Opel

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Opel Vectra ) falujące obroty



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum OPEL Forum Strona Główna -> ( Opel Vectra ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wojti78

Debiutant



Dołączył: 04 Kwi 2008
Posty: 15

Posiadane auto: OPEL VECTRA 2.0 16V 1993
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 18 Kwi 2008, 22:28
Temat postu:

falujące obroty


Witam temat znany ale u mnie jest tak mam opla 93r 2.016v 150 koni. falują mi obroty czy zimny czy ciepły. Na biegu jałowym jakoś chodzi ale faluje gdy lekko dodaje gazu to spada z obrotów i na wyswietlaczu skacze mi spalanie po odłączeniu przepływomierza jest troche lepiej. a podczas jazdy po wciśnięciu sprzęgłą zgaśnje na postoju gdy dodam gazu ipuszcze to zgaśne. wymieniłem krokowca ale nie pomogło teraz żeby móc jeżdzic to mam odłączony przepływomierz faluje ale chociaż nie gaśnie nie mam gazu tylko benzyna Pomocy czy ten samochód zacznie wkońcu normalnie chodzić
Powrót do góry
gadu-gadu
Sztygar

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 07 Mar 2008
Posty: 430
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podkarpackie
Posiadane auto: Opel Astra 1.6Si(silnik C16SE) caravan, Vectra B 1.6 16V(X16XEL) caravan, BMW e39 523i(M52TU B25) Touring 1999r.
Piwa: 1/0
Wysłany: Pią 18 Kwi 2008, 23:40
Temat postu:

Re: ( Opel Vectra ) falujące obroty


Sprawdź czujnik położenia przepustnicy.
Może czujnik spalania stukowego-szaleje(komp. głupieje).
Myślę, że gdyby to był przepływomierz to po jego odłaczeniu przechodziłby w tryb awaryjny i uspokoiłby się(najwyżej doił by paliwo i był mulasty).
Ale to są tylko moje 3 grosze bo mam sinik o połowę mniej napakowany(1.6MPI 8V).
Pozdro!
_________________
Do ASO nie chodzę, bo jest mi nie po drodze!
Powrót do góry
wojti78

Debiutant



Dołączył: 04 Kwi 2008
Posty: 15

Posiadane auto: OPEL VECTRA 2.0 16V 1993
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 19 Kwi 2008, 09:52
Temat postu:

Re: ( Opel Vectra ) falujące obroty


siema zrobiłem tak miałem przepływomierz który miał w środku jedną płytke odłamaną ale teraz ggdy go założyłem to chodzi normalnie tylko kontrolka sie pali ta sama co po odłączeniu przepływomierza dodam że wyświetlacz pokazuje spalanie takie same jak przed awwarią jest wszystko ok ja moge tak jeżdzić czy przezto może się mi coś popsuć
Powrót do góry
gadu-gadu
Sztygar

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 07 Mar 2008
Posty: 430
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podkarpackie
Posiadane auto: Opel Astra 1.6Si(silnik C16SE) caravan, Vectra B 1.6 16V(X16XEL) caravan, BMW e39 523i(M52TU B25) Touring 1999r.
Piwa: 1/0
Wysłany: Sob 19 Kwi 2008, 12:11
Temat postu:

Re: ( Opel Vectra ) falujące obroty


Możliwe że trzeba zrobić reset kompa(u mnie to jest proste-nie wiem jak u Ciebie). Jeśli pracuje prawidłowo to może utkwiła usterka w pamięci ECU(ECM) i robi w dalszym ciągu zamieszanie!
Czy nie próbowałes do tej pory odczytać przyczyny podawanej przez komputer?
Może też przepływomierz jest tak uszkodzony, że komp. go "olewa" i przechodzi na "stałe" zaprogramowane bezpieczne charakterystyki.
Dlatego pracuje na pozór prawidłowo... ale jak silnik z gaźnikiem(nie dopasowuje tak dokładnie parametrów w zależności od warunków pracy).
Nie będzie np. tak zrywny, ciszej będzie pracował i brał paliwo ponad jakiekolwiek normy(a lampka będzie świecić z powodu pracy w trybie awaryjnym).
Ale gdybać można dopóki nie zrestujesz kompa i gdy dalej bedzie świecić to trzeba starać się o odczyt.
_________________
Do ASO nie chodzę, bo jest mi nie po drodze!
Powrót do góry
wojti78

Debiutant



Dołączył: 04 Kwi 2008
Posty: 15

Posiadane auto: OPEL VECTRA 2.0 16V 1993
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 19 Kwi 2008, 12:38
Temat postu:

Re: ( Opel Vectra ) falujące obroty


na kompie byłem nic nie pokazał odłoczenie klemy nie pomogło innego sposobu nie znam chyba kupie nowy przepływomierz i zobaczev troche drogi no ale chyba nie mam wyjścia. DZIęKI.
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Sob 19 Kwi 2008, 12:38
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Sztygar

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 07 Mar 2008
Posty: 430
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podkarpackie
Posiadane auto: Opel Astra 1.6Si(silnik C16SE) caravan, Vectra B 1.6 16V(X16XEL) caravan, BMW e39 523i(M52TU B25) Touring 1999r.
Piwa: 1/0
Wysłany: Sob 19 Kwi 2008, 13:43
Temat postu:

Re: ( Opel Vectra ) falujące obroty


Zanim się zdecydujesz to spójrz np. tu: www.forum.vectraklub.pl/index.php?showtopic=17871
Bo kasę możesz stracić a możliwości jest wiele(krokowca wymieniałeś ale..., płytka czujnika w przepływomierzu wskazuje na niego.....ale..!?).
_________________
Do ASO nie chodzę, bo jest mi nie po drodze!
Powrót do góry
wojti78

Debiutant



Dołączył: 04 Kwi 2008
Posty: 15

Posiadane auto: OPEL VECTRA 2.0 16V 1993
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 19 Kwi 2008, 20:11
Temat postu:

Re: ( Opel Vectra ) falujące obroty


problem wraca tojest tak że mi nie falują obroty że od tam 500 do2000 tyś. tylko mam około650 i śilnik strasznie nierówno pracuje a po dodaniu lekko gazu wtedy falują aja puszcze no ge z gazu to gaśnie krokowca sprawdzałem jest dobry w innym aucie działa poprawnie. dziwne jest dlamnie to że założyłem zepsuty przepływomierz ma odłamaną jedną z dwóch płytek i samochód chodzi równo inie gaśnie. SORY bo może wcześniej żle to opisałem a i na przewodach w.n. nie widać przebić
Powrót do góry
gadu-gadu
Sztygar

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 07 Mar 2008
Posty: 430
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podkarpackie
Posiadane auto: Opel Astra 1.6Si(silnik C16SE) caravan, Vectra B 1.6 16V(X16XEL) caravan, BMW e39 523i(M52TU B25) Touring 1999r.
Piwa: 1/0
Wysłany: Sob 19 Kwi 2008, 21:12
Temat postu:

Re: ( Opel Vectra ) falujące obroty


W takim razie pozostaje zaryzykować.
Pewnie coś w tym stylu:
https://ssl.allegro.pl/item322218632_c20xe_2_0_16v_przeplywomierz_opel_vectra_calibra.html
("elementy niebezpieczne" można swobodnie otworzyć)
lub
http://www.opel-shop.pl/product_info.php?cPath=164_233&products_id=810&osCsid=fab6efa7cd9921d39357486378eb5184
Osobiście wcześniej rozglądnąłbym się za używanym(jakimś gościem co sprowadza) i spróbował u niego na miejscu. Może puści za 100.
Sam tak kombinowałem, tylko u mnie nie ma przepływomierza(czujnik temp. zasysanego powietrza i ciśnienia bezwzględnego).
Gdy sinik miał temp. 90-95C łapało go(na postoju po 1-2 min.) "telepanie"-obroty utrzymywał i nie gasł.
Przestawiłem czujnik temp. do obudowy filtra powietrza(z kolektora ssącego bo tam się "fałszywie" nagrzewał) i jest spokój.
Poprostu miał za ubogą mieszankę(skład spalin ponad 10 niższy od dopuszczalnej granicy). Ale nic mi się nie świeciło dlatego trochę się nagłówkowałem o co mu chodzi.
Opisałeś dobrze dlatego wspomniałem o płytce przepływomierza i jest on nie do końca sprawny-może dlatego świeci kontrolka.
Z "innej bajki"-znam doskonale z autopsji jak się coś pieprzy, człowiek na głowie staje, pieniądze wydaje a tu "KICHA" i dlatego moja skłonność do ostrożnośći.
Powodzenia Wink Exclamation
_________________
Do ASO nie chodzę, bo jest mi nie po drodze!
Powrót do góry
wojti78

Debiutant



Dołączył: 04 Kwi 2008
Posty: 15

Posiadane auto: OPEL VECTRA 2.0 16V 1993
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 20 Kwi 2008, 12:42
Temat postu:

Re: ( Opel Vectra ) falujące obroty


siema właśnie wymieniłem przep-ływke no i teraz to śą jaja obroty tak skaczą że jak statałem na światłach to gościu myślał żę bede chciał sie z nim ścigać ale myśle żę to uszczelka pod kolektorem jeszcze założe sprawdzony krokowiec i myśle że będzie dobże. dzieki za pomoc a itak z innej beki te samochodziki pod nazwą autora to sie jakoś dodaje
Powrót do góry
gadu-gadu
Sztygar

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 07 Mar 2008
Posty: 430
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podkarpackie
Posiadane auto: Opel Astra 1.6Si(silnik C16SE) caravan, Vectra B 1.6 16V(X16XEL) caravan, BMW e39 523i(M52TU B25) Touring 1999r.
Piwa: 1/0
Wysłany: Nie 20 Kwi 2008, 14:52
Temat postu:

Re: ( Opel Vectra ) falujące obroty


Powtórze się-sprawdzałeś czujnik-potencjometr przepustnicy?
Autka dodają za aktywność(tak jak na lekcji).
Może z nudów dostanę "złotą tarczę" Laughing albo od kogoś z....ę Question
PS. Dlatego wcześniej moje ACHTUNG-I.
Odłącz na noc akumulator-może komp. dopuści do głosu nowe urządzonko
po dłuższym zastanowieniu w samotności.
Jak odpalisz zimny silnik to gdy temp. będzie dochodzić do temp. włączenia wentylatora włącz światła. Gdy włączy się wentyl. włącz ogrzewanie tylnej szyby, nawiew(można nawet kręcić kierownicą -wspomaganie obciąża silnik) i przegazuj delikatnie tak powyzej 3-4 tyś.
U mnie wtedy dopiero załapuje co jest grane(przez chwilę silnik się przydławia) i dopasowuje wolne obroty w zalezności od wszystkich czujników(ale ja mam MULTEC M a ty chyba MOTRONIC 2.(...)).
Pozdro!
_________________
Do ASO nie chodzę, bo jest mi nie po drodze!
Powrót do góry
wojti78

Debiutant



Dołączył: 04 Kwi 2008
Posty: 15

Posiadane auto: OPEL VECTRA 2.0 16V 1993
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 20 Kwi 2008, 17:55
Temat postu:

Re: ( Opel Vectra ) falujące obroty


no i chyba problem rozwiązany narazie jest dobrze. wielkie dzieki za rady dużo mi pomogły dzięki troche kasy zostało w kieszeni i już myślałem że będzie na piwko a tu znowu mały problem a może i duży jeszcze niewiem sie zobaczy zapaliła sie kontrolka ABS i tyle było z absu. Te autko nieda mi sie ponudzić w domujavascript:emoticon('Wink')
Wink Wink
Powrót do góry
gadu-gadu
Sztygar

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 07 Mar 2008
Posty: 430
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podkarpackie
Posiadane auto: Opel Astra 1.6Si(silnik C16SE) caravan, Vectra B 1.6 16V(X16XEL) caravan, BMW e39 523i(M52TU B25) Touring 1999r.
Piwa: 1/0
Wysłany: Nie 20 Kwi 2008, 18:47
Temat postu:

Re: ( Opel Vectra ) falujące obroty


ABS to dla mnie "CHGW"(nie mam). Może znów czujniczek przy którymś kole padł albo styki się zaśniedziały-rozsunęły.
Zdzieram czwarty używany samochód i jak zauważyłem dopiero po około 2 latach dochodzę do zupełnego porządku. Wtapiam kasę, samochód traci na wartości, zaczyna nudzić...... i tak wkoło Confused .
don't worry be happy-bedzie lepij Wink
_________________
Do ASO nie chodzę, bo jest mi nie po drodze!
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum OPEL Forum Strona Główna -> ( Opel Vectra ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Opel Vectra »

Opinie o samochodach Opel Vectra - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Opel Vectra ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.


OpelVectra

16 999

2006r.

169 000 km

warmińsko-mazurskie

OpelAntara

17 990

2007r.

174 000 km

wielkopolskie

OpelCorsa

24 900

2013r.

147 245 km

warmińsko-mazurskie

OpelZafira

17 900

2008r.

208 127 km

śląskie

OpelMokka

37 900

2013r.

215 217 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Corsa    Vectra Klub Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System