoc.

Dziękuje
Powrót do góry
motorobin

Stały Bywalec



Dołączył: 29 Cze 2006
Posty: 170
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Citroen C4 Grand Picasso 2.0 B 2008 r, Peugeot 206 1.4 B 2003 r, Ford Taunus 1.6 B 1980 r, Jeep Cherokee XJ 4.0 B 1989 r, Fiat 126 p 1989 r
Piwa: 6/0
Wysłany: Sro 05 Paź 2011, 21:19
Temat postu:

Re: ( Opel Vectra ) Brak Prądu na Przekaźnik pompy paliwa, Vectra 2000rok 1.6 1


Witam
Nie słuchaj tych elektroników !
Poszukaj dobrego elektryka samochodowego .
Problem leży na 90% w instalacji Twojego opla , niestety nie da się na forum opisac jak usunąc tego typu usterkę .
Pozdrawiam
Powrót do góry
dziadek1

Auto Maniak



Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 2011
Skąd jesteś (miejscowość / region): Brzozów
Posiadane auto: Grand scenic 1,9 dci r 2006
Piwa: 166/1
Wysłany: Sro 05 Paź 2011, 22:04
Temat postu:

Re: ( Opel Vectra ) Brak Prądu na Przekaźnik pompy paliwa, Vectra 2000rok 1.6 1


Czy nie dochodzi sygnał do przekaźnika, czy brak "gęstego" pradu?
Pozdrawiam
_________________
Pomogłem - napisz na koniec jak rozwiązałeś problem.
Powrót do góry
dimpe04

Czytelnik



Dołączył: 05 Paź 2011
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ostrowiec Świętokrzyski
Posiadane auto: Opel Vectra Sedan Y16XE 1,6 16V
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 06 Paź 2011, 10:27
Temat postu:

Re: ( Opel Vectra ) Brak Prądu na Przekaźnik pompy paliwa, Vectra 2000rok 1.6 1


powiem tak jeśli przekaźnik zostanie chwilowo pobudzony masą z aku, to przez jakiś czas na tym przekaźniku auto pochodzi czyli około 15 min. Czasami krócej. Twisted Evil
Powrót do góry
dziadek1

Auto Maniak



Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 2011
Skąd jesteś (miejscowość / region): Brzozów
Posiadane auto: Grand scenic 1,9 dci r 2006
Piwa: 166/1
Wysłany: Czw 06 Paź 2011, 19:39
Temat postu:

Re: ( Opel Vectra ) Brak Prądu na Przekaźnik pompy paliwa, Vectra 2000rok 1.6 1


Nie za bardzo wiem co to pobudzenie przekaźnika. Zakładam z góry, że pompy jesteś pewien "druta" do pompy też i przekaźnik na 100% sprawny. Chyba przekaźnik sterowany jest minusem z komputera, bo zazwyczaj wtryski z komputera też są sterowane minusem
(tak by wyglądało z tego "pobudzenia"). Teraz - jak wyjmiesz przekaźnik, przekręcisz kluczyk w stacyjce, to w tych gniazdach co wchodzą do nich nóżki przekaźnika (nie wiem ile ich jest i jaki to typ przekaźnika) na pewno w jednym powinien być +, drugi to końcówka kabla od pompy, trzeci, to powinien być minus sterujący od komputera, który po przekręceniu kluczyka pojawi się tylko na chwilkę, bo oryginalnie pompka po przekręceniu kluczyka, chodzi tylko chwilkę, jak nie kręcisz rozrusznikiem. W zależnosci od budowy przekaźnika, może być jeszcze jeden + do cewki przekaźnika. Miernik, pomocnik (pomocnica) bo ten - pojawia się tylko na chwilę, sprawdzić i napisać jak jest. Zdjęcie przekaźnika, szczególnie jak jest na nim narysowany schemat to ten schemat mile widziany. Ondnośnie tej pracy na benzynie, może być coś tam, a może to być spowodowane tym, że mało jeździsz na benzynie i wtryski na początku przyłapuje, a jak się już wymyją benzyną to idzie. Tak miałem w polonezie. Peugeot na to nie czuły.
Pozdrawiam
_________________
Pomogłem - napisz na koniec jak rozwiązałeś problem.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 06 Paź 2011, 19:39
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
dimpe04

Czytelnik



Dołączył: 05 Paź 2011
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ostrowiec Świętokrzyski
Posiadane auto: Opel Vectra Sedan Y16XE 1,6 16V
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 08 Paź 2011, 22:03
Temat postu:

Re: ( Opel Vectra ) Brak Prądu na Przekaźnik pompy paliwa, Vectra 2000rok 1.6 1


napięcie na kablu masowym z przekaźnika wynosi - 11,28 volta coś około tego po przekręceniu kluczyka na zapłon, po odpaleniu miedzy 5/9 Volta tak sobie skacze jak mu się podoba różnie, ogólnie szarpanie znikło( wymieniona cewka zapłonowa) elegancko śmiga na gazie i na benzynie, problem z przekaźnikiem jednak został i masę z przekaźnika podłączyłem pod aku i tak sobie jeżdżę ale nadal mnie nie pokoi czemu samochód gaśnie kiedy mu zabiorę masę z aku Twisted Evil
Powrót do góry
dziadek1

Auto Maniak



Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 2011
Skąd jesteś (miejscowość / region): Brzozów
Posiadane auto: Grand scenic 1,9 dci r 2006
Piwa: 166/1
Wysłany: Nie 09 Paź 2011, 10:32
Temat postu:

Re: ( Opel Vectra ) Brak Prądu na Przekaźnik pompy paliwa, Vectra 2000rok 1.6 1


Jeżeli dobrze zrozumiałem, to przekaźnik masz włożony w oryginalne gniazdo. Tam gdzie jest sterowanie od komputera podłączyłeś minus z akumulatora i pompa paliwa działa, tylko na okrągło po załączeniu kluczyka. Jak wyciągniesz przekaźnik, to w tym gniazdku kabelka od komputera, do którego podłączyłeś minus, pojawia Ci się plus 11V, 5V, i coś tam wolta i napięcie skacze. Jeżeli jest tak jak zrozumiałem i napisałem, to według mnie są 2 możliwości: Komputer steruje plusem a nie masą i ktoś wcześnie zamotał coś niefachowo w instalacji. 2. Przewody są oryginalne, nic nie było motane, a padło sterowanie z komputera. Możesz jeszcze wyjąć wtyczkę z komputera i znaleźć ten bolczyk do którego podłączony jest kabel idący do przekaźnika pompy i sprawdzić go żarówką szeregowo włączając w obwód, czy gdzieś po drodze nie jest naderwany i nie traci styku.
A jak podłączy do kompa diagnostycznego, to nic nie wykaże?
Pozdrawiam
_________________
Pomogłem - napisz na koniec jak rozwiązałeś problem.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum OPEL Forum Strona Główna -> ( Opel Vectra ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Opel Vectra »

Opinie o samochodach Opel Vectra - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Opel Vectra ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty.


OpelAstra

38 900

2018r.

122 000 km

mazowieckie

OpelCorsa

49 900

2019r.

72 000 km

śląskie

OpelMeriva

13 500

2009r.

185 000 km

wielkopolskie

OpelInsignia

92 300

2018r.

103 321 km

podkarpackie

OpelMokka

49 900

2016r.

155 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Corsa    Vectra Klub Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System