Opel

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Opel Corsa ) wysokie obroty silnika



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum OPEL Forum Strona Główna -> ( Opel Corsa ) Porady,problemy techniczne.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
gufi

Czytelnik



Dołączył: 27 Maj 2008
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): POłUDNIE
Posiadane auto: CORSA 1.4 96r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 27 Maj 2008, 09:39
Temat postu:

wysokie obroty silnika


WITAM WSZYSTKICH, Posiadam Corse 1,4 C14NZ z 96r.INST.GAZOWA. Mam problem z wysokimi obrotami silnika,przy zapalaniu silnika nie ważne czy ciepły czy zimny wchodzi na wysokie obroty i takie się utrzymują,dopiero gdy wyłącze silnik i ponownie go odpale obroty wracaja do normy i to nie zawsze!! Wymieniłem silniczek krokowy,2tyg.był spokój i dalej to samo.Ten problem pojawia sie nie zawsze, ale dosyć często.Dzieje się to gdy silnik pracuje na benzynie,a jak przejdzie na gaz jest tak samo.Na przeglądzie inst.gaz.stwierdzono że inst.jest w porządku. PROSZę O POMOC I FACHOWą PORADE. DZIęKUJE
Powrót do góry
Sztygar

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 07 Mar 2008
Posty: 430
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podkarpackie
Posiadane auto: Opel Astra 1.6Si(silnik C16SE) caravan, Vectra B 1.6 16V(X16XEL) caravan, BMW e39 523i(M52TU B25) Touring 1999r.
Piwa: 1/0
Wysłany: Wto 27 Maj 2008, 17:18
Temat postu:

Re: ( Opel Corsa ) wysokie obroty silnika


Sprzawdź linkę(czy nie ma zacięć), mechanizm przeustnicy-jej czystość, czy jest czysta gardziel na styku z przepustnicą.
Jesli wszystko to OK to jeszcze do sprawdzenia czujnik-potencjometr przepustnicy(3 kabelki-urządzonko elektroniczne na osi przepustnicy)
_________________
Do ASO nie chodzę, bo jest mi nie po drodze!
Powrót do góry
MIKOŁAJ

Stały Bywalec



Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 118
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kujawko pomorskie
Posiadane auto: astra kombi 1.4
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 27 Maj 2008, 22:09
Temat postu:

Re: ( Opel Corsa ) wysokie obroty silnika


wtykne sie bo sztygar ma w pelni racje ja mialem to samo i z tego forum mi ktos doradzil czyscilem to po prawej stronie chyba silnik indukcyjny czy cos takiego
Powrót do góry
gufi

Czytelnik



Dołączył: 27 Maj 2008
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): POłUDNIE
Posiadane auto: CORSA 1.4 96r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 02 Cze 2008, 16:04
Temat postu:

Re: ( Opel Corsa ) wysokie obroty silnika


Linka OK.GARDZIEL CZYSTA,NATOMIAST CZUJNIK POłOżENIA PRZEPUSTNICY WYMIENIłEM 2LATA TEMU,ALE OBJAWY W TEDY BYłY INNE,,FALUJąCE OBROTY,, WYDAJE MI SIę żE PODEJRZANY JEST SILNICZEK KROKOWY,ALBO JEGO STEROWANIE.CHOć PARZąC Z DRUGIEJ STRONY GDY GO WYMIENIłEM WSZYSTKO BYłO W PORZąDKU,ALE DO CZASU. MACIE JESZCZE JAKIEś PROPOZYCJE?? Z GóRY DZIEKUJE
Powrót do góry
Sztygar

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 07 Mar 2008
Posty: 430
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podkarpackie
Posiadane auto: Opel Astra 1.6Si(silnik C16SE) caravan, Vectra B 1.6 16V(X16XEL) caravan, BMW e39 523i(M52TU B25) Touring 1999r.
Piwa: 1/0
Wysłany: Wto 03 Cze 2008, 00:30
Temat postu:

Re: ( Opel Corsa ) wysokie obroty silnika


Może jeszcze mapsensor lub przepływomierz(zależnie od wersji) wariuje.
Gdy u mnie był zabrudzony(nierozbieralny) czujnik przepustnicy to obroty się zawieszały na różnych wartościach(1500, 2000, 1200 itd.) i nie falowały. Check engine nic nie pokazywał, po odpałeniu też bez powodu silnik od razu jak mu się zachciało to dowalał 3000 tyś obr/min i dlatego wspomniałem o nim. "Cudowałem" z silniczkiem krokowym i to nic nie dawało dopóki nie przepłukałem odpowiednio czujnika przepustnicy i wtedy się uspokoiło. Możesz dla pewności sprawdzić opory na silniczku krokowym:
http://www.czarnikm.republika.pl/x16sz.htm
Choć inny silnik to myślę, że te same wartości.
Można silniczek krokowy odkręcić i przekręcać stacyjkę w położenie włączonego zapłonu(silniczek podpięty-tylko nie przekręcać rozrusznikiem)-silniczek krokowy powinien wysuwać "grzybek" i cofać po wyłączeniu zapłonu.
Możesz orientacyjnie zmierzyć np. suwmiarką kilka prób-czy wysunięcie ma tą samą wartość(tak też kombinowałem).
A EGR(nie wiem bo w moim nie ma)-piszą, że jedne C14NZ mają a C14NZ z DISem już nie ale wielu gości miało problemy z obrotami przez EGR(jak grzebałem przy swoim "grzechotniku" to naczytałem się wiele narzekań, bajek i ciekawostek).
Możesz jeszcze na nagrzanym pracującym silniku odłaczyć-ściągnąć wtyczkę z krokowca na wolnych obrotach, zgasić i odpalić(może kłopotliwie odpalać ale po odpaleniu, po chwili powinien załapać odpowiednie obroty biegu jałowego). To wszystko są kombinacje ale zawsze można wysnuć jakieś wnioski.
Powodzenia! i Pozdrawiam!
_________________
Do ASO nie chodzę, bo jest mi nie po drodze!
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 03 Cze 2008, 00:30
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum OPEL Forum Strona Główna -> ( Opel Corsa ) Porady,problemy techniczne. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Opel Corsa »

Opinie o samochodach Opel Corsa - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Opel Corsa ) Porady,problemy techniczne.


OpelMokka

65 900

2017r.

113 143 km

śląskie

OpelCombo

43 900

2017r.

118 000 km

mazowieckie

OpelAstra

35 990

2016r.

194 000 km

wielkopolskie

OpelMokka

40 900

2013r.

177 287 km

mazowieckie

OpelAstra

21 990

2014r.

307 479 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Corsa    Vectra Klub Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System