Opel

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Opel Astra ) Wypadanie zapłonów



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum OPEL Forum Strona Główna -> ( Opel Astra ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Natalia84

Czytelnik



Dołączył: 14 Sty 2012
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Krzeszowice
Posiadane auto: Opel astra 2 2008 1.4 16v
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 14 Sty 2012, 16:24
Temat postu:

Wypadanie zapłonów


Witam,mam opla astra 2 rocznik 2008,auto kupione w salonie z zainstalowana instalacja gazowa przez salon opla.Silnik 1.4 16 v.Od kilku miesiecy mam problem i nadal nikt go nie moze rozwiazac.Auto przy odpaleniu szarpie po przelaczeniu na gaz jest ok,albo na odwrot przy odpalaniu jest wszystko ok po przezuceniu na gaz i przejechaniu jakiegos dystansu zapala sie kontrolka na żółto oznaczajaca"serwis" auto zaczyna jakby tracic moc,kontrolka od gazu zaczyna piszczec jaby gazu brakowalo a jest,i miga,wtedy nie wiem na czym auto jedzie.Po podpieciu do komputera wykazal on "wypadanie zapłonow na 4 cylindrze" wymienilam cewke(miala przebicie) ok 2 tyg wszystko bylo ok i problem znowu sie pojawil,najczesciej dzieje sie to w niskiej temp.Elektryk odcial kabel na 4 cylindrze i nadal nic nowego nie wykazal komp,panowie od gazu przepatrzyli auto i stwierdzili,ze wszystko jest ok.Elektryk twierdzi,ze albo znowu cewka albo komputer w aucie,swiece byly wymieniane.Do konca nie wiadomo co to jest.Po przecieciu tego kabla jezli bylaby to na pewno cewka powinien pojawiac sie inny blad(obwod otwarty itp...)ktory sie nie pojawia wiec tez nie do konca jest to pewne,ze to cewka,wymiana komputera to duzy koszt....czy ktos mial podobny problem??? prosze o pomoc bo koszta rosna a nic to wszystko nie pomaga.
Powrót do góry
archive_26
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 28 Lis 2008
Posty: 3200

Posiadane auto: CC 700 1997r (od nowości) oraz Opel Corsa 1,2 lpg, 2005r.
Piwa: 224/104
Wysłany: Sob 14 Sty 2012, 17:36
Temat postu:

Re: ( Opel Astra ) Wypadanie zapłonów


Natalio, widzę, że to pierwszy twój temat i proszę zapoznaj się z naszym regulaminem forum, abyś nie popełniała błędów tak jak w tym wypadku, gdzie temat powinien znaleźć sie w dziale tu: http://opel.auto.com.pl/forum/viewforum.php?f=114 lub tu: http://opel.auto.com.pl/forum/viewforum.php?f=3175 a nie w Oceń swoje auto. Więc przenoszę na odpowiednie mu miejsce.
Co do zadanego pytania to ja z swojej strony wyjaśnię, ( może inni ci doradzą coś innego) że w Oplach z gazem to ta usterka występuje bardzo często. Czytaj forum Opla, są już podobne tematy. Ja mam to samo, te same błędy i czasem wyskakuje również, że zła mieszanka, ale mi auto w tryb awaryjne weszło może 2 lub 3 razy. Kontrolka ( pompy) świeci mi sie cały czas, mimo że kasowałem po pewnym czasie znów się zapalała, ale nic się nie dzieje to jeżdżę z tak zapaloną, Przestałem już kasować i przyzwyczaiłem się do tego. Gorsza sprawa gdy często wchodzi w tryb awaryjny i nie chce jechać tak jak w twoim wypadku.
Co do kontrolki migającej od gazu, to gdy miga to jedziesz na benzynie. U mnie przestaje migać gdy dodam gazu i silnik osiągnie ponad 2500 obr i ujmę odrazu gaz, to zaskoczy na LPG i przestaje migać, a czasem nawet to nie pomaga i miga do czasu nagrzania silnika do 30 stopni lub 3 minuty pracy silnika. Tak mam ustawione programem . Miga mi wolno to jedzie na benzynie, gdy miga szybko to nie chce jechać ani na benzynie, ani na gazie.
Powrót do góry
AUDI RS3

Auto Maniak



Dołączył: 10 Lis 2010
Posty: 614
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Audi S3 Sportback 2010r Black Edition 310 KM
Piwa: 36/1
Wysłany: Sob 14 Sty 2012, 17:40
Temat postu:

Re: ( Opel Astra ) Wypadanie zapłonów


Cewka i swiece wymienione tak? A przewody WN ? Beru polecam albo NGK

i mechanika zmienic ... Przeciąl? Niech mu pani powie zeby co innego sobie przecial;))
_________________
LEWOPASMOWYM POWOLNOJEŹDZCOM mówimy kategoryczne NIE Wink)
Powrót do góry
Natalia84

Czytelnik



Dołączył: 14 Sty 2012
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Krzeszowice
Posiadane auto: Opel astra 2 2008 1.4 16v
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 14 Sty 2012, 22:58
Temat postu:

Wypadanie zapłonów


Dzieki za podpowiedz tylko problem w tym,ze im jest zimniej tym auto gorzej chodzi wiec nie moge poprostu przyzwyczaic sie do problemu...a jak gaz zaczyna piszczec i migaja lampki to cokolwiek bym nie zrobila czy dodala gazu czy ujela nic sie nie zmienia.A tak w ogle to co to sa te kable NW? to cos od instalacjii gazowej???
Powrót do góry
archive_26
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 28 Lis 2008
Posty: 3200

Posiadane auto: CC 700 1997r (od nowości) oraz Opel Corsa 1,2 lpg, 2005r.
Piwa: 224/104
Wysłany: Wto 17 Sty 2012, 12:12
Temat postu:

Re: ( Opel Astra ) Wypadanie zapłonów


Nie do gazu. To kable z cewki do świecy
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 17 Sty 2012, 12:12
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Natalia84

Czytelnik



Dołączył: 14 Sty 2012
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Krzeszowice
Posiadane auto: Opel astra 2 2008 1.4 16v
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 17 Sty 2012, 13:08
Temat postu:

Re: ( Opel Astra ) Wypadanie zapłonów


Ale ja nie mam kabli z cewki do swiec...
Powrót do góry
archive_26
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 28 Lis 2008
Posty: 3200

Posiadane auto: CC 700 1997r (od nowości) oraz Opel Corsa 1,2 lpg, 2005r.
Piwa: 224/104
Wysłany: Sob 21 Sty 2012, 00:33
Temat postu:

Re: ( Opel Astra ) Wypadanie zapłonów


Shocked a co masz Question Rolling Eyes
Powrót do góry
naitsabes

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 17 Wrz 2009
Posty: 392
Skąd jesteś (miejscowość / region): Olsztyn
Posiadane auto: Opel Astra G hatchback 1.8 benzyna 16V 1998r. Silnik X18XE1
Piwa: 9/22
Wysłany: Nie 22 Sty 2012, 12:31
Temat postu:

Re: ( Opel Astra ) Wypadanie zapłonów


stary szofer napisał:
:shock: a co masz :?: :roll:


Zapewne aparat zapłonowy :idea:
_________________
Pomogłem? Postaw piwko! / Jak pomogłeś,to ja postawię! POZDRAWIAM
Powrót do góry
archive_26
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 28 Lis 2008
Posty: 3200

Posiadane auto: CC 700 1997r (od nowości) oraz Opel Corsa 1,2 lpg, 2005r.
Piwa: 224/104
Wysłany: Wto 06 Mar 2012, 10:25
Temat postu:

Re: ( Opel Astra ) Wypadanie zapłonów


Przepraszam, zwracam honor. Późno bo późno ale...No faktycznie chyba w tym silniku nie masz kabli WN, bo moduł zapłonowy jest zakładany bezpośrednio na świecy. Tylko nie wiem czy u ciebie moduł ma 2 cewki czy jedną. Ja w Corsie 1,2 mam jedną cewkę, a przy silniku 1,4 jest chyba dwie.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum OPEL Forum Strona Główna -> ( Opel Astra ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Opel Astra »

Opinie o samochodach Opel Astra - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Opel Astra ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.


OpelMokka

48 700

2015r.

179 000 km

wielkopolskie

OpelMokka

59 800

2018r.

137 000 km

małopolskie

OpelGrandland X

83 900

2018r.

108 000 km

mazowieckie

OpelCrossland X

57 700

2018r.

113 000 km

mazowieckie

OpelInsignia

40 900

2015r.

138 252 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Corsa    Vectra Klub Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System