Opel

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Opel Astra ) Wkręcanie na wysokie obrotu przy ruszaniu po górę-ASTRA G1,7



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum OPEL Forum Strona Główna -> ( Opel Astra ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia -układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
galeon

Czytelnik



Dołączył: 26 Kwi 2008
Posty: 4

Posiadane auto: OPEL ASTRA 2 G KOMBI 1700 DTI-ISUZU-2002
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 26 Kwi 2008, 23:37
Temat postu:

Wkręcanie na wysokie obrotu przy ruszaniu po górę-ASTRA G1,7


Problem dotyczy astry G 1,7 DTI -isuzu 2002r. .Aby ruszyć w miarę żwawo (tzn. tak aby innych nie blokować)pod górę z 1 biegu, muszę na wciśniętym sprzęgle wprowadzić silnik na bardzo wysokie obroty, w przeciwnym wypadku ,wciskając , pedał gazu nawet do oporu ,samochód ledwo się toczy.Dopiero, gdy gaz wcisnę bardzo delikatnie auto zaczyna się rozpędzać, ale bardzo powoli, niereagując bezpośrednio na zmianę położenia pedału gazu.Po 2;3 sek.od ruszenia, następuje delikatne szarpnięcie samochodem i reakcja na żądane przyśpeszenie wraca do normy.
Drugi problem (jak sądzę ściśle powiązanym z pierwszym) to ;
przy redukcj np. z 5 biegu na 4 w czasie wyprzedzania lub też podjazdu pod górę, następuje zadławienie silnika i szarpnięcie bez wzrostu mocy
Byłem już kilka razy w serwisie. Wymieniłem między innymi przepływomierz(podobno był uszkodzony) i rurę doprowadzającą powietrze do turbiny(podobno była uszkodzona).I tak metodą prób i błędów po wyssaniu ze mnie ok 2 tys(bez ustalenia faktycznej przyczyny) serwis stwierdził, że taki jest urok tego silnika.Zapewniali mnie nawet ,że specjalnie jeździl identycznym modelem, aby porównać zachowanie się samochodów.Parametry silnika są idealne,komputer w serwisie nie wykrywa żadnych błędów.Przebieg auta, jak na ten silnik, też jest niewielki -125 tys.
Czy to jest faktycznie ,normalne zachowanie się samochodu (trudno mi w to uwierzyć-to mój 4 silnik isuzu i nigdy z czymś podobnym nie spotkałem się) czy też wielka ściema serwisu ,który jest bezradny wobec poważniejszych, od wymiany filtrów napraw.Liczę na fachową pomoc kolegów.Z oplowskim pozdrowieniem-Zrażony do serwisów!!!!!
_________________
Galeon
Powrót do góry
gadu-gadu
werty678

Czytelnik



Dołączył: 10 Wrz 2008
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): z lasu
Posiadane auto: opel astra II kombi 1,7cdti 2003 r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 16 Wrz 2008, 08:27
Temat postu:

Re: ( Opel Astra ) Wkręcanie na wysokie obrotu przy ruszaniu po górę-ASTRA G1,7


nie mam pojęcia co dzieje sie w twoim autku ale to nie jest normalne .ja mam astrę 1,7 cdti idzie jak burza !!! miałem kiedyś podobne kłopoty ale po wymianie czujnika doładowania turbiny problem znikł .twego problemu to raczej nie dotyczy bo jak się domyślam nie masz turbo .a z serwisami niestety tak bywa że wciskają kit jak nie wiedzą co jest grane.ja osobiści jak mam jakieś problemy konsultuje się z kilkoma fachowcami najlepiej bezpłatnie z zapytaniem co to może być i ile będzie kosztować naprawa.po takich kilku wizytach można wyciągnąć jakieś wnioski .
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum OPEL Forum Strona Główna -> ( Opel Astra ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia -układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Opel Astra »

Opinie o samochodach Opel Astra - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Opel Astra ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia -układ zasilania-układ napędowy.


OpelAstra

22 990

2012r.

226 000 km

wielkopolskie

OpelCrossland X

59 900

2019r.

43 803 km

mazowieckie

OpelVectra

10 900

2005r.

290 000 km

śląskie

OpelVivaro

25 499

2003r.

315 000 km

warmińsko-mazurskie

OpelCorsa

47 900

2020r.

79 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Corsa    Vectra Klub Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System