Opel

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyfelgiksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Opel Vectra ) Vectra C tryb awaryjny

postów na stronie: 10 20 50
   Forum OPEL Forum Strona Główna -> ( Opel Vectra ) Silnik Diesel -uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
papajowa55

Czytelnik
Czytelnik

Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 30 Kwi 2008, 16:06
Temat postu:

Vectra C tryb awaryjny

WITAM WSZYSTKICH.MAM MALY PROBLEM VECTRA C 2,2 DTI 2002 ROK I CZASEM ZAPALA SIE KONTROLKA- SAMOCHOD NA TLE KLUCZA.W TYM MOMENCIE AUTO WCHODZI NA TRYB AWARYJNY I NIE MOGE GO WKRECIC NA WIECEJ NIZ 2750 OBROTOW.W SERWISIE SPRAWDZILI PONOC WSZYSTKO I SKASOWALI BLEDY KOMPUTERA I POWIEDZIELI ZE TERAZ JUZ WSZYSTKO OK.I JAKIS CZAS BYLO OK ALE ZNOW SIE OD CZASU DO CZASU POJAWIA Shocked .NIE ZA CZESTO ALE JEDNAK JEST.POMAGA TYLKO WYLACZENIE I PONOWNE WLACZENIE SILNIKA.Z GORY DZIEKUJE ZA JAKIES WYJASNIENIA I PORADY.DZIEKI
Powrót do góry
Radar123

Czytelnik
Czytelnik

Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Opel Vectra 2003
Wysłany: Sob 03 Maj 2008, 00:34
Temat postu:

Re: ( Opel Vectra ) Vectra C tryb awaryjny

mam ten sam problem inie wiem co zrobic z tym kupilem ten samochod nie dawno i juz mi sie nie podoba dzis nim troche szybciej posmigalem i teraz mi sie odrazu po zapaleniu silnika to robi nie mam pojecia co to. A tak wogole to ile taka kasacja bledow kosztuje??
Powrót do góry
papajowa55

Czytelnik
Czytelnik

Wysłany: Nie 04 Maj 2008, 14:44
Temat postu:

JA BYLEM NA KOMPIE I NA WYJSCIE JEST 117 ZL ZA PODLACZENIE I MIALEM DUZO BLEDOW POMIEDZY MODOLAMI ABS , SILNIKA , I COS TAM JESZCZE .WSZYSTKO WYKASOWALI I ZAPLACILEM 170 ZL WSZYSTKO BYLO OK ALE ZALALEM PALIWO I CZULEM ZE MOCY MALO I ZARAZ POTEM SIE ZAPALILA Shocked CZY TO MOZE MIEC JAKIS ZWIAZEK Z PALIWEM?OD WIZYTY W OPLU ZAPALILA MI SIE JAK NA RAZIE TYLKO DWA RAZY PO ZGASZENIU SILNIKA PRZESZLO.
Powrót do góry
Radar123

Czytelnik
Czytelnik

Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Opel Vectra 2003
Wysłany: Nie 04 Maj 2008, 17:51
Temat postu:

a dlugo Ci sie nic nie dzialo po tej kasacji bledow? mi wyskakuje ten tryb awaryjny jak nim tak szybciej pomykam do 3.5 tys obrotow i gasnie i za chwile sie znow zapala dopiero jak go odpale z gazem i tak na 2 tys obrotow potrzymam to przechodzi i wszystkie funkcje radja mi nie dzialaja nie wiem co z tym jest.
Powrót do góry
papajowa55

Czytelnik
Czytelnik

Wysłany: Nie 04 Maj 2008, 18:35
Temat postu:

ja mam dti ale jakos po kasacji bledow bylo ok jak mu czasem zmienie bieg tak okolo 2000 obrotow to potrafi sier zapalic i wiadomo odrazu brak mocy bo wkrece go na 2750 obrotow i koniec.jak na razie to zapalila sie dwa razy ale przed kasacja bledow zapalala sie czesti i w koncu po odpaleniu silnika tez odrazu sie zapalale na "postoju"
Powrót do góry
Reklama

Wysłany: Nie 04 Maj 2008, 18:35
Temat postu:

reklama

Powrót do góry
mija

Czytelnik
Czytelnik

Wysłany: Sro 25 Cze 2008, 18:39
Temat postu:

Witam, mam podobny problem. Mam vectrę 1,9 CDTI z 2004r i po uruchomieniu silnika włącza się kontrolka "klucza", objawy podobne do opisanych powyżej tryb awaryjny, brak mocy. Nie pomaga wyłączenie silnika, do tego wszystkiego zapala się kontrolka silnika i teraz już wiem, że dalsze przeciąganie jazdy w tym stanie doprowadza do całkowitego unieruchomienia samochodu Sad. Pierwsza diagnoza mechanika to zapchany filtr cząteczek stałych. Na szczęście udało się go wyczyścić ale jednak problem nie zniknął. Kolejnym krokiem było udanie się do serwisu (gdyż mechanik nic więcej nie mógł zrobić)... po skasowaniu błędów, wypaleniu wspomnianego czujnika podczas jazdy testowej objawy powróciły, znów pali się kontrolka "klucza", silnik ledwo co się rozrkęca, jeździ się z szybkością "malucha". W serwisie dodatkowo poinformowali mnie, że "walczą" z podobnym problemem od długiego czasu u innego klienta i rozkładają ręce. Nie mają pojęcia co to może być i nie są w stanie określić przyczyny. Może spotkaliście się z takim problemem już wcześniej, nie mam pojęcia kto skoro nie autoryzowany serwis Opla może mi teraz pomóc.
Powrót do góry
jarek4f

Czytelnik
Czytelnik

Wysłany: Pią 22 Sie 2008, 02:54
Temat postu:

Od tygodnia mam podobny problem. Dwukrotne zapalenie kontrolki i spadek mocy. Po wyłączeniu i ponownym uruchomieniu silnika wszystko OK. Czy ktoś znalazł już przyczynę?
Powrót do góry
nib

Czytelnik
Czytelnik

Wysłany: Wto 16 Gru 2008, 11:29
Temat postu:

mialem problem z kluczem - tryb awaryjny i spadkiem mocy
wymienilem zawor egr, czarna rurke plastikowa do przeplywu powietrza i kabelki do niej - bo byly przepalone - pomoglo
Powrót do góry
Nazzir

Czytelnik
Czytelnik

Posiadane auto: Opel Vectra C Kombi 2.2 DTI
Wysłany: Pon 09 Mar 2009, 23:03
Temat postu:

Witam
u mnie było:

objaw: czasem samochód z kluczem francuskim, czasem bez klucza - spadek mocy (tryb awar.) zjazd na pobocze, ponowne odpalenie i "go" jedziemy dalej, a czsem lipa i 20 razy odpalanko.... od czasu do czasu z jedynki nie szło jechać - zgroza 3 miesiace taka jazda, chodzenie od mech do mech, Serwis Opla (amatorzy i nic więcej) chcieli pompe paliwa wymieniać....... po tych trzech miesiącach całkowicie samochód padł nie dało się odpalić, z pod domu na lince do mech (dobrego mechanika Wink )

naprawione: wymiana uszczelniaczy na wtryskach, cał układ paliwowy czyszczony, bak przepłukany, bo z przelewów ropa z olejem wracała, filtr paliwa wymieniony

cena: około tysiaka, ale spokój bez cenny Twisted Evil

jak do tej pory miesiąc w trasie i zadowolenie na twarzy, spokój w głowie

Pozdr, może komuś pomoże
Powrót do góry
jarek 1973

Czytelnik
Czytelnik

Skąd jesteś (miejscowość / region): BLONIE
Posiadane auto: OPEL VECTRA C KOMBI Renault Master 3.0 dci
Wysłany: Pon 23 Mar 2009, 21:46
Temat postu:

Witam,slyszalem o takich objawach.Podobno to jakieś lopatki zacierają sie w kolektorze wydechowym(jak dobrze pamietam),ale lepiej żeby nie to bo koszt podobno 4500 pln.Obiawia sie to podobno spadkiem mocy i pali sie kontrolka auta z kluczem.Ile ma auto przejechane?Pozdrawiam.

Czytelnik
Czytelnik

Skąd jesteś (miejscowość / region): BLONIE
Posiadane auto: OPEL VECTRA C KOMBI Renault Master 3.0 dci
Wysłany: Pon 23 Mar 2009, 21:51
Temat postu:

Witam,miałem kiedycs cos takiego jak czyscilem filtr paliwa.Moze Tobie układ paliwowy się zapowietrza?

Czytelnik
Czytelnik

Skąd jesteś (miejscowość / region): Krakow
Posiadane auto: Opel,vectra,sedan,2.2DTI,2002
Wysłany: Wto 03 Maj 2011, 11:34
Temat postu:

Re: Vectra C tryb awaryjny

WITAM WSZYSTKICH.MAM MALY PROBLEM VECTRA C 2,2 DTI 2002 ROK I CZASEM ZAPALA SIE KONTROLKA- SAMOCHOD NA TLE KLUCZA.W TYM MOMENCIE AUTO WCHODZI NA TRYB AWARYJNY I NIE MOGE GO WKRECIC NA WIECEJ NIZ 2750 OBROTOW.W SERWISIE SPRAWDZILI PONOC WSZYSTKO I SKASOWALI BLEDY KOMPUTERA I POWIEDZIELI ZE TERAZ JUZ WSZYSTKO OK.I JAKIS CZAS BYLO OK ALE ZNOW SIE OD CZASU DO CZASU POJAWIA Shocked .NIE ZA CZESTO ALE JEDNAK JEST.POMAGA TYLKO WYLACZENIE I PONOWNE WLACZENIE SILNIKA.Z GORY DZIEKUJE ZA JAKIES WYJASNIENIA I PORADY.DZIEKI[/quote]
Powrót do góry
thingol

Czytelnik
Czytelnik

Skąd jesteś (miejscowość / region): Nowa Sarzyna
Posiadane auto: Opel Vectra C combi diesel 2.0
Wysłany: Sro 13 Lip 2011, 13:28
Temat postu:

Mam taki sam problem jak powyżej:
podaje jeszcze błędy

P1105
P0638
P0105
P0070
P0380

Co naprawialiście, co wymienialiście ? I czy macie juz po problemie?
Powrót do góry
thingol

Czytelnik
Czytelnik

Skąd jesteś (miejscowość / region): Nowa Sarzyna
Posiadane auto: Opel Vectra C combi diesel 2.0
Wysłany: Sro 13 Lip 2011, 13:36
Temat postu:

Nazzir napisał:
Witam
u mnie było:

objaw: czasem samochód z kluczem francuskim, czasem bez klucza - spadek mocy (tryb awar.) zjazd na pobocze, ponowne odpalenie i "go" jedziemy dalej, a czsem lipa i 20 razy odpalanko.... od czasu do czasu z jedynki nie szło jechać - zgroza 3 miesiace taka jazda, chodzenie od mech do mech, Serwis Opla (amatorzy i nic więcej) chcieli pompe paliwa wymieniać.......

U mnie objawy identyczne, ale auto jeszcze jeździ, czasami podczas jazdy go wyłączam i przez chwilę jest ok. Wiem , że długo nie pociągnę
Powrót do góry
   Forum OPEL Forum Strona Główna -> ( Opel Vectra ) Silnik Diesel -uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Opel Vectra »

Opinie o samochodach Opel Vectra - testy użytkowników »

Skocz do: