Opel

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Opel Vectra ) Problem z hamulcami Opel Vectra B 2.0 16V combi



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum OPEL Forum Strona Główna -> ( Opel Vectra ) Zawieszenie-układ jezdny-układ kierowniczy-układ hamulcowy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
marecki832

Czytelnik



Dołączył: 21 Kwi 2008
Posty: 8

Posiadane auto: Opel Vectra B combi 2.0 16V 1998
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 28 Kwi 2008, 20:32
Temat postu:

Problem z hamulcami Opel Vectra B 2.0 16V combi


Witam. Mam poważny problem z hamulcami. Wszystko było dobrze do wczoraj. Zaczęły palić się przednie klocki hamulcowe a tarcze zrobiły się fioletowe. Hamulce były robione pół roku temu. Nowe klocki i tarcze. Na przeglądzie na hamowni wykazało, że przód hamuje 10% słabiej od tyłu a powinien 30% więcej od tyłu. Sprawdzałem tarcze, są niby w porządku, nie obcierają o klocki. Kręcą się swobodnie. Pedał hamulca jest lekko miękki a był wcześniej twardy. Płynu nie ubywa, wycieków też nigdzie nie widać. Byłem u kilku mechaników ale Ci najchętniej rozebraliby mi pół samochodu i skasowali dwa razy więcej jak w serwisie. Co mam zrobić!!!
_________________
marecki
Powrót do góry
gadu-gadu
Sztygar

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 07 Mar 2008
Posty: 430
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podkarpackie
Posiadane auto: Opel Astra 1.6Si(silnik C16SE) caravan, Vectra B 1.6 16V(X16XEL) caravan, BMW e39 523i(M52TU B25) Touring 1999r.
Piwa: 1/0
Wysłany: Pon 28 Kwi 2008, 21:17
Temat postu:

Re: ( Opel Vectra ) Problem z hamulcami Opel Vectra B 2.0 16V combi


Ponieważ przyczyn może być wiele to mechanicy mogą mieć trochę racji:
-zapowietrza się lub jest zapowietrzony przód(przy hamowaniu nagrzewają się przednie zaciski-bąbelki rosną i po hamowaniu klocki trą-przygrzane tarcze)
-regulacja pedał-serwo(jesli taka jest)
-wymienione części kiepskiej jakości
-jesli lubisz sportową jazdę to może lepiej wymienić płyn hamulcowy na lepszy(może się gotuje i dlatego się zapowietrzył).
Kolor tarczy źle dla nich wróży.
Czy nie pali Ci zbyt dużo paliwka i czy nie przymula się po kilku mocniejszych wyhamowaniach?
Przejedź jakiś kilkukilometrowy kawałek(poza miastem) starając się nie używać hamulca(o ile to możliwe oczywiście), wyhamuj silnikiem i ręcznym pod koniec i sprawdź delikatnie temp. felg(czy przód nie trze cały czas-felgi to przeniosą).
Piszesz, że nie trą ale jak sprawdzałeś-na ostudzonym czy np. bezpośrednio po jeździe(kolor tarcz świadczy albo o twardym ich traktowaniu albo o stałym tarciu). Masz mocny silnik więc możesz tego nie czuć.
Jeszcze tzw. wybieg-czy lekko się toczy przy dobrze nagrzanych hamulcach?
No i jeszcze prowadnice zacisku hamulcowego i swoboda ruchu klocków i samo serwo(może cały czas dociskać-po zgaszeniu silnika puszcza).
_________________
Do ASO nie chodzę, bo jest mi nie po drodze!
Powrót do góry
MIKOŁAJ

Stały Bywalec



Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 118
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kujawko pomorskie
Posiadane auto: astra kombi 1.4
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 28 Kwi 2008, 22:04
Temat postu:

Re: ( Opel Vectra ) Problem z hamulcami Opel Vectra B 2.0 16V combi


Witam zgodze sie z sztygarem nic nie dzieje sie bez przyczyny ale tez nie po uplywie paru miesiecy od remontu prawdopodobnie kturys klocek albo szczeka trzyma i stad to palenie i blokowanie tarczy Pozdrawiam
Powrót do góry
Sztygar

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 07 Mar 2008
Posty: 430
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podkarpackie
Posiadane auto: Opel Astra 1.6Si(silnik C16SE) caravan, Vectra B 1.6 16V(X16XEL) caravan, BMW e39 523i(M52TU B25) Touring 1999r.
Piwa: 1/0
Wysłany: Wto 29 Kwi 2008, 08:15
Temat postu:

Re: ( Opel Vectra ) Problem z hamulcami Opel Vectra B 2.0 16V combi


OK-tylko dlaczego na obu przednich kołach ten sam defekt.
Jeżeli np. pedał hamulca jest cały czas delikatnie wciśnięty(lub serwo działa na pompę) to płyn w całym układzie(szczególnie przód) nie ma połączenia ze ziorniczkiem(zasilającym na pompie) i płyn ten pod wpływem temperatury rozszerza sie i powoduje lekkie hamowanie(ciągłe tarcie). Mogło się serwo przytkać lub np. odpowietrzenie korka zbiorniczka.
Tarcze i klocki też tracą swoje właściwości cierne po mocnym nagrzaniu-przegrzaniu i później nie ma zbytnio po jednym lub drugim czego się spodziewać.
Wspomniałem o sportowej jeździe-przy "paleniu gumy" chyba często potrzeba mocniej przyhamować!
_________________
Do ASO nie chodzę, bo jest mi nie po drodze!
Powrót do góry
marecki832

Czytelnik



Dołączył: 21 Kwi 2008
Posty: 8

Posiadane auto: Opel Vectra B combi 2.0 16V 1998
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 03 Maj 2008, 22:10
Temat postu:

Re: ( Opel Vectra ) Problem z hamulcami Opel Vectra B 2.0 16V combi


Witam. Sprawdziłem wszystko po kolei. A propo jazdy sportowej- jeżdze tak cały czas. Co zauważyłem, że podczas hamowania średnią siłą naciśnięcia pedała popiskuje przednie koło od strony kierowcy. Jak go przycisne z całej siły zaczynają piszczeć tylne koła i po sekundzie pedał spada od 1,5cm do 2,00cm w dół. Wydaje mi się, że ABS nie załącza się na przednie kołó pasażera. Czy to może też być przyczyna ABS-u?
_________________
marecki
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Sob 03 Maj 2008, 22:10
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
marecki832

Czytelnik



Dołączył: 21 Kwi 2008
Posty: 8

Posiadane auto: Opel Vectra B combi 2.0 16V 1998
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 03 Maj 2008, 22:13
Temat postu:

Re: ( Opel Vectra ) Problem z hamulcami Opel Vectra B 2.0 16V combi


A tak wogóle to pali mi ok.20l gazu na setke. Byłem na podłączeniu pod komputer, nie wykrył żadnych błędu. Średnio podłączam go raz w tygodniu. Czasami idzie jak burza a czasami jak by traktor ciągnął.
_________________
marecki
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum OPEL Forum Strona Główna -> ( Opel Vectra ) Zawieszenie-układ jezdny-układ kierowniczy-układ hamulcowy Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Opel Vectra »

Opinie o samochodach Opel Vectra - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Opel Vectra ) Zawieszenie-układ jezdny-układ kierowniczy-układ hamulcowy


OpelAstra

27 990

2015r.

170 000 km

wielkopolskie

OpelZafira

53 800

2019r.

149 000 km

małopolskie

OpelKarl

38 000

2018r.

49 000 km

lubelskie

OpelZafira

36 900

2014r.

223 000 km

wielkopolskie

OpelMokka

67 800

2018r.

135 000 km

małopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Corsa    Vectra Klub Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System