Opel

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Opel Corsa ) wysokie obroty silnika



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum OPEL Forum Strona Główna -> ( Opel Corsa ) Porady,problemy techniczne.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
gufi

Czytelnik



Dołączył: 27 Maj 2008
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): POłUDNIE
Posiadane auto: CORSA 1.4 96r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 27 Maj 2008, 09:39
Temat postu:

wysokie obroty silnika


WITAM WSZYSTKICH, Posiadam Corse 1,4 C14NZ z 96r.INST.GAZOWA. Mam problem z wysokimi obrotami silnika,przy zapalaniu silnika nie ważne czy ciepły czy zimny wchodzi na wysokie obroty i takie się utrzymują,dopiero gdy wyłącze silnik i ponownie go odpale obroty wracaja do normy i to nie zawsze!! Wymieniłem silniczek krokowy,2tyg.był spokój i dalej to samo.Ten problem pojawia sie nie zawsze, ale dosyć często.Dzieje się to gdy silnik pracuje na benzynie,a jak przejdzie na gaz jest tak samo.Na przeglądzie inst.gaz.stwierdzono że inst.jest w porządku. PROSZę O POMOC I FACHOWą PORADE. DZIęKUJE
Powrót do góry
Sztygar

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 07 Mar 2008
Posty: 430
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podkarpackie
Posiadane auto: Opel Astra 1.6Si(silnik C16SE) caravan, Vectra B 1.6 16V(X16XEL) caravan, BMW e39 523i(M52TU B25) Touring 1999r.
Piwa: 1/0
Wysłany: Wto 27 Maj 2008, 17:18
Temat postu:

Re: ( Opel Corsa ) wysokie obroty silnika


Sprzawdź linkę(czy nie ma zacięć), mechanizm przeustnicy-jej czystość, czy jest czysta gardziel na styku z przepustnicą.
Jesli wszystko to OK to jeszcze do sprawdzenia czujnik-potencjometr przepustnicy(3 kabelki-urządzonko elektroniczne na osi przepustnicy)
_________________
Do ASO nie chodzę, bo jest mi nie po drodze!
Powrót do góry
MIKOŁAJ

Stały Bywalec



Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 118
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kujawko pomorskie
Posiadane auto: astra kombi 1.4
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 27 Maj 2008, 22:09
Temat postu:

Re: ( Opel Corsa ) wysokie obroty silnika


wtykne sie bo sztygar ma w pelni racje ja mialem to samo i z tego forum mi ktos doradzil czyscilem to po prawej stronie chyba silnik indukcyjny czy cos takiego
Powrót do góry
gufi

Czytelnik



Dołączył: 27 Maj 2008
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): POłUDNIE
Posiadane auto: CORSA 1.4 96r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 02 Cze 2008, 16:04
Temat postu:

Re: ( Opel Corsa ) wysokie obroty silnika


Linka OK.GARDZIEL CZYSTA,NATOMIAST CZUJNIK POłOżENIA PRZEPUSTNICY WYMIENIłEM 2LATA TEMU,ALE OBJAWY W TEDY BYłY INNE,,FALUJąCE OBROTY,, WYDAJE MI SIę żE PODEJRZANY JEST SILNICZEK KROKOWY,ALBO JEGO STEROWANIE.CHOć PARZąC Z DRUGIEJ STRONY GDY GO WYMIENIłEM WSZYSTKO BYłO W PORZąDKU,ALE DO CZASU. MACIE JESZCZE JAKIEś PROPOZYCJE?? Z GóRY DZIEKUJE
Powrót do góry
Sztygar

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 07 Mar 2008
Posty: 430
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podkarpackie
Posiadane auto: Opel Astra 1.6Si(silnik C16SE) caravan, Vectra B 1.6 16V(X16XEL) caravan, BMW e39 523i(M52TU B25) Touring 1999r.
Piwa: 1/0
Wysłany: Wto 03 Cze 2008, 00:30
Temat postu:

Re: ( Opel Corsa ) wysokie obroty silnika


Może jeszcze mapsensor lub przepływomierz(zależnie od wersji) wariuje.
Gdy u mnie był zabrudzony(nierozbieralny) czujnik przepustnicy to obroty się zawieszały na różnych wartościach(1500, 2000, 1200 itd.) i nie falowały. Check engine nic nie pokazywał, po odpałeniu też bez powodu silnik od razu jak mu się zachciało to dowalał 3000 tyś obr/min i dlatego wspomniałem o nim. "Cudowałem" z silniczkiem krokowym i to nic nie dawało dopóki nie przepłukałem odpowiednio czujnika przepustnicy i wtedy się uspokoiło. Możesz dla pewności sprawdzić opory na silniczku krokowym:
http://www.czarnikm.republika.pl/x16sz.htm
Choć inny silnik to myślę, że te same wartości.
Można silniczek krokowy odkręcić i przekręcać stacyjkę w położenie włączonego zapłonu(silniczek podpięty-tylko nie przekręcać rozrusznikiem)-silniczek krokowy powinien wysuwać "grzybek" i cofać po wyłączeniu zapłonu.
Możesz orientacyjnie zmierzyć np. suwmiarką kilka prób-czy wysunięcie ma tą samą wartość(tak też kombinowałem).
A EGR(nie wiem bo w moim nie ma)-piszą, że jedne C14NZ mają a C14NZ z DISem już nie ale wielu gości miało problemy z obrotami przez EGR(jak grzebałem przy swoim "grzechotniku" to naczytałem się wiele narzekań, bajek i ciekawostek).
Możesz jeszcze na nagrzanym pracującym silniku odłaczyć-ściągnąć wtyczkę z krokowca na wolnych obrotach, zgasić i odpalić(może kłopotliwie odpalać ale po odpaleniu, po chwili powinien załapać odpowiednie obroty biegu jałowego). To wszystko są kombinacje ale zawsze można wysnuć jakieś wnioski.
Powodzenia! i Pozdrawiam!
_________________
Do ASO nie chodzę, bo jest mi nie po drodze!
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 03 Cze 2008, 00:30
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum OPEL Forum Strona Główna -> ( Opel Corsa ) Porady,problemy techniczne. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Opel Corsa »

Opinie o samochodach Opel Corsa - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Opel Corsa ) Porady,problemy techniczne.


OpelInsignia

64 900

2019r.

124 000 km

mazowieckie

OpelZafira

46 900

2014r.

130 000 km

kujawsko-pomorskie

OpelMokka

40 800

2015r.

179 000 km

małopolskie

OpelCombo

81 100

2019r.

71 443 km

podkarpackie

OpelMokka

68 900

2018r.

143 684 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Corsa    Vectra Klub Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System