Opel

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Opel Astra ) Turbina , EGR



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum OPEL Forum Strona Główna -> ( Opel Astra ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia -układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
GRZĘDA

Auto Maniak



Dołączył: 02 Mar 2009
Posty: 791
Skąd jesteś (miejscowość / region): GOŁDAP
Posiadane auto: OPEL ASTRA G KOMBI 1,7 DTI
Piwa: 28/0
Wysłany: Pią 16 Mar 2012, 20:29
Temat postu:

Turbina , EGR


Witam. Może znajdzie się użytkownik co przerabiał taki problem. Mianowicie turbina jak i cały układ do niej wraz z egr jest zaolejony tak mi sie bynajmniej wydaje że to olej i to nawet sporo. Są wycieki w miejscu łączenia czyli na opaskach. Auto od wymiany do wymiany nie wymaga dolewek oleju. Egr czyściłem już dwa razy jak i sam intercoller a skąd sie to zbiera to nie mam pojęcia. Auto jeżdzi jak nalezy. Odpala przyspiesza tylko skąd tam tyle oleju. Jedyny problem to zapalajaca się kontrolka autka z kluczykiem jak jade dłuzszy czas z predkościa 130 km\h lub wiecej autko troche traci na mocy ale po zwolnieniu do 100 km\h i chwilę jazdy z taką predkością kontrolka gaśnie i jest ok do ponownego przyśpieszenia i dłuższej jazdy i tak w kołko. Może jakas podpowiedz lub wskazówka.
Powrót do góry
gadu-gadu
czarny1836

Stały Bywalec



Dołączył: 26 Sty 2012
Posty: 100
Skąd jesteś (miejscowość / region): gdynia
Posiadane auto: vectra c 2008r gts 1.9 cdti =]
Piwa: 5/0
Wysłany: Pią 16 Mar 2012, 23:34
Temat postu:

Re: ( Opel Astra ) Turbina , EGR


olej w ukladzie bierze sie od tego ze turbina leje olejem. wiec to primo pierwsze Very Happy a to ze pali sie check silnika zwiazane jest np. z sonda lambda lub EGR ktory czyscisz Razz pytanie jakie auto bo to za malo szczegolow sam problem nie znajac danych auta opisac czy pomoc ;]
_________________
Bóg wybacza.... ja nigdy ;]
Powrót do góry
gadu-gadu
silvo44
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 01 Sty 2009
Posty: 714
Skąd jesteś (miejscowość / region): Olkusz/Młp
Posiadane auto: OPEL VECTRA C 1.8
Piwa: 56/16
Wysłany: Sob 17 Mar 2012, 08:37
Temat postu:

Re: ( Opel Astra ) Turbina , EGR


czarny1836 napisał:
jakie auto bo to za malo szczegolow


Kolega ma auto opisane w profilu ...
_________________



Powrót do góry
gadu-gadu
czarny1836

Stały Bywalec



Dołączył: 26 Sty 2012
Posty: 100
Skąd jesteś (miejscowość / region): gdynia
Posiadane auto: vectra c 2008r gts 1.9 cdti =]
Piwa: 5/0
Wysłany: Sob 17 Mar 2012, 09:36
Temat postu:

Re: ( Opel Astra ) Turbina , EGR


z prawej strony kolo reflektora powinny byc 2 czujniki sterujace podcisnieniem.... sprawdz je :] tez odpowiadaja za ta kontrolke i moc ;]
_________________
Bóg wybacza.... ja nigdy ;]
Powrót do góry
gadu-gadu
GRZĘDA

Auto Maniak



Dołączył: 02 Mar 2009
Posty: 791
Skąd jesteś (miejscowość / region): GOŁDAP
Posiadane auto: OPEL ASTRA G KOMBI 1,7 DTI
Piwa: 28/0
Wysłany: Sob 17 Mar 2012, 20:08
Temat postu:

Re: ( Opel Astra ) Turbina , EGR


Kolego nie żaden check silnika tylko to jest układ elektronicznego sterowania silnika to co piszesz nie ma z tym nic wspólnego. A co do lania oleju to mam go w EGR-ZE . Coś gdybasz kolego. Ja potrzebuje konkretnej odpowiedzi. Jak by turbina lala olejem to bym mial ubytki oleju , plamy pod autem , z rury by był tylko jeden wielki czarny dym. A jest wszystko no powiedzmy ok. No kombinuj kolego ale to nie tędy droga. Widze że coś zaslyszałeś i podpowiadasz. Opis auta mam z boku a Ty sie pytasz o szczegóły ???????????????
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Sob 17 Mar 2012, 20:08
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
krzysztof.komorowski1

Auto Maniak



Dołączył: 12 Paź 2008
Posty: 2814
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świdnik/Mulheim an der Ruhr
Posiadane auto: scenic 1,9dci\\\'02 102KM/scenic 1,9dci\\\'07 131KM, Megane 1.6 16v \'04
Piwa: 142/20
Wysłany: Sob 17 Mar 2012, 23:51
Temat postu:

Re: ( Opel Astra ) Turbina , EGR


Kolego GRZĘDA,norma.Zależy od nogi,jak ciężka.Delikatnie jeżdżąc nie będzie takich efektów.
Przypuszczam że ten olej bierze się z odmy,a to tylko śladowa ilość.
Dociągnąć opaski i się nie przejmować dopóki nie będzie ubywać oleju.
_________________
__________________________
Pozdrawiam.
Powrót do góry
GRZĘDA

Auto Maniak



Dołączył: 02 Mar 2009
Posty: 791
Skąd jesteś (miejscowość / region): GOŁDAP
Posiadane auto: OPEL ASTRA G KOMBI 1,7 DTI
Piwa: 28/0
Wysłany: Nie 18 Mar 2012, 11:51
Temat postu:

Re: ( Opel Astra ) Turbina , EGR


No raczej nogi ciezkiej niemam i kombiakiem z takim silniczkiem to sie nie poszaleje. W miejscu zamocowanie EGR nie wiem co to jest po fachowemu kloektor czy coś w tym stylu to tam jest mokro jakby olej ze spalinami i zapewne to wszystko goni w przewody. Po wykręceniu EGR zostaje tylko otwór a przez niego nie widac co tam jest może jakaś uszczelka puszcza olej.
Powrót do góry
gadu-gadu
meksykan

Czytelnik



Dołączył: 16 Paź 2012
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Opel Vectra 1.6 16V 100KM
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 22 Paź 2012, 09:55
Temat postu:

Re: ( Opel Astra ) Turbina , EGR


WITAM.
DZIĘKUJĘ ZA POMOC Z EGR. PYTAŁEM WCZEŚNIE NA FORUM O PROBLEM Z MOCĄ SILNIKA. EGR BYŁ USZKODZONY. MECHANIK POPUKAŁ MI W CZOŁO JAK USŁYSZAŁ O ZAŚLEPIANIU I ZAPROPONOWAŁ ZAWÓR HISZPAŃSKI WRC/// CHWALIŁ ŻE SPRAWDZONY I DOBRY NA RAZIE DZIAŁA BEZ ZARZUTU, MOGĘ POLECIĆ SKLEP TANI I Z DOBRYM TOWAREM www.swiatczesci.pl
_________________
Sajgon
Powrót do góry
melman

Czytelnik



Dołączył: 09 Mar 2013
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): ELBLĄG
Posiadane auto: OPEL,ASTRA H, 1.7CDTI 2004.08
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 09 Mar 2013, 03:22
Temat postu:

czy do wymiany turbina???


Witam. Mam problem jak wielu na tym forum, mianowicie nabyłem niedawno Astrę H 1.7 CDTI 101 KM 2004.08. bez DPF produkowany w Belgii 141 tys przejechane. Sprowadzony , w Polsce od grudnia 2012. wyskakuje błąd p 0234 5 A coś tam ujemne przeładowanie czegoś tam . wszytko co mogło być z zaworami wyczyszczone egr przepustnica sprawdzone zawory podłączone na podmianę włożone nowe, i z powrotem stare , wgrany nowy soft w ogóle wszystko poczyszczone. błąd nadal przy obr około 2500-2800 lub pod górę lub w ogóle w górach i przy wyprzedzaniu gdy dociska się gazu 4-5 bieg. Mówią że została turbina do sprawdzenia regeneracja lub wymiana. Nie wiem nic nie wskazuje, nie kopci nie słychać puków stuków gwizdów może trochę powyżej 3000 obr ale to na jałowym biegu lub gdy mocno wcisnę gaz dopiero gwizd ale to wg mnie porostu dziwek turbiny silnik cichy po rozgrzaniu . oleju nie pije jak zauważyłem po przejechaniu 2500 km w góry z nad morza i z powrotem . zresztą olej wymieniony rozrząd tez filtry tez. w mieście jak jeżdżę ten błąd nie występuje dopiero jak mocno go cisnę czy przeładowanie gdzieś tak powyżej 120 - 130 km/h ciśnienie z 2 barów skacze powyżej 2,1 i dale wtedy załącza się tryb awaryjny właśnie i obroty spadają aż do wyłączenia sie kontrolki auta z kluczem. i z powrotem mogę cisnąć udaje się czasem nawet na prostej płaskiej drodze jechać 160-170 km/h i dopiero załącza się tryb awaryjny innym razem pod gorę na 4 biegu przy 60 km/h , albo częste wyprzedzanie i za którymś razem zaczął się tryb awaryjny, spalanie w normie 5,2 l/100 km, ogólnie diagnostyka oparta na ASO Opla . co robić dalej kogo posłuchać czy wystarczy wyczyścić turbinę czy zapiekły się łopatki czy jak to tam się zwie? czy naprawdę czeka wymiana turbiny bądź regeneracja proszę o radę . Z góry dziękuję
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum OPEL Forum Strona Główna -> ( Opel Astra ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia -układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Opel Astra »

Opinie o samochodach Opel Astra - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Opel Astra ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia -układ zasilania-układ napędowy.


OpelMokka

49 900

2016r.

155 000 km

wielkopolskie

OpelCrossland X

59 900

2019r.

43 803 km

mazowieckie

OpelGrandland X

97 000

2019r.

140 000 km

śląskie

OpelAstra

39 800

2017r.

123 000 km

małopolskie

OpelAstra

13 900

2008r.

173 000 km

małopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Corsa    Vectra Klub Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System