Opel

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Opel Signum ) Dziwne drgania z silnika 3.2 v6 / Geometria kół pilna pomoc!



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum OPEL Forum Strona Główna -> ( Opel Signum ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kciukuczek

Dyskutant



Dołączył: 18 Gru 2011
Posty: 50
Skąd jesteś (miejscowość / region): Jastrzębie-Zdrój śląsk
Posiadane auto: Opel Signum Cosmo 3.2 v6 2004rok
Piwa: 2/3
Wysłany: Sro 04 Kwi 2012, 18:40
Temat postu:

Dziwne drgania z silnika 3.2 v6 / Geometria kół pilna pomoc!


Witam wszystkich. Ostatnio mialem wymieniany kompletny rozrząd z pompom wody. Problem mam taki że po wymianie zaczęło trząść silnikiem tak nie spokojnie chodzi jak na v6 przed wymiana tak nim nie trzęsło teraz lata jak stara kur....! Czy problem pochodzi od rozrządu czy może to być coś innego?


Drugi problem mam taki że ustawiałem geometrie kół i mam niby wszystko dobrze ale co do kontu pochylenie koła prawa strona jest przesunięta o 1 stopień w porównaniu do drugiej strony z tego co sie orientowałem w oplu to nie ma regulacji. Pan z opla stwierdził że to listwa lub wahacz może być krzywy. Może macie jakiegoś fachowca ze śląska który mógł by mi pomóc i rozwiązać problem bo ściąga auto dosyć mocno na prawo i nie idzie ustawić kierownicy prosto. Bo jak ustawię ją prosto to leci w lewo, czy jeden stopień nachylenia opony może tak paskudzić geometrie auta? Czy da się to jakoś zdiagnozować?
_________________
3.2 V6 The Power Of Love!
Powrót do góry
gadu-gadu
czarny1836

Stały Bywalec



Dołączył: 26 Sty 2012
Posty: 100
Skąd jesteś (miejscowość / region): gdynia
Posiadane auto: vectra c 2008r gts 1.9 cdti =]
Piwa: 5/0
Wysłany: Sro 04 Kwi 2012, 19:27
Temat postu:

Re: ( Opel Signum ) Dziwne drgania z silnika 3.2 v6 / Geometria kół pilna pomoc!


prawdopodobnie masz przestawiony rozrzad o zab lub wiecej dlatego nie idzie i kula jak kulawy Razz mechanik dal ciala Very Happy co do geometrii co za nieudacznik ci ustawial geometrie ze kierownicy nie masz prosto ? oczywiscie moga wplyw na katy miec tuleje rozne ,,,, ale jestli zawieszenie jest ok to nie da sie inaczej niz dobrze prawidlowo ustawic geometrii Razz jeden stopien to jest bardzo duzo ;p norma to do 0,05 :> akceptowalne ustawienia:>
_________________
Bóg wybacza.... ja nigdy ;]
Powrót do góry
gadu-gadu
kciukuczek

Dyskutant



Dołączył: 18 Gru 2011
Posty: 50
Skąd jesteś (miejscowość / region): Jastrzębie-Zdrój śląsk
Posiadane auto: Opel Signum Cosmo 3.2 v6 2004rok
Piwa: 2/3
Wysłany: Sro 04 Kwi 2012, 19:54
Temat postu:

Re: ( Opel Signum ) Dziwne drgania z silnika 3.2 v6 / Geometria kół pilna pomoc!


czyli mogą zawory klepać o cylindry taki metaliczny głos? a z tym stopniem na jednej stronie jest 0,44 lewa a prawy 1,45 lub 6 i nie wiem co zrobić ? kto to może ustalić bo w oplu powiedzieli że trzeba szukać i wymieniać po kolei tacy fachowcy. A z rozrządem to nie wiem gdzie może ktoś mi to ustalić i nie zrobić mnie w Hu..! Bo sami fachowcy wszyscy sie znają a potem wychodzą buble!
_________________
3.2 V6 The Power Of Love!
Powrót do góry
gadu-gadu
motorobin

Stały Bywalec



Dołączył: 29 Cze 2006
Posty: 170
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Citroen C4 Grand Picasso 2.0 B 2008 r, Peugeot 206 1.4 B 2003 r, Ford Taunus 1.6 B 1980 r, Jeep Cherokee XJ 4.0 B 1989 r, Fiat 126 p 1989 r
Piwa: 6/0
Wysłany: Sro 04 Kwi 2012, 22:39
Temat postu:

Re: ( Opel Signum ) Dziwne drgania z silnika 3.2 v6 / Geometria kół pilna pomoc!


Witam
Rozrząd w Twoim silniku jest dośc problematyczny dla nawet dla dobrego mechanika . Oprócz typowego napinacza ma rolki (rzadko spotykane w innych rozrządach ) które mają w sobie regulację napięcia paska rozrządu czyli jak mechanik dobrze ustawił cały rozrząd a spartolił ustawienie naciągu np.rolki miedzy głowicami to mamy Twoje objawy . Można na ten temat pisac i pisac . Moja rada jedź do tego warsztatu gdzie wymieniali rozrząd w Twoim V6 i niech poprawią co definitywnie spaprali , postaraj się poprawic to ustawienie bardzo szybko bo będzie bardzo źle i bardzo drogo .
Co do ustawienia geometrii ;po pierwsze mechanik powinien na początek sprawdzic luzy jeżeli są ok idzie dalej sprawdza stan opon (muszą byc równomiernie zużyte ) następnie sprawdza stan ciśnienia w oponach i dopiero ustawia geometrię zaczynając od osi tylnej . Moja rada ustawienie geometrii do poprawy lub zły stan opon lub/i zawieszenia sprawdziłbym stan układu hamulcowego ( zapieczony,brudny,itp itp zacisk,klocek może spowodowac ściąganie auta.
Pozdrawiam
Powrót do góry
kciukuczek

Dyskutant



Dołączył: 18 Gru 2011
Posty: 50
Skąd jesteś (miejscowość / region): Jastrzębie-Zdrój śląsk
Posiadane auto: Opel Signum Cosmo 3.2 v6 2004rok
Piwa: 2/3
Wysłany: Sro 04 Kwi 2012, 23:09
Temat postu:

Re: ( Opel Signum ) Dziwne drgania z silnika 3.2 v6 / Geometria kół pilna pomoc!


Powiem tak mam wszystko w zawieszeniu po wymieniane oprócz tylnych górnych wahaczy i sprężyn a przód oprócz wahaczy i sprężyn. Hamulce przód i tył nowe kupiłem z EBC Turbo groove z klockami yellow stuff przód i Zimmermany gładkie tył też z yellow stuff. Piszczą niesamowici ale to tylko i wyłącznie moją wina bo je po założeniu troszkę przegrzałem:( wiem wiem placek ze mnie jednym słowem i to tak delikatnie powiedziane! Ale maja przysłać mi jakieś podkładki pod to i że niby nie ma być tej wibracji między klockiem a tarcza i ma to niby ustać. CO do opon mam 18 założone z oponami vredestein ultrac sessanta 235/40 fele wyważone i nabite ok! Dziś byłem w oplu to stwierdził że może być coś skrzywione listwa i wahacz ale w nic nie przyłoiłem chyba że po przedni właściciel od kąd go kupiłem miał taką delikatna tendencję do ściągania w prawo ale teraz po założeniu 18stek jest to dość spore. Co do rozrządu jak ja mam im to udowodnić jak pajace twierdzą że jest dobrze!!! Kiedy był pierwszy rozruch to powiem wam że aż rozrusznik zacharczał a nigdy się to nie działo to mi powiedzieli że za długo przytrzymałem zapłon a zrobiłem to jak zawsze i mi sie wydaje że przeskoczył wtedy o zombek lub dwa jak to tam kolega napisał. A druga sprawa wydaje mi się że silnik wydaje taki metaliczny dźwięk bo zawory spotykają sie z cilindrem jest to możliwe ? No i prócz rozrządu wymieniali te rolki za osłoną jakaś plastikowa i metalowa jakoś głośno chodzą i jest nowy pasek do tego powiem wam żebym flaszke komuś postawił jak by ktoś konkretnego fachowca na śląsku polecił nie patałacha który mi auto rozkreci jak by było u niego w garażu, tylko żeby zrobił ale zrobił dobrze i za taką usługę mogę też zapłacić ale niech to robią rzetelnie! Bo te patałachy twierdzą że je git Sad i nie wiem co począć bo to chyba tylko rzeczoznawca i sąd albo sam juz nie wiem co Sad brak słów i sił Sad
_________________
3.2 V6 The Power Of Love!
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Sro 04 Kwi 2012, 23:09
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
kciukuczek

Dyskutant



Dołączył: 18 Gru 2011
Posty: 50
Skąd jesteś (miejscowość / region): Jastrzębie-Zdrój śląsk
Posiadane auto: Opel Signum Cosmo 3.2 v6 2004rok
Piwa: 2/3
Wysłany: Sro 04 Kwi 2012, 23:18
Temat postu:

Re: ( Opel Signum ) Dziwne drgania z silnika 3.2 v6 / Geometria kół pilna pomoc!


kciukuczek napisał:
Powiem tak mam wszystko w zawieszeniu po wymieniane oprócz tylnych górnych wahaczy i sprężyn a przód oprócz wahaczy i sprężyn. Hamulce przód i tył nowe kupiłem z EBC Turbo groove z klockami yellow stuff przód i Zimmermany gładkie tył też z yellow stuff. Piszczą niesamowici ale to tylko i wyłącznie moją wina bo je po założeniu troszkę przegrzałem:( wiem wiem placek ze mnie jednym słowem i to tak delikatnie powiedziane! Ale maja przysłać mi jakieś podkładki pod to i że niby nie ma być tej wibracji między klockiem a tarcza i ma to niby ustać. CO do opon mam 18 założone z oponami vredestein ultrac sessanta 235/40 fele wyważone i nabite ok! Dziś byłem w oplu to stwierdził że może być coś skrzywione listwa i wahacz ale w nic nie przyłoiłem chyba że po przedni właściciel od kąd go kupiłem miał taką delikatna tendencję do ściągania w prawo ale teraz po założeniu 18stek jest to dość spore. Co do rozrządu jak ja mam im to udowodnić jak pajace twierdzą że jest dobrze!!! Kiedy był pierwszy rozruch to powiem wam że aż rozrusznik zacharczał a nigdy się to nie działo to mi powiedzieli że za długo przytrzymałem zapłon a zrobiłem to jak zawsze i mi sie wydaje że przeskoczył wtedy o zombek lub dwa jak to tam kolega napisał. A druga sprawa wydaje mi się że silnik wydaje taki metaliczny dźwięk bo zawory spotykają sie z cilindrem jest to możliwe ? No i prócz rozrządu wymieniali te rolki za osłoną jakaś plastikowa i metalowa jakoś głośno chodzą i jest nowy pasek do tego powiem wam żebym flaszke komuś postawił jak by ktoś konkretnego fachowca na śląsku polecił nie patałacha który mi auto rozkreci jak by było u niego w garażu, tylko żeby zrobił ale zrobił dobrze i za taką usługę mogę też zapłacić ale niech to robią rzetelnie! Bo te patałachy twierdzą że je git Sad i nie wiem co począć bo to chyba tylko rzeczoznawca i sąd albo sam juz nie wiem co Sad brak słów i sił Sad





A i dodam jeszcze że faktycznie te auto nie idzie tak jak szło przed wymianą !!
_________________
3.2 V6 The Power Of Love!
Powrót do góry
gadu-gadu
czarny1836

Stały Bywalec



Dołączył: 26 Sty 2012
Posty: 100
Skąd jesteś (miejscowość / region): gdynia
Posiadane auto: vectra c 2008r gts 1.9 cdti =]
Piwa: 5/0
Wysłany: Czw 05 Kwi 2012, 22:48
Temat postu:

Re: ( Opel Signum ) Dziwne drgania z silnika 3.2 v6 / Geometria kół pilna pomoc!


niestety na slasku ci nie polece zadnego warsztatu :> bo nei znam ... zapraszam na polnoc do gdyni to ci to zrobimy na warsztacie Very Happy a co do specow co wymieniali ci rozrzad rozumiem ze fakture masz na to wszystko >? jesli tak to idz do nich i powiedz ze najwyzej dasz auto do servisu i kosztami jak wyjdzie ze zle zrobili obciazysz ich sadownie gdyz na pismie bedziesz mial z servisu papier ze bylo zle wykonane :> do tego postrasz rzeczoznawca :> metaliczny dzwiek to moze byc spotkanie zaworu z cylindrem jkesli nie jest dobrze ustawione co spowoduje w krotkim czasie duze koszta Very Happy bo i znow nowy rozrzad glowice zawory itp .
_________________
Bóg wybacza.... ja nigdy ;]
Powrót do góry
gadu-gadu
motorobin

Stały Bywalec



Dołączył: 29 Cze 2006
Posty: 170
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Citroen C4 Grand Picasso 2.0 B 2008 r, Peugeot 206 1.4 B 2003 r, Ford Taunus 1.6 B 1980 r, Jeep Cherokee XJ 4.0 B 1989 r, Fiat 126 p 1989 r
Piwa: 6/0
Wysłany: Czw 05 Kwi 2012, 23:24
Temat postu:

Re: ( Opel Signum ) Dziwne drgania z silnika 3.2 v6 / Geometria kół pilna pomoc!


Witam
Odnośnie rozrządu chyba lepiej by zwrócili Tobie kasę (za źle wykonaną usługę ) niż poprawiali to co spartolili bo mogą spaprac więcej . Zupełnie ich nie rozumiem .
Niestety nie znam warsztatów z tamtych okolic najbliżej co mogę polecic to Kraków lub siebie ale info zupełnie na telefon lub e-mail .
Geometria-rozmiar dośc solidny nie znam rozmiaru opon na którym nabyłeś auto domyślam się,że był zupełnie inny ( mniejsza średnica felgi itp itp ).
Tutaj chyba też bardziej pomogę telefonicznie niż na forum ponieważ mam za mało czasu by systematycznie odpisywac .
Pozdrawiam
Powrót do góry
kciukuczek

Dyskutant



Dołączył: 18 Gru 2011
Posty: 50
Skąd jesteś (miejscowość / region): Jastrzębie-Zdrój śląsk
Posiadane auto: Opel Signum Cosmo 3.2 v6 2004rok
Piwa: 2/3
Wysłany: Pią 06 Kwi 2012, 07:11
Temat postu:

Re: ( Opel Signum ) Dziwne drgania z silnika 3.2 v6 / Geometria kół pilna pomoc!


motorobin wiesz wpadł bym nawet do krk żeby to sprawdzić. Podaj do siebie jakieś namiary to sie zdzwonimy bardzo będę wdzięczny. A co do opon to miałem 17/215/50 ale też był problem że ciągało delikatnie w prawo wtedy było delikatnie teraz się to wzmocniło i jest to [ cenzura ]..... mocno!! Jak możesz to podaj namiary to bym wpadł do krk mam 1g jazdy więc o k Smile
_________________
3.2 V6 The Power Of Love!
Powrót do góry
gadu-gadu
motorobin

Stały Bywalec



Dołączył: 29 Cze 2006
Posty: 170
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Citroen C4 Grand Picasso 2.0 B 2008 r, Peugeot 206 1.4 B 2003 r, Ford Taunus 1.6 B 1980 r, Jeep Cherokee XJ 4.0 B 1989 r, Fiat 126 p 1989 r
Piwa: 6/0
Wysłany: Czw 12 Kwi 2012, 23:05
Temat postu:

Re: ( Opel Signum ) Dziwne drgania z silnika 3.2 v6 / Geometria kół pilna pomoc!


Witam
moj numer 797-934-539
Krakow tel 501-944-496
Pozdrawiam
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum OPEL Forum Strona Główna -> ( Opel Signum ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Opel Signum »

Opinie o samochodach Opel Signum - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Opel Signum ) Porady, problemy techniczne


OpelAstra

37 900

2012r.

146 000 km

kujawsko-pomorskie

OpelCombo

81 100

2019r.

71 443 km

podkarpackie

OpelMokka

45 900

2014r.

176 436 km

śląskie

OpelInsignia

66 900

2019r.

114 000 km

mazowieckie

OpelAntara

29 900

2010r.

199 855 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Corsa    Vectra Klub Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System