Opel

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Opel Astra ) nie działa wskażnik poziomu paliwa i temp.silnika



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum OPEL Forum Strona Główna -> ( Opel Astra ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
potamkin

Dyskutant



Dołączył: 20 Paź 2009
Posty: 55
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rybnik/Śląsk
Posiadane auto: Renault Captur 2013 1,5 dCI; A160 W169 2,0 CDI 2005,
Piwa: 2/0
Wysłany: Pon 16 Sty 2012, 10:50
Temat postu:

nie działa wskażnik poziomu paliwa i temp.silnika


Witam forumowiczów
Mam problem-pewnego dnia zabrałem się za wymianę przepalonych żaróweczek w kokpicie mojej Asterki.Po paru godzinach i kilku podejściach,oraz niezmierzonym morzu k*** i h**** wypowiedzianych w eter,ostatecznie żarówki zamontowałem.Pojawił się jednak problem-coś musiałem przy okazji popsuć,ponieważ teraz mam tak,że jak przekręcam kluczyk nie pojawiają się ikonki aku,poduszki ani "check",wskaźniki poziomu paliwa i temperatury silnika nie działa,natomiast lampka aku załącza się po ujechaniu paru metrów i świeci sobie radośnie cały czas.Dodatkowo doszedł mi wspaniały akompaniament piszczącej sygnalizacji włączonych świateł,gdy otwieram drzwi,choć silnik nadal pracuje.Myślałem,że poruszyłem którąś z dwu wiązek, które dochodzą z tyłu do konsoli,ale nie.Folia drukowana, która jest z tyłu zegarów lekko odchodziła,chciałem już odpiąć i wyciągnąć całe zegary,ale przy wyjmowaniu wtyczki owa folia też zaczęła wyłazić z gniazda,więc już tego nie ruszałem.Czy ktoś może mi pomóc i powiedzieć gdzie popełniłem błąd,czy też jak to można naprawić? Pozdrawiam
Powrót do góry
dziadek1

Auto Maniak



Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 2011
Skąd jesteś (miejscowość / region): Brzozów
Posiadane auto: Grand scenic 1,9 dci r 2006
Piwa: 166/1
Wysłany: Pon 16 Sty 2012, 14:00
Temat postu:

Re: ( Opel Astra ) nie działa wskażnik poziomu paliwa i temp.silnika


Przerwałeś zasilanie plusem po kluczyku do tych urządzeń. Jak jesteś trochę bystry w elektryce, to weź na tapetę np. kontrolkę ładowania akumulatora, wydedukuj skąd ona dostaje prąd (plus po załączonym kluczyku bez pracy silnika) i szukaj gdzie przerwałeś. Dla rozjaśnienia, ta kontrolka działa tak, że jak przekręcisz kluczyk, bierze plus po kluczyku, a masę z alternatora. Po uruchomieniu silnika, na tej masie w alternatorze robi się też plus i normalnie kontrolka gaśnie. Jak brak tego plusa w liczniku, to przez inne urządzenia kontrolka bierze sobie masę, świeci podczas pracy silnika, dostarcza innym urządzeniom prąd, ale słaby i stąd te wariactwa. (Zapewniam, że h.. i k.. nic nie pomagają w robocie, a odwrotnie).
Pozdrawiam
_________________
Pomogłem - napisz na koniec jak rozwiązałeś problem.
Powrót do góry
potamkin

Dyskutant



Dołączył: 20 Paź 2009
Posty: 55
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rybnik/Śląsk
Posiadane auto: Renault Captur 2013 1,5 dCI; A160 W169 2,0 CDI 2005,
Piwa: 2/0
Wysłany: Pon 16 Sty 2012, 18:53
Temat postu:

Re: ( Opel Astra ) nie działa wskażnik poziomu paliwa i temp.silnika


No cóż,przyznam bez bicia,że nie jestem "zbyt bystry w elektronice",więc nie za bardzo wiem od czego zacząć.Może sprawdzę tę folię z tyłu wyświetlacza,trochę odłaziła,więc może stąd brak plusa.
Powrót do góry
dziadek1

Auto Maniak



Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 2011
Skąd jesteś (miejscowość / region): Brzozów
Posiadane auto: Grand scenic 1,9 dci r 2006
Piwa: 166/1
Wysłany: Pon 16 Sty 2012, 20:49
Temat postu:

Re: ( Opel Astra ) nie działa wskażnik poziomu paliwa i temp.silnika


Jak da Ci się odchylić licznik nie wyjmując wtyczek, to bez przekręcania kluczyka trzeba wyjąć kontrolkę ładowania. Zamotać kontrolkę, lub chiński miernik za 15 zł. Ta kontrolka ma 2 styki. Za pomocą któregoś z powyższych urządzeń ustalić na którym styku jest masa, bo musi być. Ten drugi styk to poszukiwany przez Nas plus. Patrząc na ścieżki obwodów drukowanych Twojego "plastyku" poszukać gdzie się łączy z wtyczką, ewentualnie gdzie przerwane. To wszystko co Ci nie działa musi być podłączone do tej jednej ścieżki. Jaśniej nie umiem.
Pozdrawiam
_________________
Pomogłem - napisz na koniec jak rozwiązałeś problem.
Powrót do góry
potamkin

Dyskutant



Dołączył: 20 Paź 2009
Posty: 55
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rybnik/Śląsk
Posiadane auto: Renault Captur 2013 1,5 dCI; A160 W169 2,0 CDI 2005,
Piwa: 2/0
Wysłany: Wto 17 Sty 2012, 20:52
Temat postu:

Re: ( Opel Astra ) nie działa wskażnik poziomu paliwa i temp.silnika


znalazłem zdjęcie tyłu wyświetlacza na jakimś forum, z zaznaczoną masą i plusem po stacyjce.Teraz tylko mieć trochę czasu.Myślę,że jednak odepnę wtyczki i sprawdzę to sobie spokojnie przy stole,bo tylko przy odchylaniu nic nie zrobię bez pomocy drugiej osoby,a tej nie mam.Czytałem gdzieś,że jeśli folia odłazi,mam sobie kupić nowy cały wyświetlacz :/ , z kolei w instrukcji "Naprawiam se sam...Smile" autor pisze,że folię można wymienić na nową.Na razie spróbuję jeszcze raz poszukać tej przerwy.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 17 Sty 2012, 20:52
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum OPEL Forum Strona Główna -> ( Opel Astra ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Opel Astra »

Opinie o samochodach Opel Astra - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Opel Astra ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.


OpelCorsa

40 990

2019r.

90 000 km

wielkopolskie

OpelCorsa

13 800

2012r.

189 000 km

mazowieckie

OpelCombo

81 100

2019r.

71 443 km

podkarpackie

OpelVivaro

119 900

2020r.

69 000 km

mazowieckie

OpelMokka

40 990

2013r.

179 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Corsa    Vectra Klub Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System