Opel

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Opel Corsa ) Chlapacze przeciw błotne w Corsie.



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum OPEL Forum Strona Główna -> ( Opel Corsa ) Manuale
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
archive_26
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 28 Lis 2008
Posty: 3200

Posiadane auto: CC 700 1997r (od nowości) oraz Opel Corsa 1,2 lpg, 2005r.
Piwa: 224/104
Wysłany: Czw 12 Sty 2012, 20:26
Temat postu:

Chlapacze przeciw błotne w Corsie.


Gdy kupiłem Opla Corsę i po pewnym okresie użytkowana zauważyłem, że auto jest sakramencko ochlapywane błotem z pod przednich kół, gdyż część drogi wiejskiej gdzie mieszkam, jest w złym stanie ( jamy, doły, dziury i błoto) co powodowało, szczególnie - obłocenie całego boku auta nie mówiąc o dolnej części progów i podwozia. Przednie koła zabierając błoto i piasek wyrzucały to na bok karoserii i podwozie, nawet bryzgając lusterka i szyby boczne. Progi od spodu byłe szorowane do gołej blachy, więc coś z tym należało zrobić.
Pomyślałem i zrobiłem, co polecam innym.
Nie miałem akurat przy tej robocie aparatu i nie zrobiłem zdjęć z wykonywanych czynności, ale to nic trudnego. Wystarczy się powzorować na tych zdjęciach które tu zamieszczam i będzie git.
Ja kupiłem dwa chlapacze od Fiata 126p za cenę bardzo śmiesznie niską, chyba 3,50 zł. za jedna sztukę, oraz 6 wkrętów do blachy z większymi główkami, którymi przykręciłem te gumy do plastikowych przednich nadkoli.
Chlapacze należy wysunąć z 4 cm za obrys nadwozia ,aby przy skręcie kół też nie chlapało błotem po karoserii.
Do tyłu już nie zakładałem,ale jeżeli ktoś zechce to i może założyć również do tyłu, aby innym użytkownikom nie bryzgać po szybach i masce. Dawniej był w kodeksie taki wymóg aby samochód osobowy, czy ciężarowy był wyposażone w takie gumy, a dzisiaj zrezygnowano z tego wymogu, co moim skromnym zdanie źle się stało, gdyż nasze drogi są nadal zabłocone i innym i sobie wyrządza się szkody na karoserii i szybach.
Dawniej auta były wyposażane w taki rarytas fabrycznie.
Więc do dzieła, a wygląda to tak po zamontowaniu, gdzie , jak widać na zdjęciach, jest brud na karoserii i progach, a niewyświstana błotem cała karoseria. Przecież piasek działa jak papier ścierny, a może jeszcze lepiej i po takim kilkuletnim szurowaniu mamy dziury w progach i innych miejscach, więc warto zadbać i poświęcić chwilę czasu i przykręcić za parę złotych te gumy do plastikowego nadkola, aby cieszyć oko ładnym wyglądem lakieru i długim użytkowaniem naszych Corsinek.



Tak wygląda lewy chlapacz i bok auta po jeździe po deszczu.



Tak jet przymocowany lewy chlapacz.



Taki jest stan progu za chlapaczem.



Tak jest zamocowany prawy gumowy chlapacz z malucha w Corsie.



Tak wygląda prawy bok nie schlapany błotem, bo ochroniony przez chlapacz.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum OPEL Forum Strona Główna -> ( Opel Corsa ) Manuale Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Opel Corsa »

Opinie o samochodach Opel Corsa - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Opel Corsa ) Manuale


OpelInsignia

64 900

2019r.

115 000 km

mazowieckie

OpelCorsa

16 900

2009r.

122 000 km

kujawsko-pomorskie

OpelZafira

16 900

2011r.

257 000 km

łódzkie

OpelAstra

39 800

2017r.

135 000 km

małopolskie

OpelCorsa

24 900

2013r.

147 245 km

warmińsko-mazurskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Corsa    Vectra Klub Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System