Opel

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Opel Vectra ) dymienie i brak mocy



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum OPEL Forum Strona Główna -> ( Opel Vectra ) Silnik Diesel -uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
piotrek060783

Czytelnik



Dołączył: 06 Paź 2011
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazury
Posiadane auto: opel wectra b, 2.0 dti 1999 r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 06 Paź 2011, 17:36
Temat postu:

dymienie i brak mocy


Witam, mam od jakiegoś czasu problem z oplem wectrą b 2.0 dti. Nigdy nie mam problemów z odpalaniem, lecz na zimnym silniku dymi jak diabli. Trochę się rozgrzeje silnik i dymienie ustaje. Pewien mechanik naciągnął mnie na regenerację turbiny i jest jeszcze gorzej. O ile przed regeneracją miała trochę mocy to teraz jeździ się moim opelkiem jakby w bagażniku siedziało stado krów. nie ma przyśpieszenia i co jakiś czas zapala się kontrolka silnika (check engine), ale jak dam trochę więcej gazu to gaśnie. Na komputerze wyszło , że to problem z egr-em, ale mechanik zasugerował ze to nie musi mieć wpływu na to, że opel jeździ jak muł. co robić? Dodam, że na samochodch nie znam się za bardzo
Powrót do góry
GRZĘDA

Auto Maniak



Dołączył: 02 Mar 2009
Posty: 791
Skąd jesteś (miejscowość / region): GOŁDAP
Posiadane auto: OPEL ASTRA G KOMBI 1,7 DTI
Piwa: 28/0
Wysłany: Czw 06 Paź 2011, 19:27
Temat postu:

Re: ( Opel Vectra ) dymienie i brak mocy


EGR mocy do auta Ci nie doda ale wyczyścić nie zaszkodzi. Kolego a sprawdzałeś przepływomierz powietrza ???? Ja bym od tego zaczął to jest główny element od przyśpieszenia. Turbina zaczyna działać dopiero od 1800 obrotów. A jak mechanior spaprał robote to z reklamacją do niego. Przeplywomierz masz umiejscowiony na przewodzie co idzie od filtra powietrza takie coś nieduże z elektryczną kostką
Powrót do góry
gadu-gadu
piotrek060783

Czytelnik



Dołączył: 06 Paź 2011
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazury
Posiadane auto: opel wectra b, 2.0 dti 1999 r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 06 Paź 2011, 20:55
Temat postu:

Re: ( Opel Vectra ) dymienie i brak mocy


tak jak wspominałem nie za bardzo się znam na naprawie samochodu. Co prawda wiem co to przepływomierz i gdzie się znajduje, ale jak sprawdzić czy jest on sprawny i czy się go jakoś czyści czy wymienia ?
Powrót do góry
GRZĘDA

Auto Maniak



Dołączył: 02 Mar 2009
Posty: 791
Skąd jesteś (miejscowość / region): GOŁDAP
Posiadane auto: OPEL ASTRA G KOMBI 1,7 DTI
Piwa: 28/0
Wysłany: Pią 07 Paź 2011, 14:44
Temat postu:

Re: ( Opel Vectra ) dymienie i brak mocy


Sprawdzisz go jedynie na dwa sposoby wkładając na podmianke drugi z takiego samego auta lub musisz podłączyć sie pod komputer. Jeżeli gość bedzie kumaty to powie Ci co jest z nim nie tak jeżleli bedzie wadliwy. Go sie nie czyści tylko wymienia
Powrót do góry
gadu-gadu
krzysztof.komorowski1

Auto Maniak



Dołączył: 12 Paź 2008
Posty: 2814
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świdnik/Mulheim an der Ruhr
Posiadane auto: scenic 1,9dci\\\'02 102KM/scenic 1,9dci\\\'07 131KM, Megane 1.6 16v \'04
Piwa: 142/20
Wysłany: Pią 07 Paź 2011, 21:45
Temat postu:

Re: ( Opel Vectra ) dymienie i brak mocy


Wyczyść na początek egr.
Po czyszczeniu jeżeli był zasyfiony jest różnica w mocy.
_________________
__________________________
Pozdrawiam.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 07 Paź 2011, 21:45
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
piotrek060783

Czytelnik



Dołączył: 06 Paź 2011
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazury
Posiadane auto: opel wectra b, 2.0 dti 1999 r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 08 Paź 2011, 20:56
Temat postu:

Re: ( Opel Vectra ) dymienie i brak mocy


byłem na kompie i wyświetla się tylko błąd egr. Mechanik nic więcej nie potrafi powiedziec. chyba zainwestuje i zmienie ten przepływomierz, może to coś pomoże, bo niestety nie mam możliwości pożyczenia od kogoś na czas sprawdzenia. O wynikach napewno napisze.
Powrót do góry
sajukk

Czytelnik



Dołączył: 20 Paź 2011
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Białystok
Posiadane auto: Opel Vectra 2.0 DTI 2000r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 21 Lis 2011, 23:15
Temat postu:

Re: ( Opel Vectra ) dymienie i brak mocy


Mam identyczny problem. Mój mechanior też ma ten sam problem co twój nie wie o co chodzi najchętniej to wymieniłby mi całe auto no ale ile można ?? Będę wdzięczny jak się podzielisz informacją co u ciebie pomogło.
Powrót do góry
krzysztof.komorowski1

Auto Maniak



Dołączył: 12 Paź 2008
Posty: 2814
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świdnik/Mulheim an der Ruhr
Posiadane auto: scenic 1,9dci\\\'02 102KM/scenic 1,9dci\\\'07 131KM, Megane 1.6 16v \'04
Piwa: 142/20
Wysłany: Wto 22 Lis 2011, 20:16
Temat postu:

Re: ( Opel Vectra ) dymienie i brak mocy


Sprawdż tulejkę pod egr w kolektorze czy nie jest obluzowana.Membrana rozumiem sprawdzona w tymże zaworze.Wobu przypadkach wyskakuje ten sam błąd na kompie.
_________________
__________________________
Pozdrawiam.
Powrót do góry
sajukk

Czytelnik



Dołączył: 20 Paź 2011
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Białystok
Posiadane auto: Opel Vectra 2.0 DTI 2000r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 23 Lis 2011, 16:13
Temat postu:

Re: ( Opel Vectra ) dymienie i brak mocy


Problem rozwiązany Smile Padnięty EGR po wymianie wszystko działa idealnie
Powrót do góry
olowek86

Czytelnik



Dołączył: 09 Gru 2016
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): polska
Posiadane auto: vectra
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 09 Gru 2016, 18:53
Temat postu:

Re: ( Opel Vectra ) dymienie i brak mocy


Witam wszystkich tak czytam i mniej więcej sie doszukałem ale mam "trochę" inną historyjke na temat mojej vectry otóż opowiadam: niedługo po zakupie albo tez wraz ze spadkiem temp. powietrza coraz gorzej odpalał mowa o vectrze b 2.0 di 60 kw. gorzej znaczy dość kopcił zanim zaskoczył na słabym aku to ryzykowne było w ogóle. postał noc i znów to samo rozgrzany ok może minimalnie zamulony ale ok zimny nie odpalał. wyjechałem akumulator do końca w takim razie odpaliłem na ostro na holu do mechanika dojechał na własnych nogach. regeneracja pompy. nowy akumulator wrócił i dalej kopci przy odpalaniu na zimno nawet bardziej jednak dym jaśniejszy do tego nie dodam mu gazu przez pierwsze 10 min. jak zaskoczy znów jest ok wraca moc ale gazuje na "sucho" długą chwile czekam az chmura dymu poleci w kosmos i ruszam. stoi znów u mechanika dzis dotyka przepływomierza wczoraj szukał czujnika ułożenia wału (nie sadze) bo samo wracało do normy. jeśli ktoś wie co to moze być bede wdzięczny Smile aha filtr paliwa? moze po tym ciągnięciu na holu sie cos zrobiło sie? ogólnie trzesie sie za mocno troche przy tym odpalaniu jakby nie dochodziło to niego ze wciskam gaz i chce jechać zaraz. pozdrawiam i czekam na wieści. same dobre Smile
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum OPEL Forum Strona Główna -> ( Opel Vectra ) Silnik Diesel -uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Opel Vectra »

Opinie o samochodach Opel Vectra - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Opel Vectra ) Silnik Diesel -uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.


OpelZafira

36 900

2012r.

168 000 km

kujawsko-pomorskie

OpelCorsa

9 900

2009r.

264 643 km

mazowieckie

OpelAstra

43 900

2019r.

123 000 km

mazowieckie

OpelCorsa

12 990

2008r.

188 000 km

wielkopolskie

OpelAgila

14 900

2010r.

160 000 km

kujawsko-pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Corsa    Vectra Klub Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System