Opel

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Opel Vectra ) Problem z hamulcami Opel Vectra B 2.0 16V combi



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum OPEL Forum Strona Główna -> ( Opel Vectra ) Zawieszenie-układ jezdny-układ kierowniczy-układ hamulcowy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
marecki832

Czytelnik



Dołączył: 21 Kwi 2008
Posty: 8

Posiadane auto: Opel Vectra B combi 2.0 16V 1998
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 28 Kwi 2008, 20:32
Temat postu:

Problem z hamulcami Opel Vectra B 2.0 16V combi


Witam. Mam poważny problem z hamulcami. Wszystko było dobrze do wczoraj. Zaczęły palić się przednie klocki hamulcowe a tarcze zrobiły się fioletowe. Hamulce były robione pół roku temu. Nowe klocki i tarcze. Na przeglądzie na hamowni wykazało, że przód hamuje 10% słabiej od tyłu a powinien 30% więcej od tyłu. Sprawdzałem tarcze, są niby w porządku, nie obcierają o klocki. Kręcą się swobodnie. Pedał hamulca jest lekko miękki a był wcześniej twardy. Płynu nie ubywa, wycieków też nigdzie nie widać. Byłem u kilku mechaników ale Ci najchętniej rozebraliby mi pół samochodu i skasowali dwa razy więcej jak w serwisie. Co mam zrobić!!!
_________________
marecki
Powrót do góry
gadu-gadu
Sztygar

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 07 Mar 2008
Posty: 430
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podkarpackie
Posiadane auto: Opel Astra 1.6Si(silnik C16SE) caravan, Vectra B 1.6 16V(X16XEL) caravan, BMW e39 523i(M52TU B25) Touring 1999r.
Piwa: 1/0
Wysłany: Pon 28 Kwi 2008, 21:17
Temat postu:

Re: ( Opel Vectra ) Problem z hamulcami Opel Vectra B 2.0 16V combi


Ponieważ przyczyn może być wiele to mechanicy mogą mieć trochę racji:
-zapowietrza się lub jest zapowietrzony przód(przy hamowaniu nagrzewają się przednie zaciski-bąbelki rosną i po hamowaniu klocki trą-przygrzane tarcze)
-regulacja pedał-serwo(jesli taka jest)
-wymienione części kiepskiej jakości
-jesli lubisz sportową jazdę to może lepiej wymienić płyn hamulcowy na lepszy(może się gotuje i dlatego się zapowietrzył).
Kolor tarczy źle dla nich wróży.
Czy nie pali Ci zbyt dużo paliwka i czy nie przymula się po kilku mocniejszych wyhamowaniach?
Przejedź jakiś kilkukilometrowy kawałek(poza miastem) starając się nie używać hamulca(o ile to możliwe oczywiście), wyhamuj silnikiem i ręcznym pod koniec i sprawdź delikatnie temp. felg(czy przód nie trze cały czas-felgi to przeniosą).
Piszesz, że nie trą ale jak sprawdzałeś-na ostudzonym czy np. bezpośrednio po jeździe(kolor tarcz świadczy albo o twardym ich traktowaniu albo o stałym tarciu). Masz mocny silnik więc możesz tego nie czuć.
Jeszcze tzw. wybieg-czy lekko się toczy przy dobrze nagrzanych hamulcach?
No i jeszcze prowadnice zacisku hamulcowego i swoboda ruchu klocków i samo serwo(może cały czas dociskać-po zgaszeniu silnika puszcza).
_________________
Do ASO nie chodzę, bo jest mi nie po drodze!
Powrót do góry
MIKOŁAJ

Stały Bywalec



Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 118
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kujawko pomorskie
Posiadane auto: astra kombi 1.4
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 28 Kwi 2008, 22:04
Temat postu:

Re: ( Opel Vectra ) Problem z hamulcami Opel Vectra B 2.0 16V combi


Witam zgodze sie z sztygarem nic nie dzieje sie bez przyczyny ale tez nie po uplywie paru miesiecy od remontu prawdopodobnie kturys klocek albo szczeka trzyma i stad to palenie i blokowanie tarczy Pozdrawiam
Powrót do góry
Sztygar

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 07 Mar 2008
Posty: 430
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podkarpackie
Posiadane auto: Opel Astra 1.6Si(silnik C16SE) caravan, Vectra B 1.6 16V(X16XEL) caravan, BMW e39 523i(M52TU B25) Touring 1999r.
Piwa: 1/0
Wysłany: Wto 29 Kwi 2008, 08:15
Temat postu:

Re: ( Opel Vectra ) Problem z hamulcami Opel Vectra B 2.0 16V combi


OK-tylko dlaczego na obu przednich kołach ten sam defekt.
Jeżeli np. pedał hamulca jest cały czas delikatnie wciśnięty(lub serwo działa na pompę) to płyn w całym układzie(szczególnie przód) nie ma połączenia ze ziorniczkiem(zasilającym na pompie) i płyn ten pod wpływem temperatury rozszerza sie i powoduje lekkie hamowanie(ciągłe tarcie). Mogło się serwo przytkać lub np. odpowietrzenie korka zbiorniczka.
Tarcze i klocki też tracą swoje właściwości cierne po mocnym nagrzaniu-przegrzaniu i później nie ma zbytnio po jednym lub drugim czego się spodziewać.
Wspomniałem o sportowej jeździe-przy "paleniu gumy" chyba często potrzeba mocniej przyhamować!
_________________
Do ASO nie chodzę, bo jest mi nie po drodze!
Powrót do góry
marecki832

Czytelnik



Dołączył: 21 Kwi 2008
Posty: 8

Posiadane auto: Opel Vectra B combi 2.0 16V 1998
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 03 Maj 2008, 22:10
Temat postu:

Re: ( Opel Vectra ) Problem z hamulcami Opel Vectra B 2.0 16V combi


Witam. Sprawdziłem wszystko po kolei. A propo jazdy sportowej- jeżdze tak cały czas. Co zauważyłem, że podczas hamowania średnią siłą naciśnięcia pedała popiskuje przednie koło od strony kierowcy. Jak go przycisne z całej siły zaczynają piszczeć tylne koła i po sekundzie pedał spada od 1,5cm do 2,00cm w dół. Wydaje mi się, że ABS nie załącza się na przednie kołó pasażera. Czy to może też być przyczyna ABS-u?
_________________
marecki
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Sob 03 Maj 2008, 22:10
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
marecki832

Czytelnik



Dołączył: 21 Kwi 2008
Posty: 8

Posiadane auto: Opel Vectra B combi 2.0 16V 1998
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 03 Maj 2008, 22:13
Temat postu:

Re: ( Opel Vectra ) Problem z hamulcami Opel Vectra B 2.0 16V combi


A tak wogóle to pali mi ok.20l gazu na setke. Byłem na podłączeniu pod komputer, nie wykrył żadnych błędu. Średnio podłączam go raz w tygodniu. Czasami idzie jak burza a czasami jak by traktor ciągnął.
_________________
marecki
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum OPEL Forum Strona Główna -> ( Opel Vectra ) Zawieszenie-układ jezdny-układ kierowniczy-układ hamulcowy Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Opel Vectra »

Opinie o samochodach Opel Vectra - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Opel Vectra ) Zawieszenie-układ jezdny-układ kierowniczy-układ hamulcowy


OpelAstra

40 900

2019r.

121 000 km

mazowieckie

OpelAstra

37 900

2012r.

146 000 km

kujawsko-pomorskie

OpelAstra

19 800

2012r.

164 000 km

pomorskie

OpelInsignia

67 000

2018r.

112 000 km

lubelskie

OpelInsignia

25 900

2010r.

211 824 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Corsa    Vectra Klub Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System